Oferta galeryjna

Kontakt w sprawie obiektów:

info@artlibra.pl

+ 48 660 299 912

W ofercie także prace takich artystów jak:

Jan Cybis; Mela Muter; Jerzy Nowosielski; Rajmund Ziemski; Jarosław Modzelewski; Paweł Kowalewski; Włodzimierz Pawlak ; Leon Taresewicz; Leon Wyczółkowski; Julian Fałat; Jacek Sienicki; Teresa Pągowska; Tadeusz Dominik; Andrzej Wróblewski; Stefan Gierowski; Henryk Stażewski; Władysław Strzemiński; Jan Tarasin i in.

Edward Dwurnik1943-2018

Zamość, 2012

akwarela, tempera, papier; 46×55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: „Zamość, E.DWURNIK.12”, na odwrocie: „Zamość” | 24.09.2012 | 46×55 cm | spis NR. 2717 | NA PAPIER NR. 13075 | PIECZĄTKA „AKWARELA DWURNIKA” oraz odręczny napis „+ tempera”

Cena:
14 000 zł

Małgorzata Łada-Maciągowa(1881-1969)

Na maskaradę, koniec lat 20. XX w.

gwasz, ołówek, papier; 20,5×31 cm (w świetle passe partout)
sygnowany p.d. „na maskaradę”, l.d. monogram wiązany artystki „MŁM”

Cena:
7000 zł

Adam Marczyński(1908-1985)

Kompozycja geometryczna, 1963

gwasz, papier; 35,5×46,5 cm
sygnowany l.d. „marczyński”, na odwrocie nalepki z danymi pracy

Cena:
5000 zł

Franciszek Starowieyski1930-2009

Projekt plakatu, nd.

ołówek, flamaster, papier; 29,5×21,5 cm; na odwrociu pieczęć ‚z rysunków Franciszka Starowieyskiego’ z monogramem wiązanym ‚FBS’ oraz pieczęć ‚potwierdzam autentyczność’ z odręcznym podpisem: ‚J. M. Starowieyski’

Cena:
1000 zł

Bogusław Szwacz(1912-2009)

Kompozycja, 1956

gwasz, akwarela, papier; 61,5×75,5 cm

Cena:
5000 zł

Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Abstrakcja, 1958

ołówek, gwasz, papier; 26×18 cm (w świetle passe partout)
na odwrocie napis (druk maszynowy): „Jerzy Nowosielski | Abstrakcja, 1958 | szkic ołówkiem”

Cena:
10 500 zł

Tadeusz Kantor(1915-1990)

Szkic postaci

tusz, flamaster, papier; 20,5×23 cm
sygnowany p.d. „t. kantor”

Cena:
10 000 zł

Rajmund Ziemski (1930-2005)

bez tytułu, lata 60. XX wieku

gwasz, papier naklejony na deskę; 72×96 cm
sygnowany p.d.: „27-III-6… [nieczytelne] | R. ZIEMSKI”

Cena:
19 000 zł

Jan Tarasin(1926-2009)

Przemioty, nd.

serigrafia, papier; 39,5×28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „Jan Tarasin”

Cena:
1500 zł

Henryk Musiałowicz(1914-2015)

Z cyklu „Narodziny Ziemi”, 1987

technika mieszana, olej, złota farba, piasek, płyta pilśniowa; 38 × 55 cm
sygnowany na odwrocie: „Z CYKLU: NARODZINY ZIEMI | 38 × 55 | 1987 | MUSIAŁOWICZ”

Cena:
9500 zł

Numer katalogowy: 20

Jarosław Modzelewskiur. 1955

Piasek czy woda?, 1982

ołówek, pastel, papier; 48×63 cm; sygnowany p.d.: „J.Modzelewski, 1982”, opisany ołówkiem: „piasek czy woda? | 1. (Pociąg Do Rosji) | 2. (>>nieczytelne<< górski, Gierymski) | 3. wieża BABEL”; „bliki różowe w wulkanie!”; reprodukowany w kat. wystawy „Stare papiery”, 2013, Galeria Bielska BWA

Cena:
5500 zł

Numer katalogowy: 21

Jarosław Modzelewskiur. 1955

bez tytyłu, 1982

ołówek, pastel, papier; 48×63 cm; sygnowany p.d.: „J.Modzelewski, 1982”

reprodukowany w kat. wystawy „Stare papiery”, 2013, Galeria Bielska BWA

Cena:
5500 zł

Andrzej A. Sadowski(1946-2016)

Siena, Via di Pantaneto, 2012

gwasz, papier; 45,5×29,5 cm
sygnowany l.d. „A.A. Sadowski | 2012”, na odwrocie autorskie napisy z danymi pracy

Cena:
10 000 zł

Tadeusz Szpunar(ur. 1929)

Kompozycja, lata 70. XX wieku

relief, akryl, drewno / sklejka
181,5 × 76,5 × 20 cm
sygnowany na odwrociu: TADEUSZ | SZPUNAR

Proweniencja:
Kolekcja prywatna, Polska (zakup od artysty)

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Telefonista, 1970

tusz, papier; 37×28 cm
na odwrocie nalepka z autorskimi napisami (m.in. informacja o udziale pracy w konkursie plastycznym im. F. Bartoszka i Z. Bobowskiego)

Cena:
9000 zł

Eugeniusz Markowski(1912–2007)

Portret Jowity, lata 70. XX wieku

olej / płótno
81,5 × 65,7 cm
sygnowany p.d.: m
na odwrociu, na blejtramie cztery papierowe nalepki eksportowe
z błędnym tytułem „portret Elżbiety”

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Jan Lebenstein (1930-1999)

Minstrele. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

sygnowany p.g.: „Lebenstein”

Cena:
1200 zł

Tadeusz Dominik(1928–2014)

Ogród, lata 70. XX wieku

olej / płótno
95 × 80 cm
sygnowany l.d.: DOMINIK

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Tadeusz BRZOZOWSKI

Szatan, 1963

tusz, akwarela, papier
48 x 26,5 cm

Cena:
8 000 zł

Judyta Sobel(1924–2012)

Martwa natura z biedronką lata 90. XX wieku

olej / płótno
60,5 × 50 cm
sygnowany l.d.: J. SOBEL

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Roman Opałka(1931-2011)

333, nd.

kwasoryt, papier; ed. 33/50; 100×70 cm
opisany: „333”, sygnowany „R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Cena:
4000 zł

Roman Opałka(1931-2011)

Żagiel I, nd.

linoryt, papier; ed. 25/50; 100×70 cm
opisany: „Żagiel I”, sygnowany „R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Cena:
2000 zł

Henryk Opałka(1929-2018)

Kwadratowiec, 2002

litografia, papier; ed. 2/13; 63,5×59,5 cm
opisany i sygnowany: „Kwadratowiec | litografia 2/13 | H. Opałka 2002”

Cena:
1500 zł

Włodzimierz Pawlak(ur. 1957)

Dziennik, 1988-1992

asamblaż, tektura / plexi
23,3 × 33,2 × 6 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 34 | WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK [nieczytelne] | 1927–[nieczytelne]95 | 1988–1992 | 230 × 320

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Paweł Kowalewski(ur. 1958)

Och ty owłosiona łapko, 2008

serigrafia kolorowana, papier; ed. 3/20; 84×105 cm
sygnowana wzdłuż prawego boku: „3/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008”

Cena:
4500 zł

Andrzej Nowacki(ur. 1953)

22.08.07, 2007

akryl, relief, technika własna / płyta
100 × 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 22.08.07 |
A. NOWACKI | 2007

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Arika Madeyska(1928-2004)

Bez tytułu

olej / płótno
100 × 100 cm
sygnowany p.g.: MADEYSKA
na odwrociu na blejtramie opisany: ARIKA MADEYSKA 33.BD. GARIBALDI PARIS 750/5 | 130/100 × 100, nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Jerzy Grabowski 1933-2004

Rysunek 5/IV, 1986 r.

ołówek, gwasz, druk na maszynie, papier

34×24 cm

sygnowany: l.d.: „J. Grabowski | W-wa 1986 r. | RYS. 5/IV”

Cena:
8500 zł

Jerzy Grabowski 1933-2004

Rysunek 8/IV, Studium cyfry 9, 1986 r.

34x24cm (46×37 cm w oprawie)

sygnowany: śr.: „J. Grabowski, Rys. 8/IV”

Cena:
8 500 zł

Andrzej Lachowicz1939-2015

z cyklu Topologie, 1968-1988

fotografia czarno-biała

29×29 cm

na odwrocie opis ołówkiem: „ANDRZEJ LACHOWICZ | TOPOLOGIE 1968-1988”

Cena:
2000 zł

Andrzej Urbanowicz(1938-2011)

Listy do Eris 0703

technika własna, akryl / płyta
101 × 101 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: ANDRZEJ URBANOWICZ | LISTY DO ERIS. 0703, monogram wiązany AU

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Andrzej Lachowicz1939-2015

z cyklu Topologie, 1968-1988

fotografia czarno-biała

29×29 cm

Cena:
2000 zł

Bianka Rolandour. 1979

Pieprzyć granice śmierci (w hołdzie poezji Rafała Wojaczka), 2015

rysunek na fotografii, rama, pleksi, krew; 72,5 × 102,5 cm

Cena:
16 000 zł

Stanisław Młodożeniec ur. 1953

Pocztówka z Rzymu, 2012

olej, karton

50×60 cm

sygnowany p.g.: „S. Młodożeniec | 2012”

Cena:
5800 zł

Józef Robakowski(ur. 1939)

Kąty energetyczne - metal, 1984-88

technika własna, akryl / karton
50 × 50 cm
sygnowany i dedykowany na odwrociu: für Ania – | J. Robakowski | Energetische ecken – metal | 1984–88

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Andrzej Lachowicz1939-2015

bez tytułu, 1970-1989

fotografia czarno-biała

29×29 cm

na odwrocie opis ołówkiem: „ANDRZEJ LACHOWICZ | 1970-89”

Cena:
2000 zł

Andrzej Lachowicz1939-2015

The Shadow, 1971

fotografia czarno-biała

29×29 cm

na odwrocie opis ołówkiem: „ANDRZEJ LACHOWICZ | THE SHADOW | Danmark, 1971 Sept.”

Cena:
2000 zł

Natalia LL(ur. 1937)

Stany skupienia (dyptyk), 1980

fotografia czarno-biała / papier fotograficzny, vintage print
9,5 × 10,5 cm (× 2)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: NATALIA LL | STANY SKUPIENIA | 1980

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Andrzej Sadowski1946–2016

Robert de Niro w filmie „Taksówkarz”, 1977

akryl, płótno; 84 × 102,5 cm; sygnowany p.d. „A. A. SADOWSKI | 1977”, na odwrocie (dwukrotnie): „127. | A. A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | ROBERT DE NIRO W FILMIE TAKSÓWKARZ | AKRYL, WYM: 81 × 100 cm, 1977”; nalepki z danymi pracy w języku polskim i niemieckim

Cena:
28 000 zł

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, 1991

fotografia czarno-biała, lifetime print, 26×33,5 cm

sygnowany p.d. „E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i data 1991

Cena:
2500 zł

Natalia LL(ur. 1937)

Morfem A, 1974

kredka / papier
70 × 49 cm
sygnowany p.d.: NATALIA LL
opisany i datowany l.d.: MORFEM A / 1974

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Ryszard Grzybur. 1956

bez tytułu, 2011

suchy pastel, papier

50×65 cm

sygnowany na prawej krawędzi: „Ryszard Grzyb, 2011”

Cena:
8000 zł

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, lata 70. XX w.

sygnowany p.d. „E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i napis „lata 70.”

Cena:
2000 zł

Tadeusz Piotr Potworowski(1898-1962)

Akt szary, 1956

akwarela / papier
21 × 26 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu nalepka z potwierdzeniem autentyczności
podpisanym przez syna artysty

Proweniencja:
Praca pochodzi ze zbiorów rodziny artysty

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Ryszard Grzybur. 1956

bez tytułu, 2011

suchy pastel, papier

50×65 cm

sygnowany p.d.: „Ryszard Grzyb, 2011”

Cena:
8000 zł

André Sasur. 1928

Brigitte Bardot, lata 60. XX w.

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 48×48 cm

sygnowany p.d. „andre sas”, na odwrocie nalepka Galerie Grace Radziwill

Cena:
9000 zł

Józef Gielniak(1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki, 1963-64

linoryt / bibułka
20 × 27 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż dolnej krawędzi:
Improwizacja dla Grażynki lino. 1963 / 64 (odbitka próbna) Józef Gielniak

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1957

fotografia czarno-biała, lifetime print, odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 24×19 cm

na odwrociu pieczęć: „Photographed by Milton H. Greene”

Cena:
16 000 zł

Numer katalogowy: 52

Jean Barthet1920-2000

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 51×47 cm

sygnowany p.d. „Jean Barthet”, na odwrocie pieczęć Galerie Grace Radziwill

Cena:
9000 zł

Numer katalogowy: 53

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1954

fotografia czarno-biała, vintage print, papier; ed. 186/3000; 26×20 cm

Cena:
9000 zł

Numer katalogowy: 53

Teresa Pągowska(1926-2007)

Szkice do obrazów (dyptyk), lata 80. XX w.

ołówek / papier
42 × 29,5 cm (× 2)
sygnowane, opisane i datowane na odwrociu: TERESA
PĄGOWSKA, SZKICE DO OBRAZÓW, LATA 80-TE, Z KOLEKCJI FILIPA PĄGOWSKIEGO.

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Aleksandra Waliszewska(ur. 1976)

bez tytułu, 2012

technika własna/gwasz, karton; 25 × 35 cm

Cena:
9 500 zł

Leonard de Raemy1928 - 2002

Brigitte Bardot, 1968

fotografia barwna, lifetime print, papier, płyta aluminiowa, ed. 36/50; 71,5 x 48,5 cm

sygnowana l.d.: ‚LdeRaemy’; na odwrociu nalepka: ‚Photo Leonard de Raemy | Brigitte Bardot 1968 „Shalako” | format: 70/46,8 cm | No 36/50 exemplaires | signature’, pieczęć: ‚Galerie Grace Radziwill, Estate Leonard de Raemy’

Cena:
8000 zł

Honza Zamojski(ur. 1981)

bez tytułu, 2014

kredka, kolaż, papier; 30,5 × 23 cm
na odwrocie nalepka wystawowa z Andrew Kreps Gallery (Nowy Jork)

Cena:
9 500 zł

Jan Dobkowski(ur. 1942)

Serce, 1993

pastel / papier
28 × 38,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: Jan Dobkowski
datowany p.d.: 1993 ROK

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Numer katalogowy: 56

Giovanni Ricci-Novara

bez tytułu, rzeźby Igora Mitoraja

fotografia czarno-biała na dibondzie aluminiowym, ed. 1/3

69×89,5 cm

sygnowany na odwrocie: „Giovanni Ricci-Novara | 1/3”

Cena:
17 000 zł

Numer katalogowy: 56

Maurizio Buscarinour. 1944

Teart Cricot, Wielopole Wielopole, Tadeusz Kantor (dyptyk), l. 80 XX wieku

fotografia czarno-biała (odbitka cyfrowa), papier; 20,2 x 30,3 cm (każda)

sygnowany p.d.: „Maurizio Buscarino”, na odwrocie nalepka autorska

Cena:
1200 zł

Numer katalogowy: 57

Paweł Dunalur. 1978

Bez tytułu, 2007

olej, płótno; 150 × 150 cm
sygnowany na odwrocie

Cena:
6000 zł

Numer katalogowy: 58

Mikołaj Chylakur. 1975

Stan nieważkości, 2008

olej, płótno; 110 × 110 cm
sygnowany na odwrocie: „MIKOŁAJ CHYLAK | „STAN NIEWAŻKOŚCI” 2008 | ol./pł. 110 × 110 | www.mikolajchylak.com”

Cena:
5 500 zł

Numer katalogowy: 58

Bartek Otocki(ur. 1978)

bez tytułu z cyklu: „Zostało mniej czasu niż się wydaje”, 2017

olej, płótno; 80 × 100 cm
sygnowany na blejtramie: „B. Otocki, z cyklu „Zostało mniej czasu niż się wydaje” 2017, Beta | BEZ TYTUŁU/UNTITLED”

Cena:
5 500 zł

Numer katalogowy: 58

Wnętrze I, 1977

ołówek / papier
23,2 × 34,4 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż dolnej krawędzi: „Wnętrze I” | rys. ołówkiem | A. Sadowski 1977; na odwrociu opisany: ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ |
„WNĘTRZE I” | OŁÓWEK/PAPIER, WYM: 23,2 × 34,4 cm, 1977

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Numer katalogowy: 64

Łukasz Bożycki ur. 1985

Kruki Ksawerego, 2013

odbitka cyfrowa na papierze archiwalnym Hahnemuehle photorag 500gsm, edycja 1/10; 36 x 51 cm

sygnowany p.d.: „Bożycki”, na odwrocie ołówkiem: „1/10 | Puszcza Piska, 2013 r.

Cena:
1200 zł

Numer katalogowy: 65

Jakub Julian Ziółkowski(ur. 1980)

Bez tytułu, 2007

gwasz / papier
46 × 35 cm

Praca posiada certyfikat autentyczności podpisany przez artystę

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Numer katalogowy: 67

Bez tytułu, 2012

technika własna / papier
35 × 25 cm

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Numer katalogowy: 69

Andrzej Czarnacki(ur. 1968)

Wiązania tensoryczne, 2004-2010

olej / płótno
60 × 85 cm
na odwrociu opisany na nalepce: wiązania tensoryczne | olej na płótnie, 2004–2010, 85 × 60 cm

Andrzej Czarnacki: Skłonność uparta, Muzeum Sztuki w Łodzi, 2015.

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Numer katalogowy: 70

Leszek Maestro Żegalski(ur. 1959)

Bez tytułu

olej / płótno
61 × 50 cm
sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: ŻEGALSKI

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Numer katalogowy: 71

Wojciech Leder(ur. 1960)

Małe kuszenie św. Antoniego III, 2014

lakier samochodowy, pigment, mika / płyta
39 × 60,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Małe kuszenie św.
Antoniego III | Wo. Leder | 2014

Cena:
Zapytaj info@artlibra.pl

Numer katalogowy: 72

Cyprian Dylczyński 1836-1909

Gra w karty, 1857

olej, płótno; 55 × 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d. „C. Dylczyński 1857”

Cena:
22 000 zł