Oferta galeryjna

Kontakt w sprawie obiektów:

info@artlibra.pl

+ 48 660 299 912

W ofercie także prace takich artystów jak:

Jan Cybis; Mela Muter; Jerzy Nowosielski; Rajmund Ziemski; Jarosław Modzelewski; Paweł Kowalewski; Włodzimierz Pawlak ; Leon Taresewicz; Leon Wyczółkowski; Julian Fałat; Jacek Sienicki; Teresa Pągowska; Tadeusz Dominik; Andrzej Wróblewski; Stefan Gierowski; Henryk Stażewski; Władysław Strzemiński; Jan Tarasin i in.

Edward Dwurnik1943-2018

Sosny, 2018

olej, płótno; 30 × 40 cm
sygnowany l.d. „2018 | E. DWURNIK”, na odwrocie: „2018 | E. DWURNIK | ‚SOSNY’ | NR: XXIII – 1635 | – 7813”, pieczęć: „FABRYKA DWURNIKA”

Cena:
7000 zł

Edward Dwurnik1943-2018

Zamość, 2012

akwarela, tempera, papier; 46×55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: „Zamość, E.DWURNIK.12”, na odwrocie: „Zamość” | 24.09.2012 | 46×55 cm | spis NR. 2717 | NA PAPIER NR. 13075 | PIECZĄTKA „AKWARELA DWURNIKA” oraz odręczny napis „+ tempera”

Cena:
14 000 zł

Edward Dwurnik1943-2018

Złotoryja, 2013

akwarela, tempera, papier, 55×46 cm (w świetle passe-partout), sygnowany na odwrocie: „Złotoryja” | 3.08.2013 | pieczeć: „AKWARELA | E.DWURNIK” oraz odręczny napis „+ tempera” | spis NR: 2838 | 46×55 cm”, sygnowany p.d.: „ZŁOTORYJA | 2013 | E.DWURNIK”

Cena:
14000 zł

Małgorzata Łada-Maciągowa(1881-1969)

Na maskaradę, koniec lat 20. XX w.

gwasz, ołówek, papier; 20,5×31 cm (w świetle passe partout)
sygnowany p.d. „na maskaradę”, l.d. monogram wiązany artystki „MŁM”

Cena:
7000 zł

Adam Marczyński(1908-1985)

Kompozycja geometryczna, 1963

gwasz, papier; 35,5×46,5 cm
sygnowany l.d. „marczyński”, na odwrocie nalepki z danymi pracy

Cena:
5000 zł

Franciszek Starowieyski1930-2009

Projekt plakatu, nd.

ołówek, flamaster, papier; 29,5×21,5 cm; na odwrociu pieczęć ‚z rysunków Franciszka Starowieyskiego’ z monogramem wiązanym ‚FBS’ oraz pieczęć ‚potwierdzam autentyczność’ z odręcznym podpisem: ‚J. M. Starowieyski’

Cena:
1000 zł

Bogusław Szwacz(1912-2009)

Kompozycja, 1956

gwasz, akwarela, papier; 61,5×75,5 cm

Cena:
5000 zł

Erna Rosenstein(1913-2004)

bez tytułu, lata 70. XX w.

tusz, akwarela, papier; 29,5×21 cm
sygnowany p.d.: „Erna Rosenstein”

Cena:
15 000 zł

Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Abstrakcja, 1958

ołówek, gwasz, papier; 26×18 cm (w świetle passe partout)
na odwrocie napis (druk maszynowy): „Jerzy Nowosielski | Abstrakcja, 1958 | szkic ołówkiem”

Cena:
10 500 zł

Tadeusz Kantor(1915-1990)

Szkic postaci

tusz, flamaster, papier; 20,5×23 cm
sygnowany p.d. „t. kantor”

Cena:
10 000 zł

Rajmund Ziemski (1930-2005)

bez tytułu, lata 60. XX wieku

gwasz, papier naklejony na deskę; 72×96 cm
sygnowany p.d.: „27-III-6… [nieczytelne] | R. ZIEMSKI”

Cena:
19 000 zł

Jan Tarasin(1926-2009)

Przemioty, nd.

serigrafia, papier; 39,5×28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „Jan Tarasin”

Cena:
1500 zł

Numer katalogowy: 16

Jan Berdyszak(1934-2014)

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier; 29×21 cm

Cena:
5000 zł

Jan Berdyszak(1934-2014)

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier; 29×21 cm

Cena:
5000 zł

Henryk Musiałowicz(1914-2015)

Z cyklu „Narodziny Ziemi”, 1987

technika mieszana, olej, złota farba, piasek, płyta pilśniowa; 38 × 55 cm
sygnowany na odwrocie: „Z CYKLU: NARODZINY ZIEMI | 38 × 55 | 1987 | MUSIAŁOWICZ”

Cena:
9500 zł

Numer katalogowy: 20

Jan Berdyszak(1934-2014)

Bez tytułu, 1987

akryl, karton; 54 × 99 cm (w świetle oprawy)
sygnowany: l.g.: „1987 | JAN | BER | DYSZ | AK”

Cena:
14000 zł

Numer katalogowy: 20

Jarosław Modzelewskiur. 1955

Piasek czy woda?, 1982

ołówek, pastel, papier; 48×63 cm; sygnowany p.d.: „J.Modzelewski, 1982”, opisany ołówkiem: „piasek czy woda? | 1. (Pociąg Do Rosji) | 2. (>>nieczytelne<< górski, Gierymski) | 3. wieża BABEL”; „bliki różowe w wulkanie!”; reprodukowany w kat. wystawy „Stare papiery”, 2013, Galeria Bielska BWA

Cena:
5500 zł

Numer katalogowy: 21

Jarosław Modzelewskiur. 1955

bez tytyłu, 1982

ołówek, pastel, papier; 48×63 cm; sygnowany p.d.: „J.Modzelewski, 1982”

reprodukowany w kat. wystawy „Stare papiery”, 2013, Galeria Bielska BWA

Cena:
5500 zł

Numer katalogowy: 21

Jacek Sienicki (1928-2000)

Niebieskie wnętrze, nd.

akwarela, pastel, papier; 41×27 cm

Cena:
4500 zł

Andrzej A. Sadowski(1946-2016)

Siena, Via di Pantaneto, 2012

gwasz, papier; 45,5×29,5 cm
sygnowany l.d. „A.A. Sadowski | 2012”, na odwrocie autorskie napisy z danymi pracy

Cena:
10 000 zł

Telefonista, 1970

tusz, papier; 37×28 cm
na odwrocie nalepka z autorskimi napisami (m.in. informacja o udziale pracy w konkursie plastycznym im. F. Bartoszka i Z. Bobowskiego)

Cena:
9000 zł

Włodzimierz Pawlak

15 XI - 21 XI 1997. Dziennik nr 81, 1997

ołówek, papier; 32×22,5 cm
sygnowany na odwrocie: „WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK | 15 XI – 21 XI | 81 | 1997

Cena:
8000 zł

Numer katalogowy: 27

Erna Rosenstein 1913–2004

II, 2000

tusz, pastel, papier; 16 × 28 cm (w świetle passe-partout); sygnowany: „II/2000, E. Rosenstein, na odwrocie: „E. Rosenstein | II. 2000.”

Cena:
4000 zł

Jan Lebenstein (1930-1999)

Minstrele. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

sygnowany p.g.: „Lebenstein”

Cena:
1200 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI

Szatan, 1963

tusz, akwarela, papier
48 x 26,5 cm

Cena:
8 000 zł

Roman Opałka(1931-2011)

333, nd.

kwasoryt, papier; ed. 33/50; 100×70 cm
opisany: „333”, sygnowany „R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Cena:
4000 zł

Roman Opałka(1931-2011)

Żagiel I, nd.

linoryt, papier; ed. 25/50; 100×70 cm
opisany: „Żagiel I”, sygnowany „R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Cena:
2000 zł

Henryk Opałka(1929-2018)

Kwadratowiec, 2002

litografia, papier; ed. 2/13; 63,5×59,5 cm
opisany i sygnowany: „Kwadratowiec | litografia 2/13 | H. Opałka 2002”

Cena:
1500 zł

Paweł Kowalewski(ur. 1958)

Och ty owłosiona łapko, 2008

serigrafia kolorowana, papier; ed. 3/20; 84×105 cm
sygnowana wzdłuż prawego boku: „3/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008”

Cena:
4500 zł

Jerzy Grabowski 1933-2004

Rysunek 5/IV, 1986 r.

ołówek, gwasz, druk na maszynie, papier

34×24 cm

sygnowany: l.d.: „J. Grabowski | W-wa 1986 r. | RYS. 5/IV”

Cena:
8500 zł

Jerzy Grabowski 1933-2004

Rysunek 8/IV, Studium cyfry 9, 1986 r.

34x24cm (46×37 cm w oprawie)

sygnowany: śr.: „J. Grabowski, Rys. 8/IV”

Cena:
8 500 zł

Andrzej Lachowicz1939-2015

z cyklu Topologie, 1968-1988

fotografia czarno-biała

29×29 cm

na odwrocie opis ołówkiem: „ANDRZEJ LACHOWICZ | TOPOLOGIE 1968-1988”

Cena:
2000 zł

Wojciech Bąkowskiur. 1979

Się mi pochyla przy patrzeniu z dołu, 2008

odbitka na papierze fotograficznym z rysunku długopisem na klatce filmowej
oraz oryginalny slajd; 29,5 × 39,5 cm
sygnowany p.d. „WB 08”

Cena:
5500 zł

Andrzej Lachowicz1939-2015

z cyklu Topologie, 1968-1988

fotografia czarno-biała

29×29 cm

Cena:
2000 zł

Bianka Rolandour. 1979

Pieprzyć granice śmierci (w hołdzie poezji Rafała Wojaczka), 2015

rysunek na fotografii, rama, pleksi, krew; 72,5 × 102,5 cm

Cena:
16 000 zł

Stanisław Młodożeniec ur. 1953

Pocztówka z Rzymu, 2012

olej, karton

50×60 cm

sygnowany p.g.: „S. Młodożeniec | 2012”

Cena:
5800 zł

Andrzej Lachowicz1939-2015

bez tytułu, 1970-1989

fotografia czarno-biała

29×29 cm

na odwrocie opis ołówkiem: „ANDRZEJ LACHOWICZ | 1970-89”

Cena:
2000 zł

Andrzej Lachowicz1939-2015

The Shadow, 1971

fotografia czarno-biała

29×29 cm

na odwrocie opis ołówkiem: „ANDRZEJ LACHOWICZ | THE SHADOW | Danmark, 1971 Sept.”

Cena:
2000 zł

Andrzej Sadowski1946–2016

Robert de Niro w filmie „Taksówkarz”, 1977

akryl, płótno; 84 × 102,5 cm; sygnowany p.d. „A. A. SADOWSKI | 1977”, na odwrocie (dwukrotnie): „127. | A. A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | ROBERT DE NIRO W FILMIE TAKSÓWKARZ | AKRYL, WYM: 81 × 100 cm, 1977”; nalepki z danymi pracy w języku polskim i niemieckim

Cena:
28 000 zł

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, 1991

fotografia czarno-biała, lifetime print, 26×33,5 cm

sygnowany p.d. „E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i data 1991

Cena:
2500 zł

Ryszard Grzybur. 1956

bez tytułu, 2011

suchy pastel, papier

50×65 cm

sygnowany na prawej krawędzi: „Ryszard Grzyb, 2011”

Cena:
8000 zł

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, lata 70. XX w.

sygnowany p.d. „E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i napis „lata 70.”

Cena:
2000 zł

Ryszard Grzybur. 1956

bez tytułu, 2011

suchy pastel, papier

50×65 cm

sygnowany p.d.: „Ryszard Grzyb, 2011”

Cena:
8000 zł

André Sasur. 1928

Brigitte Bardot, lata 60. XX w.

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 48×48 cm

sygnowany p.d. „andre sas”, na odwrocie nalepka Galerie Grace Radziwill

Cena:
9000 zł

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1957

fotografia czarno-biała, lifetime print, odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 24×19 cm

na odwrociu pieczęć: „Photographed by Milton H. Greene”

Cena:
16 000 zł

Numer katalogowy: 52

Jean Barthet1920-2000

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 51×47 cm

sygnowany p.d. „Jean Barthet”, na odwrocie pieczęć Galerie Grace Radziwill

Cena:
9000 zł

Numer katalogowy: 53

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1954

fotografia czarno-biała, vintage print, papier; ed. 186/3000; 26×20 cm

Cena:
9000 zł

Aleksandra Waliszewska(ur. 1976)

bez tytułu, 2012

technika własna/gwasz, karton; 25 × 35 cm

Cena:
9 500 zł

Leonard de Raemy1928 - 2002

Brigitte Bardot, 1968

fotografia barwna, lifetime print, papier, płyta aluminiowa, ed. 36/50; 71,5 x 48,5 cm

sygnowana l.d.: ‚LdeRaemy’; na odwrociu nalepka: ‚Photo Leonard de Raemy | Brigitte Bardot 1968 „Shalako” | format: 70/46,8 cm | No 36/50 exemplaires | signature’, pieczęć: ‚Galerie Grace Radziwill, Estate Leonard de Raemy’

Cena:
8000 zł

Honza Zamojski(ur. 1981)

bez tytułu, 2014

kredka, kolaż, papier; 30,5 × 23 cm
na odwrocie nalepka wystawowa z Andrew Kreps Gallery (Nowy Jork)

Cena:
9 500 zł

Numer katalogowy: 56

Giovanni Ricci-Novara

bez tytułu, rzeźby Igora Mitoraja

fotografia czarno-biała na dibondzie aluminiowym, ed. 1/3

69×89,5 cm

sygnowany na odwrocie: „Giovanni Ricci-Novara | 1/3”

Cena:
17 000 zł

Numer katalogowy: 56

Maurizio Buscarinour. 1944

Teart Cricot, Wielopole Wielopole, Tadeusz Kantor (dyptyk), l. 80 XX wieku

fotografia czarno-biała (odbitka cyfrowa), papier; 20,2 x 30,3 cm (każda)

sygnowany p.d.: „Maurizio Buscarino”, na odwrocie nalepka autorska

Cena:
1200 zł

Numer katalogowy: 57

Paweł Dunalur. 1978

Bez tytułu, 2007

olej, płótno; 150 × 150 cm
sygnowany na odwrocie

Cena:
6000 zł

Numer katalogowy: 58

Mikołaj Chylakur. 1975

Stan nieważkości, 2008

olej, płótno; 110 × 110 cm
sygnowany na odwrocie: „MIKOŁAJ CHYLAK | „STAN NIEWAŻKOŚCI” 2008 | ol./pł. 110 × 110 | www.mikolajchylak.com”

Cena:
5 500 zł

Numer katalogowy: 58

Bartek Otocki(ur. 1978)

bez tytułu z cyklu: „Zostało mniej czasu niż się wydaje”, 2017

olej, płótno; 80 × 100 cm
sygnowany na blejtramie: „B. Otocki, z cyklu „Zostało mniej czasu niż się wydaje” 2017, Beta | BEZ TYTUŁU/UNTITLED”

Cena:
5 500 zł

Urszula Wilkur. 1959

Zdumiewająca rozrzutność natury (dyptyk), 2013

olej, płótno; 70 × 80 cm każda

sygnowane na odwrocie

Cena:
11 500 zł

Numer katalogowy: 62

Urszula Wilk(ur. 1959)

Bluemetrie 4/4, 2017

olej, płótno; 130 × 100 cm
sygnowany p.d. „Wilk 2017”, na odwrocie: „Urszula Wilk | 2017 | Bluemetrie | 4/4”

Cena:
12 000 zł

Numer katalogowy: 64

Łukasz Bożycki ur. 1985

Kruki Ksawerego, 2013

odbitka cyfrowa na papierze archiwalnym Hahnemuehle photorag 500gsm, edycja 1/10; 36 x 51 cm

sygnowany p.d.: „Bożycki”, na odwrocie ołówkiem: „1/10 | Puszcza Piska, 2013 r.

Cena:
1200 zł

Numer katalogowy: 71

Emil Krcha(1894–1972)

Martwa natura z Kaczeńcami, 1965

olej, płótno; 60 × 71,5 cm
sygnowany p.d.: „E. Krcha”, na odwrocie nalepki wystawowe i biogram artysty”

„Gra obrazów” Muzeum Narodowe w Kielcach, maj–wrzesień, 2011.

Katalog wystawy „Gra obrazów” Muzeum Narodowe w Kielcach, maj–wrzesień 2011.

Cena:
9500 zł

Numer katalogowy: 72

Cyprian Dylczyński 1836-1909

Gra w karty, 1857

olej, płótno; 55 × 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d. „C. Dylczyński 1857”

Cena:
22 000 zł

Numer katalogowy: 72

Alfred Aberdam(1894–1963)

Studium postaci, nd.

olej, tektura; 38 × 46 cm
na odwrocie nalepka: „(88) 46 × 38 | A. Aberdam”

  • Wystawiany:

  • Katalog wystawy „Gra obrazów” Muzeum Narodowe w Kielcach, maj–wrzesień 2011.

Cena:
4000 zł

Numer katalogowy: 73

Louis de Leeuw1875-1931

Leśna dróżka, nd.

olej, deska; 37,5 × 27 cm
sygnowany l.d. „L. DE LEEUW”

• „Gra obrazów” Muzeum Narodowe w Kielcach, maj–wrzesień 2011

• Katalog wystawy „Gra obrazów” Muzeum Narodowe
w Kielcach, maj–wrzesień 2011

Cena:
4 800 zł

Numer katalogowy: 76

Stanisław Straszkiewicz1870-1925

Pejzaż, nd.

olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 37 cm
u dołu napis: „Stwierdzam autentyczność szkicu ś. p. męża mego Stanisława Straszkiewicza Janina Straszkiewicz”

• „Gra obrazów” Muzeum Narodowe w Kielcach, majwrzesień
2011
w Kielcach, maj–wrzesień 2011

Cena:
7000 zł