Zespół

 

W dniu 1 marca 2017 roku zgromadzenie wspólników DA Libra powołało w skład rady nadzorczej:

  • profesora Marka Bryxa,
  • Martę Dąbrowską,
  • profesora Jacka Leociaka,
  • Roberta Tomaszewskiego

 

Ewa Szok – Prezes zarządu.

Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją z socjologii sztuki (praca badawcza kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej). Wieloletni członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie zajmowała się działalnością charytatywną wspierającą budowę kolekcji Muzeum. Od 4 lat pracuje jako niezależny art advisor i pomaga tworzyć prywatne i korporacyjne kolekcje sztuki. Dodatkowe wykształcenie z zakresu obrotu dziełami sztuki zdobywała w londyńskich domach aukcyjnych Sotheby’s i Christie’s i na praktykach w Szwajcarii.

 

Iwona Wojnarowicz  – Dyrektor Generalny.

Historyk sztuki, ekspertka w sprawach opracowania merytorycznego, wyceny, zarządzania i inwentaryzacji kolekcji. Grafik i projektant naszych katalogów. Specjalistka ds. sztuki XX i XXI w., wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Jagiellońskim, Università degli studi di Pavia oraz Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat działa na rynku dzieł sztuki, doświadczenie zawodowe zdobyła w głównych domach aukcyjnych w Polsce. Wieloletnia współpracowniczka Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie i konsultantka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Współtworzyła jedną z wiodących galerii sztuki współczesnej, Kucharski&Olszewski.

 

Oksana Bagriy – Dyrektor Działu sprzedaży.

Magister sztuki, doświadczona marszand i konserwator. Kształciła się w Wyższej Szkole Zarządzania w Kijowie, tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury, jak również na warszawskiej ASP. Kwalifikacje zdobywała m.in. współpracując z Domem Aukcyjnym Rempex przy weryfikacji dzieł sztuki oraz ich sprzedaży, a także nawiązując długofalowe kontakty z prestiżowymi klientami. Specjalistka ds. zarządzania finansami, organizacji eventów i promocji. Wyróżniona stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

ul. Złota 48/54
00-120 Warszawa
budynek Hotelu Mercure
(wejście od pasażu za budynkiem „Złota 44”)

Szanowni Państwo,

Z uwagi na żałobę ogłoszoną na terenie Warszawy zdecydowaliśmy się zawiesić datę wernisażu wystawy Louis Marcoussis – polski twórca kubizmu. Nową datę ogłosimy w przyszłym tygodniu.

Due to the official mourning announced in Warsaw, we decided to cancel the opening of the exhibition Louis MarcoussisThe Polish creator of cubism. We will announce the new date of the exhibition next week.