Aukcja Prac Kolekcjonerskich na Papierze

Termin aukcji: 23 kwietnia 2018 r., godz. 19.00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Libra, ul. Złota 48/54, budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 16–23 kwietnia w godz. 10.00–19.00 (poniedziałek–sobota; w niedzielę nieczynne).

Kontakt w sprawie obiektów: Iwona Wojnarowicz
iwona.wojnarowicz@artlibra.pl
+48 660 293 458

Stanisław Wyspiański 1869-1907

Izba w Kurzej Stopie (szkic), 1904

ołówek, papier

19×15 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany: „IZBA W KURZEJ STOPIE (DRUGA), SW, 1904”, na odwrocie pieczęć: „Dekoracyjny Antykwarjat | K. Kaniewski i Ska.”

Cena wywoławcza:
1500 zł

Estymacja:
2500-3500 zł

:
1500 zł (sprzedaż warunkowa)

Stanisław Wyspiański1869-1907

Szczegół drzwi z kaplicy Więźniów na dole w Zamku (szkic) , 1904

ołówek, papier

15×19 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany: l.d.: „SW, 1904”, p.d.: odręczny napis: „SZCZEGÓŁ ODRZWI Z KAPLICY WIĘŹNIÓW NA DOLE W ZAMKU”, na odwrocie pieczęć: „Dekoracyjny Antykwarjat | K. Kaniewski i Ska.”

Cena wywoławcza:
1500 zł

Estymacja:
2500-3500 zł

:
1500 zł (sprzedaż warunkowa)

Leopold Gottlieb 1879-1934

bez tytułu, 1903

chromolitografia, papier

40×54 cm

sygnowany l.d.: „LG”, p.d: „L. Gottlieb, Leopold Gottlieb”, rama oryginalna, zakup w Paryżu, 1998 r.

Cena wywoławcza:
7000 zł

Estymacja:
10000-13000 zł

:
Dostępny w ofercie poaukcyjnej

Leopold Gottlieb 1879-1934

bez tytułu, 1903

chromolitografia, papier

40×54 cm

sygnowany l.d.: „LG”, p.d: „L. Gottlieb, Paryż 904, Leopold Gottlieb”, rama oryginalna, zakup w Paryżu, 1998 r.

Cena wywoławcza:
7000 zł

Estymacja:
10000-13000 zł

:

Roman Kochanowski1857-1945

Pejzaż, pocz. XX w.

węgiel, ołówek, papier

14,5×20,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d. „R.K.”

Cena wywoławcza:
900 zł

Estymacja:
1000-1200 zł

:

Stanisław Batowski Kaczor1866-1946

Zbieranie paproci (ilustracja do powieści Elizy Orzeszkowej), przed 1902

akwarela, gwasz, tusz lawowany, karton

41×31,2 cm

sygn. p.d.: „S K Batowski”; na odwrocie nalepka warszawskiego Salonu Sztuki St. Kulikowskiego

Cena wywoławcza:
5500 zł

Estymacja:
6000-8000 zł

:

Henryk Epstein1891-1944

Scena w porcie, nd.

akwarela, papier

37,5×55 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d. „H. Epstein”

Cena wywoławcza:
4200 zł

Estymacja:
5000-8000 zł

:
7000 zł

Antoni Uniechowski1903-1976

Łazienki Królewskie, I poł. XX w.

akwarela, tusz, papier

27,5×37,5 (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d. „A. U.”

Cena wywoławcza:
1800 zł ●

Estymacja:
2400- 3200 zł

:

Rafał Malczewski 1892-1965

bez tytułu, 1946

akwarela, papier

38×55 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „Rafał Malczewski | Ołława, 15. II. 46 | z dedykacją dla „Kochanej Pani Nowakowskiej”

Cena wywoławcza:
25000 zł ●

Estymacja:
28000-35000 zł

:

Nikifor Krynicki1895-1968

Dom w Krynicy, nd.

akwarela, papier

20×14 cm (w świetle passe-partout)

na dole autorski napis: „KRENICAWIEŚSEŁOPMARYA”

Cena wywoławcza:
1200 zł ●

Estymacja:
1800-2400 zł

:
3200 zł

Maja Berezowska1893-1978

bez tytułu, nd.

długopis, akwarela, papier

30×20 (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „maja berezowska”

Cena wywoławcza:
1800 zł ●

Estymacja:
2400-3200 zł

:
1800 zł (sprzedaż warunkowa)

Maja Berezowska1893-1978

Bez tytułu (Higiena i Patologia), nd.

długopis, akwarela, papier

Cena wywoławcza:
1800 zł ●

Estymacja:
2400-3200 zł

:

Numer katalogowy: 13

Czesław Sadowski1902-1959

Kompozycja III - z żółtym akcentem, 1958

monotypia barwna, papier

30,5×40 cm

sygnowany p.d. „CzSadowski 1958”

Cena wywoławcza:
800 zł ●

Estymacja:
1000-1200 zł

:

Czesław Sadowski1902-1959

Kompozycja IV - z czerwonymi liniami, 1958

monotypia barwna, papier

30,5×40 cm

Cena wywoławcza:
800 zł ●

Estymacja:
1000-1200 zł

:

Jerzy Nowosielski 1923-2011

Portret ślubny, 1998 r.

serigrafia; 80×64 cm (w świetle passe-partout); edycja 11/15

sygnowany: l.d.: „11/50”; p.d: „Jerzy Nowosielski, 1998 r.”

praca posiada certyfikat autentyczności wydany przez fundację Nowosielskich

Cena wywoławcza:
4500 zł ●

Estymacja:
7000-11000 zł

:
5500 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 18

Jerzy Nowosielski 1923-2011

bez tytułu (cerkiew/szkic), 1990

długopis, papier

21×14 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „J.N.”

Cena wywoławcza:
2800 zł ●

Estymacja:
3600-4600 zł

:

Jan Lebenstein 1930-1999

Minstrele, nd.

akwarela, tusz, atrament, papier

34,3 × 24 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l. d. „Lebenstein”, p. d. „Ministrele”

Cena wywoławcza:
5000 zł ●

Estymacja:
6000-8000 zł

:
5000 zł (sprzedaż warunkowa)

Jan Lebenstein1930-1999

Trzy figury. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

litografia barwna, edycja 81/100

32×22 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany: l.d: „81/100, Lebenstein”

Cena wywoławcza:
500 zł ●

Estymacja:
900-1200 zł

:

Jan Lebenstein 1930-1999

bez tytułu, nd.

litografia, edycja 62/100

43×33 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany: l.d.: „62/100, Lebenstein”

Cena wywoławcza:
500 zł ●

Estymacja:
900-1200 zł

:
500 zł (sprzedaż warunkowa)

Jacek Sienicki 1928-2000

bez tytułu, 1998

akwarela, papier

30×40 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany: p.d.: „Jsienicki 98”

Cena wywoławcza:
4000 zł ●

Estymacja:
5000-7000 zł

:
4000 zł (sprzedaż warunkowa)

Erna Rosenstein 1913-2004

Ptaki, 1977

tusz, papier

65×48 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany: l.d.: „E. Rosenstein, 77”

Cena wywoławcza:
9000 zł ●

Estymacja:
14000-17000 zł

:
9000 zł (sprzedaż warunkowa)

Erna Rosenstein 1913-2004

Pocztówka dla Barbary Czałczyńskiej, 1980

własnoręcznie wykonana pocztówka adresowana do Barbary Czałczyńskiej; tusz, papier

10,5×14,5 cm (w oprawie 24×27 cm)

sygnowana l.d. „1980”, p.d. „E. Rosenstein”; na odwrocie podpis artystki i Artura Sandauera

Cena wywoławcza:
3000 zł ●

Estymacja:
3600-5000 zł

:

Henryk Płóciennikur. 1933

Akt stojący, 1997

technika mieszana, papier żeberkowy

44×30,5 cm

sygnowany p.d. „H. Płóciennik 97.”

Cena wywoławcza:
800 zł ●

Estymacja:
1200-2400 zł

:
800 zł (sprzedaż warunkowa)

Henryk Płóciennikur. 1933

Akt leżący, 1997

technika mieszana, papier

37,5×51,5 cm

Cena wywoławcza:
800 zł ●

Estymacja:
1200-2400 zł

:
1400 zł

Teresa Pągowska1926-2007

Akt, 1982

pastel, kredka, papier

48×64 cm

sygnowany: p.d.: „T. Pągowska 82”

Cena wywoławcza:
6500 zł ●

Estymacja:
7000-10000 zł

:
8000 zł (sprzedaż warunkowa)

Roman Opałka1931-2011

bez tytułu, nd.

technika własna

17×12 (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „OPAŁKA”

Cena wywoławcza:
3500 zł ●

Estymacja:
5000-7000 zł

:

Marc Chagall1887-1985

Tityos, 1989

litografia barwna, wydana w 1989 przez Daco Verlag Gunter Blase, w nakładzie 2500, z certyfikatem autentyczności

29×37 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:
1800 zł ●

Estymacja:
3000-5000 zł

:
1800 zł (sprzedaż warunkowa)

Zbigniew Makowskiur. 1930

klocek drzeworytniczy oraz trzy grafiki z zeszytu artystycznego Phases, 1962

Klocek drzeworytniczy stworzony na potrzeby zeszytów artystycznych Phases, zeszyt nr 8, 1963.
Do zeszytu dołączony jest drzeworyt Zbigniewa Makowskiego, litografia Julio Silva, litografia Corneille.

drzeworyt, papier

20 x 30,2 x 2,2 cm

sygnowany na klocku wewnątrz kompozycji: ‚ZM’

Cena wywoławcza:
7000 zł ●

Estymacja:
8000-11000 zł

:

Roman Owidzki1912-2009

Kompozycja, 1958

ołówek, papier

29,5×21 cm

Cena wywoławcza:
2500 zł ●

Estymacja:
3200-4000 zł

:

Janusz Przybylski1937-1998

Narodziny gwiazdy, 1981

tusz, papier

57,5×70 cm (w świetle oprawy)

sygnowany l.d. „Narodziny Gwiazdy”, p.d. „J. Przybylski 25.01.81”

Cena wywoławcza:
2000 zł ●

Estymacja:
2600-3200 zł

:

Jan Berdyszak1934-2014

Ze szkicownika, 1962

gwasz, akwarela, papier

29×21 cm

Cena wywoławcza:
2800 zł ●

Estymacja:
4500-6000 zł

:

Jan Berdyszak1934-2014

Kompozycja kół, 1962

gwasz, papier

28,5×17 cm

sygnowany ś.d. „1962”, na odwrocie „JAN | BER | DYSZ | AK | 1962”

Cena wywoławcza:
5500 zł ●

Estymacja:
6000-8000 zł

:
5500 zł (sprzedaż warunkowa)

Jan Berdyszak1934-2014

Ze szkicownika, 1962

gwasz, akwarela, tusz, collage, papier

29×21 cm

Cena wywoławcza:
2800 zł ●

Estymacja:
4500-6000 zł

:

Jan Tarasin1926-2009

bez tytułu, 2007

akwarela, papier

49×69 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d.: „Jan Tarasin 07”

Cena wywoławcza:
10000 zł ●

Estymacja:
14000-16000 zł

:
11000 zł (sprzedaż warunkowa)

Jan Tarasin 1926-2009

bez tytułu, 2000

pastel, papier

48×67 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „Jan Tarasin 2000”

Cena wywoławcza:
10000 zł ●

Estymacja:
14000-16000 zł

:
13000 zł (sprzedaż warunkowa)

Jerzy Grabowski 1933-2004

Rysunek 5/IV, 1986 r.

ołówek, gwasz, druk na maszynie, papier

34×24 cm

sygnowany: l.d.: „J. Grabowski | W-wa 1986 r. | RYS. 5/IV”

Cena wywoławcza:
5000 zł ●

Estymacja:
9000-13000 zł

:

Jerzy Grabowski 1933-2004

Rysunek 8/IV, Studium cyfry 9, 1986 r.

34x24cm (46×37 cm w oprawie)

sygnowany: śr.: „J. Grabowski, Rys. 8/IV”

Cena wywoławcza:
5000 zł ●

Estymacja:
9000-13000 zł

:

Zbigniew Warpechowski ur. 1938

bez tytułu, 2013

akwarela, papier

69×48 cm

sygnowany: p.d.: „23 |Zbg | War | 2013”

Cena wywoławcza:
1800 zł ●

Estymacja:
3000-4000 zł

:
1800 zł (sprzedaż warunkowa)

Stanisław Młodożeniec ur. 1953

Pocztówka z Rzymu, 2012

olej, karton

50×60 cm

sygnowany p.g.: „S. Młodożeniec | 2012”

Cena wywoławcza:
5000 zł ●

Estymacja:
7000–9000 zł

:

Rafał Olbiński ur. 1943

Dla mojej córeczki Natalii, 1992

serigrafia autorska, papier; edycja 12/25

75×57 cm

sygnowany p.d. „Olbiński”

Cena wywoławcza:
2400 zł ●

Estymacja:
3000-5000 zł

:
5000 zł

Jan Młodożeniec1929-2000

5:30, lata 80./90. XX w.

gwasz, papier

38×27 cm w (świetle passe-partout)

sygnowany ś.g. „JAN MŁODOŻENIEC”

Cena wywoławcza:
2000 zł ●

Estymacja:
3400-4000 zł

:
2000 zł (sprzedaż warunkowa)

Jan Młodożeniec1929-2000

Don Quichotte, nd.

tempera, papier

48×33,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.g. „Jan Młodożeniec”

Cena wywoławcza:
2800 zł ●

Estymacja:
4000- 5600 zł

:
2800 zł (sprzedaż warunkowa)

Ryszard Grzybur. 1956

bez tytułu, 2011

suchy pastel, papier

50×65 cm

sygnowany na prawej krawędzi: „Ryszard Grzyb, 2011”

Cena wywoławcza:
5000 zł

Estymacja:
6500– 10000 zł

:

Ryszard Grzybur. 1956

bez tytułu, 2011

suchy pastel, papier

50×65 cm

sygnowany p.d.: „Ryszard Grzyb, 2011”

Cena wywoławcza:
5000 zł

Estymacja:
6500– 10000 zł

:

Tomasz Tatarczyk1947-2010

bez tytułu, nd.

olej, papier naklejony na płytę

14×17 cm (w opr. 27,5×33 cm)

sygnowany p.d. „T.T.”

Cena wywoławcza:
2000 zł ●

Estymacja:
5000-7000 zł

:
2000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 52

Tomasz Tatarczyk1947-2010

bez tytułu, nd.

akryl, papier

30×40 cm

sygnowany na odwrocie p.d.: „Tomasz Tatarczyk”

Cena wywoławcza:
5700 zł ●

Estymacja:
7000-10000 zł

:
5700 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 53

Jan Dobkowskiur. 1942

bez tytułu, 1993

pastel, papier

50×70 cm

sygnowany l.d.: „JAN DOBKOWSKI 1993 R”

Cena wywoławcza:
2000 zł

Estymacja:
3500-5500 zł

:
2000 zł (sprzedaż warunkowa)

Edward Dwurnikur. 1943

Nadchodzi zagłada, 1968

litografia, papier

70×50,5 cm

sygnowany p.d. „E. Dwurnik 68”

Cena wywoławcza:
1700 zł ●

Estymacja:
2600-3000 zł

:
1700 zł (sprzedaż warunkowa)

Grupa Twożywozał. 1995

Pol-nische, z cyklu Poklore, 2005

olej, szablon, papier

50×70 cm

sygnowany l.g. „twożywo.art.pl”

Cena wywoławcza:
2000 zł ●

Estymacja:
3200-4000 zł

:

Numer katalogowy: 56

Andrzej Nowacki ur. 1953

080601-5, 2001

pastel, papier

32 cmx32 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:
1200 zł ●

Estymacja:
2000–2500 zł

:

Numer katalogowy: 57

Andrzej Nowackiur. 1953

160302-26, 2002

pastel, papier

Cena wywoławcza:
1200 zł ●

Estymacja:
2000–2500 zł

:
1200 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 58

Urszula Wilk ur. 1959

Z serii "Białe linie", 2017

tusz, papier

112×76 cm

sygnowany p.d. „Wilk 2017”

Cena wywoławcza:
4700 zł

Estymacja:
5200-7000 zł

:
5500 zł

Wilhelm Sasnalur. 1972

Nigdy więcej, 2010

linoryt, papier; ed. 49/100

54×44 cm

sygnowany l.d. „ed. 49/100”, p.d. „W. Sasnal 2010”

Cena wywoławcza:
2600 zł ●

Estymacja:
3600–6000 zł

:
2800 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 63

Honza Zamojski ur. 1981

Girls, 2010

collage, papier

40×38 cm

Cena wywoławcza:
7500 zł ●

Estymacja:
9000–12000 zł

:

Numer katalogowy: 64

Honza Zamojskiur. 1981

bez tytułu (projekt ilustracji), 2011

collage, papier

46×30 cm

sygnowany na odwrocie: „HNZ-2011”

Cena wywoławcza:
1500 zł ●

Estymacja:
2000-3000 zł

:

Numer katalogowy: 65

Radek Szlagaur. 1979

Nasion, 2008

technika mieszana, papier

42×29 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany w obrębie kompozycji: „RDK”

Cena wywoławcza:
2700 zł ●

Estymacja:
3000-5000 zł

:
2700 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 66

Mikołaj Moskal ur. 1985

praca z serii Hands, 2013

tempera jajowa, papier

50×70 cm

Cena wywoławcza:
2500 zł ●

Estymacja:
3000-4000 zł

:

Numer katalogowy: 67

Mikołaj Moskal ur. 1985

bez tytułu, 2013

tempera jajowa, papier

70×100 cm

Cena wywoławcza:
4500 zł ●

Estymacja:
5000-7000 zł

:

Numer katalogowy: 68

Mikołaj Moskalur. 1985

bez tytułu, 2013

tempera jajowa, papier

50×70 cm

Cena wywoławcza:
2500 zł ●

Estymacja:
3000-4000 zł

:

Numer katalogowy: 69

Agata Bogacka ur. 1976

bez tytułu, 2012

serigrafia, papier

35×35 cm

sygnowany l.d.: „Agata Bogacka, 2012”, p.d.: 19/100 + 7AP

Cena wywoławcza:
1000 zł ●

Estymacja:
2000–3000 zł

:
1200 zł

Numer katalogowy: 70

Zuza Ziółkowska/Hercbergur. 1981

KR 6, 2015

technika własna, papier

50×50 cm

sygnowana na odwrocie

Cena wywoławcza:
7000 zł

Estymacja:
9000-12000 zł

:
7000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 71

Aleksandra Waliszewska ur. 1976

bez tytułu, 2013

technika własna/gwasz, karton

35×25 cm

sygnowany na odwrocie: „Waliszewska”

Cena wywoławcza:
6500 zł ●

Estymacja:
7000-9000 zł

:

Numer katalogowy: 72

Irmina Staśur. 1986

bez tytułu, 2017

akwarela, kredka, papier

50×50 cm

sygnowany na odwrocie: „Irmina Staś | 2017 | Bez tytułu | akwarela i kredka na papierze | 50×50 cm”

Cena wywoławcza:
2800 zł

Estymacja:
3600-4500 zł

:
2800 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 73

Magdalena Karpińska ur. 1984

bez tytułu, 2014

tempera jajowa, papier

21×30 cm

Cena wywoławcza:
1800 zł ●

Estymacja:
2000-3500 zł

:

Numer katalogowy: 74

Tomek Baranur. 1985

bez tytułu, 2015

gwasz, papier

150×115 cm

Cena wywoławcza:
7000 zł

Estymacja:
8000-10000 zł

:
7000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 75

Róża Litwaur. 1982

bez tytułu, 2010

olej, papier

41×29 cm (w świetle oprawy)

sygnowany na odwrocie: „RÓŻA LITWA 2010” (zdjęcie sygnatury naklejone na oprawie)

Cena wywoławcza:
1700 zł ●

Estymacja:
2000-2500 zł

:

Numer katalogowy: 76

Michał Slezkin ur. 1960

"Maski i Paski" z cyklu "Notes by the Way", 2016/2017

technika mieszana

73×102 cm

sygnowany p.d.: „MASKI I PASKI / MASK & STRIPES | NOTES BY THE WAY | 73X102 CM | 2016/2017 | Michał Slezkin”

Cena wywoławcza:
3800 zł

Estymacja:
5000-7000 zł

:

Numer katalogowy: 77

Aleksandra Cieślakur. 1981

Fetysze, 2005

sitodruk; E/A

58×88 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany ś.d. „Fetysze | E/A | sito | Aleksandra Cieślak | 2005”

Cena wywoławcza:
800 zł ●

Estymacja:
1100-1500 zł

:

Numer katalogowy: 78

Marianna Stuhrur. 1982

z cyklu "Alina", 2007

akwaforta, akwatinta, papier

60×90 cm

sygnowany ś.d. „z cyklu Alina no 2 | Stuhr | 2007”

Cena wywoławcza:
900 zł ●

Estymacja:
1100-1500 zł

:

Nowa siedziba domu aukcyjnego już otwarta!

Serdecznie zapraszamy do naszej nowej galerii:

ul. Złota 48/54; budynek hotelu Mercure

Poniedziałek – Piątek: 10.00–19.00
Sobota: 11.00–15.00