19.11.18 | Aukcja Prac na Papierze i Fotografii ze zbiorów Kolekcjonera

Termin aukcji: 19 listopada 2018 r., godz. 19.00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Libra, ul. Złota 48/54, budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 6–19 listopada w godz. 10.00–18.00 (pon.-pt.; w sobotę 11.00-15.00; w niedzielę nieczynne).

Kontakt w sprawie obiektów: Anna Palacz
anna.palacz@artlibra.pl
+48 660-299-912

Małgorzata Łada-Maciągowa(1881-1969)

Na maskaradę, koniec lat 20. XX w.

gwasz, ołówek, papier; 20,5×31 cm (w świetle passe partout)
sygnowany p.d. „na maskaradę”, l.d. monogram wiązany artystki „MŁM”

Estymacja:
6 000–8 000 zł ●

Adam Marczyński(1908-1985)

Kompozycja geometryczna, 1963

gwasz, papier; 35,5×46,5 cm
sygnowany l.d. „marczyński”, na odwrocie nalepki z danymi pracy

Estymacja:
5 000–7 000 zł ●

Tadeusz Kalinowski (1909-1997)

Konstrukcja nr 2, 1966

linoryt, papier; 45×37,5 cm
sygnowany l.d. „Konstrukcja nr 2 linoryt”, p.d. „T. Kalinowski 1966”

Estymacja:
800–1 200 zł ●

Bogusław Szwacz(1912-2009)

Kompozycja, 1948

pastel, papier; 19,5×27,5 cm
sygnowany l.d. „Szwacz | II 48”

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Bogusław Szwacz(1912-2009)

Kompozycja, 1956

gwasz, akwarela, papier; 61,5×75,5 cm

Estymacja:
4 000–7 000 zł

Erna Rosenstein(1913-2004)

bez tytułu, lata 70. XX w.

tusz, akwarela, papier; 29,5×21 cm
sygnowany p.d.: „Erna Rosenstein”

Estymacja:
14 000–16 000 zł ●

Magdalena Więcek(1924-2008)

bez tytułu, 1964

gwasz, papier; 64×41,5 cm
sygnowany p.d. „M. Więcek | 64”

Estymacja:
16 000–22 000 zł

Lech Kunka(1920-1978)

Abstrakcja, 1950

gwasz, papier; 50×69,5 cm
datowany p.d. „50 r.”

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Jerzy Nowosielski (1923-2011)

Mężczyzna we wnętrzu, 1960

tusz, papier; 15×21 cm; p.d.: „J.NOWOSIELSKI, 1960”

Estymacja:
6 000–8 000 zł ●

Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Abstrakcja, 1958

ołówek, gwasz, papier; 26×18 cm (w świetle passe partout)
na odwrocie napis (druk maszynowy): „Jerzy Nowosielski | Abstrakcja, 1958 | szkic ołówkiem”

Estymacja:
8 000–11 000 zł ●

Tadeusz Kantor(1915-1990)

Szkic postaci

tusz, flamaster, papier; 20,5×23 cm
sygnowany p.d. „t. kantor”

Estymacja:
9 000–12 000 zł ●

Rajmund Ziemski (1930-2005)

bez tytułu, lata 60. XX wieku

gwasz, papier naklejony na deskę; 72×96 cm
sygnowany p.d.: „27-III-6… [nieczytelne] | R. ZIEMSKI”

Estymacja:
19 000–22 000 zł

Numer katalogowy: 13

Bronisław Kierzkowski(1924-1993)

Kompozycja, nd.

drzeworyt, papier; ed. 25/100; 35×50,5 cm
sygnowany l.d. „KIERZKOWSKI”

Estymacja:
400–800 zł ●

Jan Tarasin(1926-2009)

Przemioty, nd.

serigrafia, papier; 39,5×28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „Jan Tarasin”

Estymacja:
1500–2 500 zł ●

Numer katalogowy: 15

Jan Berdyszak(1934-2014)

bez tytułu (kompozycja kół), 1962

gwasz, tusz, papier; 41,5×22,5 cm (w świetle passe partout)
sygnowany l.d. „JAN | BER | DYSZ | AK | 1962”

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Numer katalogowy: 16

Jan Berdyszak(1934-2014)

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier; 29×21 cm

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Jan Berdyszak(1934-2014)

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier; 29×21 cm

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Numer katalogowy: 18

Jerzy Tchórzewski (1928-1999)

Kompozycja, 1948

tusz, papier; 42×29,8 cm
sygnowany l.d. „J Tchórzewski 48”

Estymacja:
3 000–6 000 zł ●

Roman Opałka(1931-2011)

bez tytułu (twarz), lata 50. XX w.

tusz, papier; 27×19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „R. OPALKA”

Estymacja:
4 000–5 000 zł ●

Numer katalogowy: 20

Jan Lebenstein (1930-1999)

bez tytułu (bestiarium), nd.

tusz, papier; 34,5×29 cm

Estymacja:
6 000–8 000 zł ●

Numer katalogowy: 21

Jacek Sienicki (1928-2000)

Niebieskie wnętrze, nd.

akwarela, pastel, papier; 41×27 cm

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Jacek Sienicki (1928-2000)

Drzewa, lata 90. XX w.

pastel olejny, papier; 44,7×31,5 cm
sygnowany p.d. (sygnatura przesłonięta przez oprawę)

Estymacja:
3 500–5 000 zł ●

Andrzej A. Sadowski(1946-2016)

Siena, Via di Pantaneto, 2012

gwasz, papier; 45,5×29,5 cm
sygnowany l.d. „A.A. Sadowski | 2012”, na odwrocie autorskie napisy z danymi pracy

Estymacja:
9 000–11 000 zł

Telefonista, 1970

tusz, papier; 37×28 cm
na odwrocie nalepka z autorskimi napisami (m.in. informacja o udziale pracy w konkursie plastycznym im. F. Bartoszka i Z. Bobowskiego)

Estymacja:
9 000–11 000 zł

Włodzimierz Pawlak

15 XI - 21 XI 1997. Dziennik nr 81, 1997

ołówek, papier; 32×22,5 cm
sygnowany na odwrocie: „WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK | 15 XI – 21 XI | 81 | 1997

Estymacja:
8 000–10 000 zł ●

Henryk Płóciennik(ur. 1933)

Akt w zieleni, 1997-2015

technika mieszana, papier; 51×36 cm (w świetle passe partout)
sygnowany l.d. „H. Płóciennik 2015”, p.d. „H. Płóciennik 1997”

Estymacja:
2 000–3 000 zł ●

Numer katalogowy: 27

Rafał Olbiński(ur. 1943)

Kształt intymnej iluzji, nd.

serigrafia barwna, papier; ed. 1/25; 82×58,5 cm
sygnowany l.d. „EA 1/25”, p.d. „Olbiński”

Estymacja:
2 400–3 200 zł ●

Numer katalogowy: 28

Jan Lebenstein (1930-1999)

Kobieta, sfinks i obelisk, 1985

litografia barwna, papier kremowy; ed. 62/75; 49,5×31,8 cm
sygnowany l.d. „62/75”, p.d. „Lebenstein 85”

Estymacja:
1 000–1 500 zł ●

Jan Lebenstein (1930-1999)

Jeźdźcy apokalipsy, 1985

litografia sepiowa, papier kremowy; 30×50 cm
sygnowany l.d. „XXIII/L”, p.d. „Lebenstein 85”; papier oznaczony suchą pieczęcią

Estymacja:
2 500–4 000 zł ●

Jan Lebenstein (1930-1999)

Minstrele. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

sygnowany p.g.: „Lebenstein”

Estymacja:
1 200–2 000 zł ●

Pablo Picasso(1881-1973)

Figure au corsage rayé, 1949

litografia barwna, papier; 81×68,5 cm
datowany l.g. „3.4.49”, l.d. opis na kamieniu litograficznym: „Henri Duchamps Grav. Lith Mourlot Imp. S.P.A.D.E.M.” na odwrocie nalepka z danymi pracy w jęz. angielskim; edycja i data edycji nie znane

Estymacja:
3 000–5 000 zł ●

Henryk Płóciennik(ur. 1933)

Miodowy miesiąc, 1980

autocynkografia, papier; 63×49,5 cm
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: „Miodowy miesiąc IC (AP.), autocynkografia 1980, H. Płóciennik”

Estymacja:
1 600–2 200 zł ●

Roman Opałka(1931-2011)

333, nd.

kwasoryt, papier; ed. 33/50; 100×70 cm
opisany: „333”, sygnowany „R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Estymacja:
4 000–6 000 zł ●

Roman Opałka(1931-2011)

Żagiel I, nd.

linoryt, papier; ed. 25/50; 100×70 cm
opisany: „Żagiel I”, sygnowany „R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Estymacja:
1 800–2 200 zł ●

Henryk Opałka(1929-2018)

Kwadratowiec, 2002

litografia, papier; ed. 2/13; 63,5×59,5 cm
opisany i sygnowany: „Kwadratowiec | litografia 2/13 | H. Opałka 2002”

Estymacja:
1 000–1 500 zł ●

Daria Malicka(ur. 1985)

bez tytułu, nd.

kolaż, papier; 21×14,5 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja:
800–1 200 zł ●

Jerzy Flisak(1930-2008)

W kabarecie, lata 80. XX w.

akwarela, piórko, tusz, papier; 28,5×35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. monogramem artysty „JF”

Estymacja:
1 100–1 500 zł ●

Jan Sawka(1946-2012)

A Book of Fiction - projekt ilustracji, 1983

miedzioryt, akwarela, gwasz, papier; 49,5×35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „JAN SAWKA”

Estymacja:
2 500–3 000 zł ●

Paweł Kowalewski(ur. 1958)

Och ty owłosiona łapko, 2008

serigrafia kolorowana, papier; ed. 2/20; 84×105 cm
sygnowana wzdłuż prawego boku: „1/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008”

Estymacja:
4 000–6 000 zł

Wilhelm Sasnal(ur. 1972)

Unexisting book, 2009, ed. 36/50

linoryt, papier; 35×50 cm
sygnowany l.d.: „Unexisting book 36/50”; p.d.: sygnatura oraz data 2009

Estymacja:
5 000–8 000 zł ●

Józef Pankiewicz(1866-1940)

Ulica Jeruzal w Dinan, 1906

akwaforta, sucha igła, papier żeberkowy; 18×11,3 cm
na dole arkusza opisy typograficzne, m.in.: „Józef Pankiewicz, Strasse in Dinan, Orginalradierung”; edycja wiedeńskiego towarzystwa Für Vervielfaltigende Kunst

Estymacja:
2 200–2 800 zł

Pinchus Kremegne(1890-1981)

Nadbrzeże, nd.

tempera, olej, tektura; 40,7×65 cm
sygnowany p.d. „KREMEGNE”

Estymacja:
10 000–14 000 zł ●

Mojżesz Kisling (1891-1953)

Dziewczyna z Marsylii, nd.

litografia, papier; 36,5×27,5 cm (cały arkusz)

Estymacja:
600–800 zł ●

Mojżesz Kisling(1891-1953)

Macierzyństwo, 1952

litografia barwna, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu l.d.: „Kisling 1952”

Estymacja:
2 600–3 200 zł ●

Mojżesz Kisling(1891-1953)

Port Saint Tropez, nd.

litografia barwna, papier; 34×24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. „Kisling”

Estymacja:
2 000–4 000 zł ●

Stefan Mrożewski(1894-1975)

Wróżba Panny Wodnej, 1938

drzeworyt, papier; 24×17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „St. Mrożewski”

Estymacja:
600–800 zł ●

Edward Hartwig1909-2003

Defilada (rzeźba Hasiora "Płonące ptaki" w Koszalinie)

fotografia czarno-biała, vintage print, papier; 23×17,5 cm

sygnowany na odwrocie: „E.H.” wraz z autorską pieczęcią artysty

Estymacja:
1 800–2 200 zł

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, 1991

fotografia czarno-biała, lifetime print, 26×33,5 cm

sygnowany p.d. „E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i data 1991

Estymacja:
1 800–2 200 zł

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, lata 70. XX w.

sygnowany p.d. „E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i napis „lata 70.”

Estymacja:
1500–1800 zł ●

André Sasur. 1928

Brigitte Bardot, lata 60. XX w.

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 48×48 cm

sygnowany p.d. „andre sas”, na odwrocie nalepka Galerie Grace Radziwill

Estymacja:
7000–9000 zł ●

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1957

fotografia czarno-biała, lifetime print, odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 24×19 cm

na odwrociu pieczęć: „Photographed by Milton H. Greene”

Estymacja:
14000–16000 zł ●

Numer katalogowy: 52

Jean Barthet1920-2000

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 51×47 cm

sygnowany p.d. „Jean Barthet”, na odwrocie pieczęć Galerie Grace Radziwill

Estymacja:
6000–9000 zł ●

Numer katalogowy: 53

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1954

fotografia czarno-biała, vintage print, papier; ed. 186/3000; 26×20 cm

Estymacja:
8000–10000 zł ●

Leonard de Raemy1924 - 2000

Brigitte Bardot, 1976

fotografia barwna, lifetime print, papier, płyta aluminowa, ed. 19/30; 80×56,5 cm

sygnowana p.d. ‚LdeRaemy’; na odwrociu nalepka: ‚Photo Leonard de Raemy | Brigitte Bardot 1976 | No 18/50 | signature’, pieczęć: ‚Galerie Grace Radziwill, Estate Leonard de Raemy’

Estymacja:
2500–3500 zł ●

Leonard de Raemy1928 - 2002

Brigitte Bardot, 1968

fotografia barwna, lifetime print, papier, płyta aluminiowa, ed. 36/50; 71,5 x 48,5 cm

sygnowana l.d.: ‚LdeRaemy’; na odwrociu nalepka: ‚Photo Leonard de Raemy | Brigitte Bardot 1968 „Shalako” | format: 70/46,8 cm | No 36/50 exemplaires | signature’, pieczęć: ‚Galerie Grace Radziwill, Estate Leonard de Raemy’

Estymacja:
5 000–8 000 zł ●

Numer katalogowy: 56

Maurizio Buscarinour. 1944

Teart Cricot, Wielopole Wielopole, Tadeusz Kantor (dyptyk), l. 80 XX wieku

fotografia czarno-biała (odbitka cyfrowa), papier; 20,2 x 30,3 cm (każda)

sygnowany p.d.: „Maurizio Buscarino”, na odwrocie nalepka autorska

Estymacja:
1000–1500 zł ●

Numer katalogowy: 57

Andrzej Świetlik ur. 1951

Republika (sesja okładkowa), 1991/2016

fotografia czarno-biała, lifetime print, ed. 1/7; 68 x 108 cm

opisany i sygnowany na odwrocie: „REPUBLIKA 1991 – 8xSTYK | 1991/2016 | 1/7 | Andrzej Świetlik”

Estymacja:
4000–6000 zł

Numer katalogowy: 58

Andrzej Świetlik ur. 1951

Czesław Niemen, 1985

fotografia czarno-biała, lifetime print, ed. 1/7; 78 x 107 cm

opisany i sygnowany na odwrocie: „CZESŁAW NIEMEN (1985) | fot. Andrzej Świetlik | 1/7”

Estymacja:
5000–7000 zł

Andrzej Świetlikur. 1951

Obywatel G.C. - młotkowy, 1990/2016

fotografia czarno-biała, lifetime print, ed. 1/7, 79 x 63 cm

opisany i sygnowany na odwrocie: „OBYWATEL G.C. – MŁOTKOWY | 1990/2016 | 1/7 | Andrzej Świetlik”

Estymacja:
3000–5000 zł

Numer katalogowy: 60

Andrzej Świetlikur. 1951

Kora w paski, 1991/2018

fotografia czarno-biała, lifetime print, ed. 3/7, 60 x 90 cm

opisany i sygnowany na odwrocie: „KORA W PASKI | 1991/2016 | 3/7 | Andrzej Świetlik”

Estymacja:
5000–7000 zł

Numer katalogowy: 61

Mirosław Wiśniewski61

Szczelina na lodowcu Khumbu, Andrzej Zawada, Stanisław Latałło (naodowa wyprawa na Lhotse), 1974/2018

fotografia barwna, lifetime print, ed. 2/10; 25 x 25 cm

sygnowany na odwrocie: „Mirosław Wiśniewski, edycja 2/10, 1974/2018”

Estymacja:
1500–2000 zł

Numer katalogowy: 62

Mirosław Wiśniewskiur. 1936

Obóz bazowy pod Mount Everestem nocą (narodowa wyprawa na Lhotse), 1974/2018

Estymacja:
1500–2000 zł

Numer katalogowy: 63

Dominika Sadowskaur. 1977

Ingerencje #2 (Koń), 2010-2011

fotografia / wydruk pigmentowy, papier, dibond; 79,5 x 51,5 cm

na odwrocie nalepka z danymi pracy wraz z sygnaturą artystki

Estymacja:
1800–2200 zł

Numer katalogowy: 64

Łukasz Bożycki ur. 1985

Kruki Ksawerego, 2013

odbitka cyfrowa na papierze archiwalnym Hahnemuehle photorag 500gsm, edycja 1/10; 36 x 51 cm

sygnowany p.d.: „Bożycki”, na odwrocie ołówkiem: „1/10 | Puszcza Piska, 2013 r.

Estymacja:
1500–1800 zł