18.11.19 | Aukcja Prac na Papierze i Fotografii ze zbiorów Kolekcjonera

Termin aukcji: 19 listopada 2018 r., godz. 19.00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Libra, ul. Złota 48/54, budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 6–19 listopada w godz. 10.00–18.00 (pon.-pt.; w sobotę 11.00-15.00; w niedzielę nieczynne).

Kontakt w sprawie obiektów: Anna Palacz
anna.palacz@artlibra.pl
+48 660-299-912

Małgorzata Łada-Maciągowa(1881-1969)

Na maskaradę, koniec lat 20. XX w.

gwasz, ołówek, papier; 20,5×31 cm (w świetle passe partout)
sygnowany p.d. „na maskaradę”, l.d. monogram wiązany artystki „MŁM”

Estymacja:
6 000–8 000 zł ●

Adam Marczyński(1908-1985)

Kompozycja geometryczna, 1963

gwasz, papier; 35,5×46,5 cm
sygnowany l.d. „marczyński”, na odwrocie nalepki z danymi pracy

Estymacja:
5 000–7 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Tadeusz Kalinowski (1909-1997)

Konstrukcja nr 2, 1966

linoryt, papier; 45×37,5 cm
sygnowany l.d. „Konstrukcja nr 2 linoryt”, p.d. „T. Kalinowski 1966”

Estymacja:
800–1 200 zł ●

Cena wylicytowana:
400 zł

Bogusław Szwacz(1912-2009)

Kompozycja, 1948

pastel, papier; 19,5×27,5 cm
sygnowany l.d. „Szwacz | II 48”

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Cena wylicytowana:
3 000 zł

Bogusław Szwacz(1912-2009)

Kompozycja, 1956

gwasz, akwarela, papier; 61,5×75,5 cm

Estymacja:
4 000–7 000 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Erna Rosenstein(1913-2004)

bez tytułu, lata 70. XX w.

tusz, akwarela, papier; 29,5×21 cm
sygnowany p.d.: „Erna Rosenstein”

Estymacja:
14 000–16 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Magdalena Więcek(1924-2008)

bez tytułu, 1964

gwasz, papier; 64×41,5 cm
sygnowany p.d. „M. Więcek | 64”

Estymacja:
16 000–22 000 zł

Cena wylicytowana:
12 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Lech Kunka(1920-1978)

Abstrakcja, 1950

gwasz, papier; 50×69,5 cm
datowany p.d. „50 r.”

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Jerzy Nowosielski (1923-2011)

Mężczyzna we wnętrzu, 1960

tusz, papier; 15×21 cm; p.d.: „J.NOWOSIELSKI, 1960”

Estymacja:
6 000–8 000 zł ●

Cena wylicytowana:
sprzedane

Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Abstrakcja, 1958

ołówek, gwasz, papier; 26×18 cm (w świetle passe partout)
na odwrocie napis (druk maszynowy): „Jerzy Nowosielski | Abstrakcja, 1958 | szkic ołówkiem”

Estymacja:
8 000–11 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Tadeusz Kantor(1915-1990)

Szkic postaci

tusz, flamaster, papier; 20,5×23 cm
sygnowany p.d. „t. kantor”

Estymacja:
9 000–12 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Rajmund Ziemski (1930-2005)

bez tytułu, lata 60. XX wieku

gwasz, papier naklejony na deskę; 72×96 cm
sygnowany p.d.: „27-III-6… [nieczytelne] | R. ZIEMSKI”

Estymacja:
19 000–22 000 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 13

Bronisław Kierzkowski(1924-1993)

Kompozycja, nd.

drzeworyt, papier; ed. 25/100; 35×50,5 cm
sygnowany l.d. „KIERZKOWSKI”

Estymacja:
400–800 zł ●

Cena wylicytowana:
300 zł

Jan Tarasin(1926-2009)

Przemioty, nd.

serigrafia, papier; 39,5×28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „Jan Tarasin”

Estymacja:
1500–2 500 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 15

Jan Berdyszak(1934-2014)

bez tytułu (kompozycja kół), 1962

gwasz, tusz, papier; 41,5×22,5 cm (w świetle passe partout)
sygnowany l.d. „JAN | BER | DYSZ | AK | 1962”

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Cena wylicytowana:
3 400 zł

Numer katalogowy: 16

Jan Berdyszak(1934-2014)

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier; 29×21 cm

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Jan Berdyszak(1934-2014)

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier; 29×21 cm

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 18

Jerzy Tchórzewski (1928-1999)

Kompozycja, 1948

tusz, papier; 42×29,8 cm
sygnowany l.d. „J Tchórzewski 48”

Estymacja:
3 000–6 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Roman Opałka(1931-2011)

bez tytułu (twarz), lata 50. XX w.

tusz, papier; 27×19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „R. OPALKA”

Estymacja:
4 000–5 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 20

Jan Lebenstein (1930-1999)

bez tytułu (bestiarium), nd.

tusz, papier; 34,5×29 cm

Estymacja:
6 000–8 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 21

Jacek Sienicki (1928-2000)

Niebieskie wnętrze, nd.

akwarela, pastel, papier; 41×27 cm

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Jacek Sienicki (1928-2000)

Drzewa, lata 90. XX w.

pastel olejny, papier; 44,7×31,5 cm
sygnowany p.d. (sygnatura przesłonięta przez oprawę)

Estymacja:
3 500–5 000 zł ●

Cena wylicytowana:
2 400 zł

Andrzej A. Sadowski(1946-2016)

Siena, Via di Pantaneto, 2012

gwasz, papier; 45,5×29,5 cm
sygnowany l.d. „A.A. Sadowski | 2012”, na odwrocie autorskie napisy z danymi pracy

Estymacja:
9 000–11 000 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Telefonista, 1970

tusz, papier; 37×28 cm
na odwrocie nalepka z autorskimi napisami (m.in. informacja o udziale pracy w konkursie plastycznym im. F. Bartoszka i Z. Bobowskiego)

Estymacja:
9 000–11 000 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Włodzimierz Pawlak

15 XI - 21 XI 1997. Dziennik nr 81, 1997

ołówek, papier; 32×22,5 cm
sygnowany na odwrocie: „WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK | 15 XI – 21 XI | 81 | 1997

Estymacja:
8 000–10 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Henryk Płóciennik(ur. 1933)

Akt w zieleni, 1997-2015

technika mieszana, papier; 51×36 cm (w świetle passe partout)
sygnowany l.d. „H. Płóciennik 2015”, p.d. „H. Płóciennik 1997”

Estymacja:
2 000–3 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 27

Rafał Olbiński(ur. 1943)

Kształt intymnej iluzji, nd.

serigrafia barwna, papier; ed. 1/25; 82×58,5 cm
sygnowany l.d. „EA 1/25”, p.d. „Olbiński”

Estymacja:
2 400–3 200 zł ●

Cena wylicytowana:
1 600 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 28

Jan Lebenstein (1930-1999)

Kobieta, sfinks i obelisk, 1985

litografia barwna, papier kremowy; ed. 62/75; 49,5×31,8 cm
sygnowany l.d. „62/75”, p.d. „Lebenstein 85”

Estymacja:
1 000–1 500 zł ●

Cena wylicytowana:
1 500 zł

Jan Lebenstein (1930-1999)

Jeźdźcy apokalipsy, 1985

litografia sepiowa, papier kremowy; 30×50 cm
sygnowany l.d. „XXIII/L”, p.d. „Lebenstein 85”; papier oznaczony suchą pieczęcią

Estymacja:
2 500–4 000 zł ●

Cena wylicytowana:
3 800 zł

Jan Lebenstein (1930-1999)

Minstrele. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

sygnowany p.g.: „Lebenstein”

Estymacja:
1 200–2 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Pablo Picasso(1881-1973)

Figure au corsage rayé, 1949

litografia barwna, papier; 81×68,5 cm
datowany l.g. „3.4.49”, l.d. opis na kamieniu litograficznym: „Henri Duchamps Grav. Lith Mourlot Imp. S.P.A.D.E.M.” na odwrocie nalepka z danymi pracy w jęz. angielskim; edycja i data edycji nieznane

Estymacja:
3 000–5 000 zł ●

Cena wylicytowana:
21 000 zł

Henryk Płóciennik(ur. 1933)

Miodowy miesiąc, 1980

autocynkografia, papier; 63×49,5 cm
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: „Miodowy miesiąc IC (AP.), autocynkografia 1980, H. Płóciennik”

Estymacja:
1 600–2 200 zł ●

Cena wylicytowana:
sprzedane

Roman Opałka(1931-2011)

333, nd.

kwasoryt, papier; ed. 33/50; 100×70 cm
opisany: „333”, sygnowany „R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Roman Opałka(1931-2011)

Żagiel I, nd.

linoryt, papier; ed. 25/50; 100×70 cm
opisany: „Żagiel I”, sygnowany „R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Estymacja:
1 800–2 200 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Henryk Opałka(1929-2018)

Kwadratowiec, 2002

litografia, papier; ed. 2/13; 63,5×59,5 cm
opisany i sygnowany: „Kwadratowiec | litografia 2/13 | H. Opałka 2002”

Estymacja:
1 000–1 500 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Daria Malicka(ur. 1985)

bez tytułu, nd.

kolaż, papier; 21×14,5 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja:
800–1 200 zł ●

Cena wylicytowana:
sprzedane

Jerzy Flisak(1930-2008)

W kabarecie, lata 80. XX w.

akwarela, piórko, tusz, papier; 28,5×35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. monogramem artysty „JF”

Estymacja:
1 100–1 500 zł ●

Cena wylicytowana:
1 200 zł

Jan Sawka(1946-2012)

A Book of Fiction - projekt ilustracji, 1983

miedzioryt, akwarela, gwasz, papier; 49,5×35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „JAN SAWKA”

Estymacja:
2 500–3 000 zł ●

Cena wylicytowana:
1 800 zł

Paweł Kowalewski(ur. 1958)

Och ty owłosiona łapko, 2008

serigrafia kolorowana, papier; ed. 3/20; 84×105 cm
sygnowana wzdłuż prawego boku: „3/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008”

Estymacja:
4 000–6 000 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Wilhelm Sasnal(ur. 1972)

Unexisting book, 2009, ed. 36/50

linoryt, papier; 35×50 cm
sygnowany l.d.: „Unexisting book 36/50”; p.d.: sygnatura oraz data 2009

Estymacja:
5 000–8 000 zł ●

Cena wylicytowana:
2 500 zł

Józef Pankiewicz(1866-1940)

Ulica Jeruzal w Dinan, 1906

akwaforta, sucha igła, papier żeberkowy; 18×11,3 cm
na dole arkusza opisy typograficzne, m.in.: „Józef Pankiewicz, Strasse in Dinan, Orginalradierung”; edycja wiedeńskiego towarzystwa Für Vervielfaltigende Kunst

Estymacja:
2 200–2 800 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Pinchus Kremegne(1890-1981)

Nadbrzeże, nd.

tempera, olej, tektura; 40,7×65 cm
sygnowany p.d. „KREMEGNE”

Estymacja:
10 000–14 000 zł ●

Cena wylicytowana:
niedostępny

Mojżesz Kisling (1891-1953)

Dziewczyna z Marsylii, nd.

litografia, papier; 36,5×27,5 cm (cały arkusz)

Estymacja:
600–800 zł ●

Cena wylicytowana:
600 zł

Mojżesz Kisling(1891-1953)

Macierzyństwo, 1952

litografia barwna, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu l.d.: „Kisling 1952”

Estymacja:
2 600–3 200 zł ●

Cena wylicytowana:
2 000 zł

Mojżesz Kisling(1891-1953)

Port Saint Tropez, nd.

litografia barwna, papier; 34×24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. „Kisling”

Estymacja:
2 000–4 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Stefan Mrożewski(1894-1975)

Wróżba Panny Wodnej, 1938

drzeworyt, papier; 24×17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „St. Mrożewski”

Estymacja:
600–800 zł ●

Cena wylicytowana:
600 zł

Edward Hartwig1909-2003

Defilada (rzeźba Hasiora "Płonące ptaki" w Koszalinie)

fotografia czarno-biała, vintage print, papier; 23×17,5 cm

sygnowany na odwrocie: „E.H.” wraz z autorską pieczęcią artysty

Estymacja:
1 800–2 200 zł

Cena wylicytowana:
1 100 zł

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, 1991

fotografia czarno-biała, lifetime print, 26×33,5 cm

sygnowany p.d. „E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i data 1991

Estymacja:
1 800–2 200 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, lata 70. XX w.

sygnowany p.d. „E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i napis „lata 70.”

Estymacja:
1500–1800 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

André Sasur. 1928

Brigitte Bardot, lata 60. XX w.

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 48×48 cm

sygnowany p.d. „andre sas”, na odwrocie nalepka Galerie Grace Radziwill

Estymacja:
7000–9000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1957

fotografia czarno-biała, lifetime print, odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 24×19 cm

na odwrociu pieczęć: „Photographed by Milton H. Greene”

Estymacja:
14000–16000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 52

Jean Barthet1920-2000

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 51×47 cm

sygnowany p.d. „Jean Barthet”, na odwrocie pieczęć Galerie Grace Radziwill

Estymacja:
6000–9000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 53

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1954

fotografia czarno-biała, vintage print, papier; ed. 186/3000; 26×20 cm

Estymacja:
8000–10000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Leonard de Raemy1924 - 2000

Brigitte Bardot, 1976

fotografia barwna, lifetime print, papier, płyta aluminowa, ed. 19/30; 80×56,5 cm

sygnowana p.d. ‚LdeRaemy’; na odwrociu nalepka: ‚Photo Leonard de Raemy | Brigitte Bardot 1976 | No 18/50 | signature’, pieczęć: ‚Galerie Grace Radziwill, Estate Leonard de Raemy’

Estymacja:
2500–3500 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Leonard de Raemy1928 - 2002

Brigitte Bardot, 1968

fotografia barwna, lifetime print, papier, płyta aluminiowa, ed. 36/50; 71,5 x 48,5 cm

sygnowana l.d.: ‚LdeRaemy’; na odwrociu nalepka: ‚Photo Leonard de Raemy | Brigitte Bardot 1968 „Shalako” | format: 70/46,8 cm | No 36/50 exemplaires | signature’, pieczęć: ‚Galerie Grace Radziwill, Estate Leonard de Raemy’

Estymacja:
5 000–8 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 56

Maurizio Buscarinour. 1944

Teart Cricot, Wielopole Wielopole, Tadeusz Kantor (dyptyk), l. 80 XX wieku

fotografia czarno-biała (odbitka cyfrowa), papier; 20,2 x 30,3 cm (każda)

sygnowany p.d.: „Maurizio Buscarino”, na odwrocie nalepka autorska

Estymacja:
1000–1500 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 57

Andrzej Świetlik ur. 1951

Republika (sesja okładkowa), 1991/2016

fotografia czarno-biała, lifetime print, ed. 1/7; 68 x 108 cm

opisany i sygnowany na odwrocie: „REPUBLIKA 1991 – 8xSTYK | 1991/2016 | 1/7 | Andrzej Świetlik”

Estymacja:
4000–6000 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie poaukcyjnej

Numer katalogowy: 58

Andrzej Świetlik ur. 1951

Czesław Niemen, 1985

fotografia czarno-biała, lifetime print, ed. 1/7; 78 x 107 cm

opisany i sygnowany na odwrocie: „CZESŁAW NIEMEN (1985) | fot. Andrzej Świetlik | 1/7”

Estymacja:
5000–7000 zł

Cena wylicytowana:

Andrzej Świetlikur. 1951

Obywatel G.C. - młotkowy, 1990/2016

fotografia czarno-biała, lifetime print, ed. 1/7, 79 x 63 cm

opisany i sygnowany na odwrocie: „OBYWATEL G.C. – MŁOTKOWY | 1990/2016 | 1/7 | Andrzej Świetlik”

Estymacja:
3000–5000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 60

Andrzej Świetlikur. 1951

Kora w paski, 1991/2018

fotografia czarno-biała, lifetime print, ed. 3/7, 60 x 90 cm

opisany i sygnowany na odwrocie: „KORA W PASKI | 1991/2016 | 3/7 | Andrzej Świetlik”

Estymacja:
5000–7000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 61

Mirosław Wiśniewski61

Szczelina na lodowcu Khumbu, Andrzej Zawada, Stanisław Latałło (naodowa wyprawa na Lhotse), 1974/2018

fotografia barwna, lifetime print, ed. 2/10; 25 x 25 cm

sygnowany na odwrocie: „Mirosław Wiśniewski, edycja 2/10, 1974/2018”

Estymacja:
1500–2000 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 62

Mirosław Wiśniewskiur. 1936

Obóz bazowy pod Mount Everestem nocą (narodowa wyprawa na Lhotse), 1974/2018

Estymacja:
1500–2000 zł

Cena wylicytowana:
1 400 zł

Numer katalogowy: 63

Dominika Sadowskaur. 1977

Ingerencje #2 (Koń), 2010-2011

fotografia / wydruk pigmentowy, papier, dibond; 79,5 x 51,5 cm

na odwrocie nalepka z danymi pracy wraz z sygnaturą artystki

Estymacja:
1800–2200 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Numer katalogowy: 64

Łukasz Bożycki ur. 1985

Kruki Ksawerego, 2013

odbitka cyfrowa na papierze archiwalnym Hahnemuehle photorag 500gsm, edycja 1/10; 36 x 51 cm

sygnowany p.d.: „Bożycki”, na odwrocie ołówkiem: „1/10 | Puszcza Piska, 2013 r.

Estymacja:
1500–1800 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie galeryjnej

Szanowni Państwo,

Z uwagi na żałobę ogłoszoną na terenie Warszawy zdecydowaliśmy się zawiesić datę wernisażu wystawy Louis Marcoussis – polski twórca kubizmu. Nową datę ogłosimy w przyszłym tygodniu.

Due to the official mourning announced in Warsaw, we decided to cancel the opening of the exhibition Louis MarcoussisThe Polish creator of cubism. We will announce the new date of the exhibition next week.