Terminem PRIVATE SALE określamy zakup dzieł sztuki w ramach dyskretnej sprzedaży.

Nasz dom aukcyjny oferuje klientom możliwość zakupu dzieł sztuki w ramach dyskretnych transakcji prywatnych. Obiekty przeznaczone do sprzedaży PRIVATE SALE nie pojawiają się w ofercie publicznej czy galeryjnej domu aukcyjnego. Oznacza to, że nie można znaleźć ich w katalogach ani na stronie internetowej. Trafiają wyłącznie do wyselekcjonowanych odbiorców na podstawie spersonalizowanej oferty. Dom Aukcyjny Libra spełnia rolę pośrednika pomiędzy sprzedającym a kupującym zachowując pełną anonimowość i dyskrecję transakcji. Zarówno jeżeli chodzi o przedmiot zakupu jak i kwotę transakcji.  Nasi wyspecjalizowani eksperci w tej dziedzinie przeprowadzają za Państwa cały proces negocjacji i zakupu.

1Kontakt z ekspertem

By zgłosić chęć zakupu dzieła poza obrotem aukcyjnym zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. To wyspecjalizowani pracownicy w prowadzeniu prywatnych kolekcji dzieł sztuki. Podczas osobistego spotkania przeanalizują Państwa kolekcję, poznają Państwa oczekiwania wobec poszukiwanych prac i możliwości finansowe.

2Poszukiwanie obiektów

Po zebraniu niezbędnych informacji o Państwa potrzebach, nasi eksperci rozpoczną poszukiwania odpowiednich dzieł spełniających wyznaczone przez Państwa kryteria. Pole naszego działania obejmuje zarówno rynek rodzimy jak i międzynarodowy.  

3Przedstawienie oferty

Po zakończonych poszukiwaniach nasi eksperci przedstawią Państwu specjalnie przygotowaną ofertę. Zanim zaprezentujemy Państwu rekomendowane prace nasi pracownicy dokonają niezbędnych osobistych oględzin obiektu, badań autentyczności oraz specjalistycznych ekspertyz. Przygotują także historię obiektu na bazie archiwów oraz dostępnej literatury. Zebrane informacje posłużą nam w przygotowaniu profesjonalnej wyceny. Jeżeli oferta będzie dla Państwa atrakcyjna zorganizujemy możliwość dyskretnego obejrzenia obiektu w naszej przestrzeni galeryjnej bądź w innym komfortowym dla Państwa miejscu. Jeśli zajdzie taka potrzeba w Państwa imieniu będziemy prowadzić negocjacje cenowe.  

4Płatność i odbiór

W momencie gdy podejmą Państwo decyzję o finalizacji transakcji w Państwa imieniu dokonamy zakupu z zachowaniem pełnej dyskrecji i anonimowości Państwa danych. Po zamknięciu transakcji będą mogli Państwo odebrać zakupiony obiekt osobiście lub wskazać adres, na który będziemy mogli go dostarczyć.  

ul. Złota 48/54
00-120 Warszawa
budynek Hotelu Mercure
(wejście od pasażu za budynkiem „Złota 44”)