Aukcja Prac Kolekcjonerskich na Papierze

Termin aukcji: 9 lipca 2018 r., godz. 19.00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Libra, ul. Złota 48/54, budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 28.06–9.07 w godz. 10.00–18.00 (poniedziałek–piątek; sobota 11.00-15.00, w niedzielę nieczynne).

Kontakt w sprawie obiektów: Iwona Wojnarowicz
iwona.wojnarowicz@artlibra.pl
+48 660 293 458

Franciszek Starowieyski1930-2009

Akt, nd.

ołówek, papier; 27×18 cm (w świetele passe-partout); l.d.: pieczęć: „z rysunków Franciszka Starowieyskiego z monogramem wiązanym ‚FBS’ | potwierdzam autentyczność” oraz odręczny podpis artysty: „F. Starowieyski”

Cena wywoławcza:
1200 zł ●

Estymacja:
1600-2200 zł

Cena wylicytowana:
1200 zł

Czaszki, 1986

ołówek, papier; 41×29 cm (w świetle passe-partout); sygnowany: „FS, 86”, p.d: pieczęć: „z rysunków Franciszka Starowieyskiego z monogramem wiązanym ‚FBS’ | potwierdzam autentyczność” oraz odręczny podpis artysty: „F. Starowieyski”

Cena wywoławcza:
1400 zł ●

Estymacja:
1900-2400 zł

Cena wylicytowana:
2000 zł

Projekt plakatu, nd.

ołówek, flamaster, papier; 29,5×21,5 cm; na odwrociu pieczęć ‚z rysunków Franciszka Starowieyskiego’ z monogramem wiązanym ‚FBS’ oraz pieczęć ‚potwierdzam autentyczność’ z odręcznym podpisem: ‚J. M. Starowieyski’

Cena wywoławcza:
800 zł ●

Estymacja:
1000-1200 zł

Rafał Olbiński ur. 1943

Wnętrze z Modiglianim, nd.

serigrafia, papier; 60×62 cm (w świetle passe-partout); sygnowany w obrębie kompozycji l.d.: „Olbiński”, sygnowany p.d.: „Olbiński”, opisany l.d.: „E/A 1/3”

Cena wywoławcza:
2200 zł ●

Estymacja:
2800-3800 zł

Rafał Olbiński ur. 1943

Eye of the Medusa II, 2017 oraz album kolekcjonerski "The Best of Rafał Olibiński, The Collector's Edition"

serigrafia, papier, edycja 17/20, 25×25 cm; sygnowany p.d.: „Obliński”, l.d.: autorska sucha pieczęć

album: edycja 33/150, sygnowany: „Olbiński”

Cena wywoławcza:
1500 zł ●

Estymacja:
1800-2400 zł

Rafał Olbiński ur. 1943

bez tytułu (szkic do obrazu), 2017

ołówek, papier; 45×32 cm; sygnowany l.d. „Olbiński 2017”

praca posiada certyfikat autentyczności

Cena wywoławcza:
4000 zł ●

Estymacja:
4500-5500 zł

Stanisław Młodożeniec ur. 1953

bez tytułu, 2008

akryl, papier; 55×69 cm (w świetle passe-partout); sygnowany p.g.: „S.M X 2008”, p.d.: „S. Młodożeniec”

Cena wywoławcza:
2600 zł ●

Estymacja:
3000-3800 zł

Jan Młodożeniec1929-2000

City, nd.

gwasz, papier; 29×20,5 cm; sygnowany w obrębie kompozycji: „JAN MŁODOŻENIEC”

Cena wywoławcza:
2000 zł ●

Estymacja:
2500-3000 zł

Cena wylicytowana:
2000 zł

Jan Młodożeniec1929-2000

Płótno?, nd.

gwasz, papier; 41,5×29,5 cm; sygnowany w obrębie kompozycji: „JAN MŁODOŻENIEC”

Wojciech Fangor1922–2015

Nad Bałtykiem, 1950

flamaster, papier; 57 × 85 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „Fangor 50”, na odwrocie: „Na Bałtyku | W. Fangor”

Cena wywoławcza:
35000 zł ●

Estymacja:
45000–55000 zł

Jan Berdyszak1934-2014

Requiem I, 1966

olej, papier; 64,5×47 cm; sygnowany l.d.: „I | 19 | 66 | JAN | BER | DYSZ | AK”

Cena wywoławcza:
12000 zł ●

Estymacja:
14000-16000 zł

Jan Berdyszak 1934-2014

Après passe-partout, 2007

akryl, papier; 19,5×31 cm (w świetle passe-partout); sygnowany ołówkiem p.d.: „JAN | BER | DYSZ | AK | 2007”, na odwrocie opisany i sygnowany ołówkiem: „JAN | BER | DYSZ | AK | 2007 | akryl | apres passe-par-tout”

Cena wywoławcza:
3200 zł ●

Estymacja:
3800-4500 zł

Numer katalogowy: 13

Jan Berdyszak 1934-2014

Projekt wyobrażeń, 1980

gwasz, papier; 29×22 cm; sygnowany l.d.: „JAN | BER | DYSZ | AK | 1980”, opisany na odwrocie: „PROJEKT | WYOBRAŻEŃ | 1980”

Cena wywoławcza:
3600 zł ●

Estymacja:
3800-4500 zł

Teresa Pągowska1926-2007

Postać, lata 80.

tusz, papier; 41×27 cm; opisany na odwrocie: „Teresa Pągowska (lata 80-te) ze zbiorów Filipa Pągowskiego”

Cena wywoławcza:
2800 zł ●

Estymacja:
3500-4500 zł

Cena wylicytowana:
2800 zł

Numer katalogowy: 15

Magdalena Abakanowicz1930-2017

Głowa z teki Katharsis, 1985

litografia, sucha igła, miękki werniks, edycja p.d.a.; 75×56,5 cm; sygnowany ołówkiem p.d.: „M. Abakanowicz, 85”, l.d.: „p.d.a.”

Cena wywoławcza:
4500 zł ●

Estymacja:
5000-7000 zł

Cena wylicytowana:
4600 zł

Numer katalogowy: 16

Roman Opałka1931-2011

Kompozycja, nd.

kwasoryt, papier; 49×66,5 cm;

Cena wywoławcza:
1700 zł ●

Estymacja:
2000-3000 zł

Władysław Strzemiński1893-1952

Kompozycja unistyczna, na podstawie kompozycji z 1931 r., 1973 r.

litografia barwna/papier, edycja 90/150, 50 x 50 cm (w świetle passe-partout)

p.d. faksymile sygnatury artysty: „W.Strzem”, opisany ołówkiem l.d.: „90/150”; na odwrociu pieczątka: „D’aprés un tableau de W. STRZEMINSKI. | Exécutée avec l’autorisation du Muzeum | Sztuki w Lodzi”

Praca wydana w 1973 roku z okazji 40. rocznicy utworzenia ugrupowania artystycznego Abstraction-Création, którego członkiem był Władysław Strzemiński

Cena wywoławcza:
5000 zł ●

Estymacja:
9000-12000 zł

Numer katalogowy: 18

Stanisław Fijałkowski ur. 1922

VII Studia talmudyczne, 1978

linoryt, papier, edycja 30/50; 54×40 cm (w świetle passe-partout); sygnowany i opisany ołówkiem: „VII Studia talmudyczne, 30/50, S. Fijałkowski 78”

Cena wywoławcza:
4000 zł ●

Estymacja:
5000-7000 zł

Stanisław Fijałkowskiur. 1922

2 V 2002, 2002

ołówek, akawarela, papier; 30×20 cm (w świetle passe-partout); sygnowany ołówkiem: „2 V 2002, S. Fijałkowski”

Cena wywoławcza:
1000 zł ●

Estymacja:
1200-1400 zł

Cena wylicytowana:
1300 zł

Numer katalogowy: 20

Jarosław Modzelewskiur. 1955

Piasek czy woda?, 1982

ołówek, pastel, papier; 48×63 cm; sygnowany p.d.: „J.Modzelewski, 1982”, opisany ołówkiem: „piasek czy woda? | 1. (Pociąg Do Rosji) | 2. (>>nieczytelne<< górski, Gierymski) | 3. wieża BABEL”; „bliki różowe w wulkanie!”; reprodukowany w kat. wystawy „Stare papiery”, 2013, Galeria Bielska BWA

Cena wywoławcza:
4000 zł

Estymacja:
5000-8000 zł

Numer katalogowy: 21

Jarosław Modzelewskiur. 1955

bez tytyłu, 1982

ołówek, pastel, papier; 48×63 cm; sygnowany p.d.: „J.Modzelewski, 1982”

reprodukowany w kat. wystawy „Stare papiery”, 2013, Galeria Bielska BWA

Cena wywoławcza:
4000 zł

Estymacja:
5000-8000 zł

Rafał Malczewski 1892-1965

Pejzaż, lata 40.

akwarela, papier; 37 x 55,5 cm; sygnowany l.d.: „Rafał Malczewski”

Cena wywoławcza:
24000 zł ●

Estymacja:
30000-35000 zł

Julian Fałat 1853-1929

Portret mężczyzny, 1918

akawarela, papier; 98 × 51 cm; sygnowany w p.d.: „JFałat | Bystra, 1918”

praca posiada opinię historyczki sztuki i rzeczoznawczyni Jadwigi Oczko-Kozłowskiej.

Cena wywoławcza:
43000 zł

Estymacja:
50000–55000 zł

Jan Tarasin1926–2009

Sytuacja IV, 1985

pastel, papier; 49 × 40 cm; sygnowany p.d. „85” (sygnatura częściowo zamalowana), sygnowany na odwrocie: „Jan Tarasin 85 | Sytuacja IV”

Cena wywoławcza:
7000 zł ●

Estymacja:
8000–10000 zł

Jan Tarasin1926–2009

Kompozycja, 1976

akwarela, gwasz, papier; 48 × 36 cm; sygnowany p.d.: „J. Tarasin 76”

Cena wywoławcza:
5000 zł

Estymacja:
7000–9000 zł

Cena wylicytowana:
6000 zł

Jan Tarasin1926–2009

Konie, 1975

serigrafia, papier; 28 × 36 cm (w świetle passe-partout); sygnowany p.d.: „Jan Tarasin 75”

Cena wywoławcza:
1000 zł ●

Estymacja:
1200–1800 zł

Numer katalogowy: 27

Erna Rosenstein 1913–2004

II, 2000

tusz, pastel, papier; 16 × 28 cm (w świetle passe-partout); sygnowany: „II/2000, E. Rosenstein, na odwrocie: „E. Rosenstein | II. 2000.”

Cena wywoławcza:
2600 zł ●

Estymacja:
3200–3500 zł

Numer katalogowy: 28

Erna Rosenstein1913–2004

bez tytułu, 1960

tusz, papier; 23 × 32,5 cm; sygnowany p.g.: „E.Rosenstein, 1960”

Cena wywoławcza:
5000 zł ●

Estymacja:
6000– 8000 zł

Maria Anto1936–2007

Mój pejzaż, 1973

litografia barwna, papier, edycja: P.A.; 66 × 84 cm; opisany l.d.: „P.A., Mój pejzaż”, sygnowany p.d.: „Maria Anto, 1973”

Cena wywoławcza:
1800 zł ●

Estymacja:
2600-3500 zł

Jan Dobkowskiur. 1942

serigrafia (do obrazu "C", 1972)

serigrafia, papier, edycja 22/100; 30 × 21 cm; sygnowany i opisany ołówkiem: „Jan Dobkowski, 22/100, serigrafia”

Cena wywoławcza:
400 zł ●

Estymacja:
600-800 zł

Cena wylicytowana:
650 zł

Jan Dobkowskiur. 1942

bez tytułu, 1993

pastel, papier; 50 × 70 cm; sygnowany śr. d.: „Jan Dobkowski 1993 r.”

Cena wywoławcza:
1800 zł

Estymacja:
2500–3000 zł

Jan Lebenstein1930–1999

bez tytułu, 1985

litografia, papier, edycja: „III/L”; 75 × 55 cm (w świetle oprawy), l.d. opis: „III/L, sygnowany p.d.: „Lebenstein 85”

Cena wywoławcza:
1700 zł ●

Estymacja:
2000–2500 zł

Cena wylicytowana:
1900 zł

Tadeusz Gronowski1894–1990

Projekt wnętrza V, 1985

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 51 × 73 cm; p.d.: sygnowany i datowany ołówkiem: „gronowski 1985”; ślady po zagięciu kartonu

Cena wywoławcza:
800 zł ●

Estymacja:
1000–1500 zł

Tadeusz Gronowski1894–1990

Projekt hallu I-ego piętra, nd.

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 47 × 81 cm; p.g.: napis: „PERSPEKTYWA / HALL’U Igo PIĘTRA”; p.d.: okrągła pieczątka SPP z napisem w otoku: PRACOWNIE SZTUK PLASTYCZNYCH”; ślady po zagięciu kartonu

Cena wywoławcza:
800 zł ●

Estymacja:
1000-1500 zł

Zofia Artymowska1923–2000

Multiplied Space VIII, 1981

kolaż, serigrafia, papier; 65 × 53 cm (w oprawie); sygnowany, datowany i opisany ołówkiem: „Multiplied Space VIII, collage – serigraphy, Zofia Artymowska 1981” oraz dedykacja: „Kochanej Adzie, Zofia”

Cena wywoławcza:
2400 zł ●

Estymacja:
3000–4000 zł

Włodzimierz Kunz1926–2002

Kompozycja, nd.

olej, pastel olejny, ołówek, papier; 40 × 32 cm (w świetle passe-partout); sygnowany p.d. „WŁ. KUNZ”

Cena wywoławcza:
3800 zł ●

Estymacja:
4500–5500 zł

Dorota Grynczel1950-2018

Kompozycja 15, 2003

akwarela, papier; 74×52 cm; sygnowany i opisany na odwrocie: „Kompozycja | 15/2003, D. Grynczel | Kompozycja”

Cena wywoławcza:
2800 zł

Estymacja:
3000-4000 zł

Cena wylicytowana:
2800 zł

Józef Wilkońur. 1930

ilustracja do książki „Hugo der Babylöwe” Hermanna Moersa, nd.

technika mieszana, papier; 30 × 42 (w świetle passe-partout); sygnowany p.d.: „J.Wilkoń”

Cena wywoławcza:
2600 zł ●

Estymacja:
3000–4000 zł

Józef Wilkońur. 1930

technika mieszana, papier; 29,5 × 47,5 cm (w świetle passe-partout), sygnowany p.d.: „J.Wilkoń”

Cena wywoławcza:
2600 zł ●

Estymacja:
3000-4000 zł

Andrzej Czeczot1933–2012

Księga humoru ludowego, 1981

(projekt ilustracji do „Księga humoru ludowego” Wydawnictwo: „Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza”, Warszawa, 1981)

akwarela, gwasz, tektura; 23,5 × 39,5 cm (w świetle passe-partout)

opisany na odwrocie: „(POLISH) FOLK HUMOUR BOOK | EDITOR: LUDOWA SPOŁDZIELNIA WYDAWNICZA 1981 | copyright by ANDRZEJ CZECZOT | ADRESS: 1060 OCEAN AVE, Apt. A6, BROOKLYN, NEWYORK, NY 11226”

Cena wywoławcza:
1200 zł ●

Estymacja:
1800– 2200 zł

Stefan Brzozowski

Na ryby (rysunek do magazynu „Szpilki”), nd.

tusz, akwarela, papier; 15 × 21 cm (w świetle passe-partout); sygnowany p.d: „Brzozowski”, opisany na odwrocie: „rys. Stefan Brzozowski (rysunek do
Szpilek)”

Cena wywoławcza:
450 zł

Estymacja:
500-700 zł

Jacek Malczewski1854–1929

Portret kobiety, 1879

ołówek, papier; 31,5 × 22,5 cm; sygnowany ołówkiem p.d.: „79, [nieczytelny napis] J. Malczewski”, na odwrocie pieczęć:
„ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ”

Cena wywoławcza:
6500 zł

Estymacja:
10000–12000 zł

Cena wylicytowana:
9500 zł

Leopold Gottlieb1879–1934

Pejzaż, 1903

chromolitografia, papier; 66 × 51 cm (w oprawie, rama z epoki); sygnowany l.d.: „LG”, „L. Gottlieb”, w p.d.: dedykacja dla właścicielki mieszkania, które artysta wynajmował w Paryżu

Cena wywoławcza:
5000 zł

Estymacja:
7000– 10000 zł

Leopold Gottlieb1879–1934

Pejzaż, 1903

chromolitografia, papier; 66 × 51 cm (w oprawie, rama z epoki); sygnowany p.d.: „Leopold Gottlieb”

Cena wywoławcza:
5000 zł

Estymacja:
7000-10000 zł

Józef Mehoffer1869–1946

ilustracja do okładki albumu „Sztuka Polska. Malarstwo”, 1903

litografia, złota farba, papier; 25 × 25 cm (w świetle passe-partout); sygnowany l.d.: „JÓZEF MEHOFFER | 1903”

album ukazał się nakładem księgarni H. Altenberga we Lwowie.

Cena wywoławcza:
400 zł

Estymacja:
600-800 zł

Cena wylicytowana:
1700 zł

Jan Matejko1838–1893

bez tytułu, 1886

drzeworyt, papier; 31,5 × 26 cm (w świetle passe-partout); sygnowany l.d.: „Jan Matejko r.p.: 1886”, p.d.: „B:PUC-W: CIECHOMSKI”

Cena wywoławcza:
500 zł

Estymacja:
700–900 zł

Stanisław Feliks Jasiński1862–1901

Primavera, 1892

akwaforta, miedzioryt, papier; 57 × 78 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: „GRAVÉ PAR JASIŃKI”; l.d.: „PEINT PAR BOTTICELLI” oraz opisany: „Publie par Jules Hautecoeur. Paris Imp. Ch. Wittmann”

Cena wywoławcza:
2200 zł

Estymacja:
3000–4000 zł

Cena wylicytowana:
3200 zł

Stanisław Szreniawa-Rzecki1888–1972

Franciszek Frączkowski, z „Teki Melpomeny”, 1904

litografia, papier; 15 × 26,5 cm (w świetle passe-partout); sygnowany śr.d.: „St. Rz.”; na odwrocie opis pracy: „Stanisław Szreniawa-Rzecznik | litografia z „Teki Melpomeny”, Kraków 1904. | Franciszek Frączkowski”

Cena wywoławcza:
350 zł ●

Estymacja:
400–600 zł

Karol Frycz1877–1963

Stanisława Wysocka jako Klaudia w sztuce „Dzieci Waniuszyna”, z „Teki Melpomeny”, 1904

litografia, papier; 33 × 26 cm (w świetle passe-partout); sygnowany śr.d.: „FK”, zatytułowana „Klaudya | Dzieci Waniuszyna”; na odwrocie opis
pracy

Cena wywoławcza:
450 zł ●

Estymacja:
500–700 zł

Jan Styka1858-1925

bez tytułu (portret mężczyzny), nd.

ołówek, papier; 26×19 cm (w świetle passe-partout); sygnowany p.d.: „Jan Styka”

Cena wywoławcza:
1500 zł

Estymacja:
2000–3000 zł

Zygmunt Menkes1896–1986

bez tytułu, nd.

tusz, papier; 27 × 21 cm; sygnowany p.d.: „Menkes”

Cena wywoławcza:
1000 zł ●

Estymacja:
1200– 1500 zł

Numer katalogowy: 52

Stanisław Eleszkiewicz1900–1963

bez tytułu, nd.

olej, tektura; 18 × 14 cm (w oprawie); sygnowany p.d.: „S.E”

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Paryż
  • zakup od artysty

Cena wywoławcza:
4300 zł ●

Estymacja:
5000– 7000 zł

Numer katalogowy: 53

Tadeusz Cieślewski (ojciec)1870–1956

Wnętrze pokoju, nd.

akwarela, papier; 24 × 33 cm (w świetle passe-partout), sygnowany p.d.: „T. Cieślewski”; na odwrocie napis ołówkiem: „TADEUSZ CIEŚLEWSKI | 22 X 1870 – 27 VI 56”

Cena wywoławcza:
1500 zł ●

Estymacja:
2000–3000 zł

Witold Rzegociński1883–1969

Jesienne Liście, 1903

drzeworyt, papier; arkusz: 41,5 × 29,5 cm, odbitka: 27,7 × 21 cm; opisany l.d.: „Wielce Szan. Pani Dorocie Lengerowej, na pamiątkę ofiarowuję – uciemiężony autor”; sygnowany p.d.: „Jesienne liście Rzegociński Witold”

• M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 3.
• M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, Ossolineum, 1971 (reprod. nr 18, s.35–36)

Cena wywoławcza:
700 zł ●

Estymacja:
800– 1500 zł

Antoni Uniechowski1903–1976

ilustracja, nd.

tusz, papier; 12 × 17 cm (w świetle passe-partout); na odwrocie opis pracy na oprawie

Cena wywoławcza:
550 zł ●

Estymacja:
600–800 zł

Numer katalogowy: 56

Zygmunt Tomkiewicz1908–1977

Pan Twardowski, nd.

drzeworyt, papier; 24 × 18 cm (w świetle passe-partout); opisany na odwrocie: „Zygmunt Tomkiewicz, drzeworyt: „Pan Twardowski”

Cena wywoławcza:
400 zł ●

Estymacja:
600-800 zł

Numer katalogowy: 57

Janusz Majewski

Zmierzch, nd.

mezzotinta, papier; 42 × 33 cm (w świetle passe-partout); opisany i sygnowany: „mezzotinta | Zmierzch | J.J Majewski”, opisamy na odwrocie: „J. Majewski | mezzotinta”

Cena wywoławcza:
550 zł ●

Estymacja:
600–800 zł

Numer katalogowy: 58

Jadwiga Szczepska-Pęcherska

Don Kichot i Sancho Pansa, nd.

gwasz, tusz, papier; 30 × 22 cm (w świetle passe-partout); opisany na odwrocie: „Jadwiga Szczepska-Pęcherska (1917 – ukończyła ASP w Poznaniu w roku 1938)”

Cena wywoławcza:
550 zł ●

Estymacja:
600-700 zł

Basia Bańdaur. 1980

Oin Tment Maść, nd.

akwarela, karton; 21,5 × 27 cm (w świetle passe-partout); napis w obrębie kompozycji: „Oin Tment Maść”

Cena wywoławcza:
1800 zł ●

Estymacja:
2500-3000 zł

Numer katalogowy: 60

Kacper Bożekur. 1974

Oddział Zatruć, 2014

akwaforta, mezzotinta, sucha igła, edycja 43/100; 60 × 78 cm; sygnowane i opisane ołówkiem: „43/100, ODDZIAŁ ZATRUĆ, KACPER BOŻEK XIV/XXI”

Cena wywoławcza:
900 zł

Estymacja:
1100-1300 zł

Cena wylicytowana:
900 zł

Numer katalogowy: 61

Jan Szczepkowskiur. 1975

z cyklu: "Vesper III”, 2018

olej, papier; 42 × 32 cm; na odwrocie opis: „JAN SZCZEPKOWSKI 2018, CYKL „VESPER III” | Szczepkowski, sygnowany p.d.: „Szczepkowski 18”

Cena wywoławcza:
1400 zł

Estymacja:
1700-1900 zł

Numer katalogowy: 62

Jakub Różalskiur. 1981

Dziwni goście, 2015

malarstwo cyfrowe / Adobe Photoshop, wydruk pigmentowy, papier, edycja APS/20; 30×42 cm;

sygnowany w obrębie kompozycji l.d.: „J.ROZALSKI 15”, sygnowany i opisany ołówkiem: „APS/20, 1920 – DZIWNI GOŚCIE, J. RÓŻALSKI 15”, na odwrocie ołówkiem: J. RÓŻALSKI 15 | 1920 – DZIWNI GOŚCIE”, zabezpieczona hologramem i suchym stemplem Polskiej Grafiki Cyfrowej

Cena wywoławcza:
600 zł

Estymacja:
700-900 zł

Numer katalogowy: 63

Ewelina Kołakowskaur. 1993

Bodytemple, 2017

intaglio, papier, edycja 2/30; 100 × 70 cm; sygnowane i opisane ołówkiem: „Bodytemple, intagalio, 2/30, Kołakowska 17”

Cena wywoławcza:
1000 zł

Estymacja:
1500-2000 zł

Cena wylicytowana:
1000 zł

Numer katalogowy: 64

Jerzy Jędrysiakur. 1954

W ogrodzie Leenderta, 1994

linoryt, papier, edycja 46/50; 69 × 54 cm (w świetle passe-partout)

opisany l.d.: „I-46/50, W ogrodzie Leenderta”, sygnowany p.d.: „J.Jędrysiak, 94R. PL-Ż-NC”

Cena wywoławcza:
500 zł •

Estymacja:
800–1000 zł

Cena wylicytowana:
500 zł

Numer katalogowy: 65

Jerzy Jędrysiakur. 1954

Ptasznik, 1991

linoryt, papier, edycja 34/100; 69 × 54 cm (w świetle passe-partout)

opisany l.d.: „34/100; „Ptasznik”, sygnowany p.d.: „J.Jędrysiak, 91R. PL-Ż-NC”

Cena wywoławcza:
600 zł •

Estymacja:
700–1000 zł

Cena wylicytowana:
700 zł

Numer katalogowy: 66

Jerzy Jędrysiakur. 1954

Hendrik van Prooge, 1989

linoryt, papier, edycja 23/50; 69 × 54 cm (w świetle passe-partout)

opisany l.d.: „23/50, Hendrik van Prooge”, sygnowany p.d: „J.Jędrysiak, 89R., PL-Ż-NC”

Cena wywoławcza:
600 zł •

Estymacja:
700–1000 zł

Numer katalogowy: 67

Witold Rzegociński1883–1969

Burza, nd.

akwaforta, papier; 35,5 × 30 cm (w świetle passe-partout)

opisany na odwrocie: „Witold Rzegociński (1883–1969), „Burza”, akwaforta” oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

Cena wywoławcza:
460 zł •

Estymacja:
500–600 zł

Numer katalogowy: 68

Wojciech Sadleyur. 1932

Lazurowa (projekt WAREXPO), 1980

asamblaż, technika własna, papier; 31 × 42 cm;

opisany i sygnowany ołówkiem p.d.: „SADLEY 1980 | LAZUROWA | rozm. 120 × 200cm | mat SKÓRA.”; l.d. częściowo nieczytelne pieczęci: „uzgodniono 24.IX.80 r.; ST. SPECJALISTA d/s Architektury Wnętrz”, na odwrocie pieczęć: „Komisja Artystyczna WAREXPO” oraz „KOMISJA RZECZOZNAWCÓW D/S ARTYSTYCZNYCH WAREXPO”

Cena wywoławcza:
800 zł •

Estymacja:
900–1200 zł

Numer katalogowy: 69

Joanna Sarapataur. 1962

Akt (szkic), nd.

akwarela, kredka, papier; 29 × 20,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d.: „SARAPATA”

Cena wywoławcza:
1000 zł •

Estymacja:
1300–1600 zł

Numer katalogowy: 70

Jim Jonsson

Akt, kompozycja oranżowa, nd.

litografia barwna, papier, edycja 111/300; 70 × 56 cm

sygnowany p.d: „Jim Jonsson”, l.d: „111/300”

Cena wywoławcza:
600 zł •

Estymacja:
800–1500 zł

Numer katalogowy: 71

Jim Jonsson

Akt, nd.

litografia barwna, papier, edycja 285/300; 56 × 70 cm

sygnowany p.d: „Jim Jonsson”, l.d: „285/300”

Cena wywoławcza:
600 zł •

Estymacja:
800–1500 zł

Numer katalogowy: 72

Zdzisław Stanek1925–1996

Akt, nd.

tusz, papier; 27,5 × 19,5 cm (w świetle passe-partout)

na odwrocie opis pracy oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

Cena wywoławcza:
450 zł •

Estymacja:
500–700 zł

Numer katalogowy: 73

Otto Axer1906–1983

Nosiwoda, 1975

akwarela, tusz, papier; 23 × 19 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „oaxer 75”, monogram artysty: A w okręgu; na odwrocie opis pracy oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

Cena wywoławcza:
800 zł •

Estymacja:
900-1000 zł

Numer katalogowy: 74

Otto Axer1906–1983

Koncert, 1973

tusz, papier; 18 × 28 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „oaxer 73”, monogram artysty: A w okręgu; na odwrocie opis pracy oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

Cena wywoławcza:
800 zł •

Estymacja:
900–1000 zł

Numer katalogowy: 75

Akwaforta wg. De Seve, rytował Kellner

Irbis, II połowa XVIII wieku

akwaforta, akwarela, papier czerpany; 24 × 19 cm (w świetle passe-partout)

opisany na odwrocie: „Akwaforta na papierze czerpanym ręcznie kolorowana akwarelą, wg De Seve rytował Kellner | II połowa XVIII wieku”

Cena wywoławcza:
450 zł

Estymacja:
500–600 zł

Numer katalogowy: 76

Akwaforta wg. de Seve, rytował J. Nufshiegel

Wiewiórka, II połowa XVIII wieku

opisany na odwrocie: „Akwaforta na papierze czerpanym, II połowa XVIII wieku, wg De Seve rytował J. Nufshiegel”

Cena wywoławcza:
450 zł

Estymacja:
500–600 zł

Numer katalogowy: 77

Akwaforta wg A.W. Comesa, rytował J. Nufshiegel

Renifer, II połowa XVIII wieku

opisany na odwrocie: „Akwaforta na papierze czerpanym ręcznie kolorowana akwarelą, wg A.W. Comesa rytował J Nufshiegel | II połowa XVIII wieku”

Cena wywoławcza:
450 zł

Estymacja:
500–600 zł

Numer katalogowy: 78

Akwaforta wg. Marechola, rytował Boek

Małpka, II połowa XVIII wieku

opisany na odwrocie: „Akwaforta na papierze czerpanym ręcznie kolorowana akwarelą, wg Marechola rytował Boek | II połowa XVIII wieku”

Cena wywoławcza:
450 zł

Estymacja:
500–600 zł

Numer katalogowy: 79

Johannes (Jan) Battermann1909–1999

Kompozycja, 1971

linoryt barwny, papier; 30 × 22 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „JanBattermann 71” na odwrocie opis: „linoryt barwny” oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

Cena wywoławcza:
550 zł •

Estymacja:
600–800 zł

Numer katalogowy: 80

Kompozycja, 1971

linoryt barwiony, papier; 27 × 21 cm

na odwrocie nalepka z opisem pracy oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

Cena wywoławcza:
550 zł •

Estymacja:
600–800 zł

Numer katalogowy: 81

Antoni Kierpal1898–1960

Pejzaż, nd.

akwarela, papier; 20 × 29 cm

sygnowany p.d.: „A. Kierpal”; na odwrocie opis pracy oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

Cena wywoławcza:
700 zł •

Estymacja:
900–1000 zł

Numer katalogowy: 82

Antoni Kierpal1898–1960

Pejzaż wiejski, nd.

akwarela, papier; 25,5 × 34 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „A. Kierpal”, opisany na odwrocie: „Antoni Kierpal (1898–1960)(akwarela)” oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

Cena wywoławcza:
800 zł •

Estymacja:
900–1000 zł

Numer katalogowy: 83

Antoni Kierpal1898–1960

Fontanna, nd.

gwasz, papier; 23,5 × 33 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d.: „Ant. Kierpal”; na odwrocie opis pracy oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

Cena wywoławcza:
700 zł •

Estymacja:
800–900 zł

Numer katalogowy: 84

Alfred Kitzig1808–1879

Pan i jego koń, poł. XIX w.

ołówek, papier; 32,5 × 29 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d. „Alfred Kitzig [opis nieczytelny]”

Cena wywoławcza:
600 zł

Estymacja:
700–900 zł

Cena wylicytowana:
600 zł

Numer katalogowy: 85

Honoré Daumier1808–1879

La Pluie, połowa XIX wieku

litografia, papier; 24 × 18 cm (w świetle passe-partout)

na odwrocie opis: „Honore Daumier, »La Pluie«, litografia”

Cena wywoławcza:
800 zł

Estymacja:
900–1100 zł

Numer katalogowy: 86

Louis de Surugue, wg. N. Vleughelsa1686–1762

L'Amour Indiscret, 1726

akwaforta, papier; 30,5 × 20,5 cm (w świetle passe-partout)

opisany na odwrocie: „Akwaforta, wg N. Vleughelsa rytował Louis de Surugue 1726 Paryż” oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

Numer katalogowy: 87

Henry Thomas Alken1785–1851

Le Cheval Gastronome, XIX wiek

staloryt, akwarela, papier; 13 × 17 cm (w świetle passe-partout)

opisany na odwrocie: „H. Alken (1774–1850), staloryt ręcznie kolorowany, akwarela, XIX wiek”

Cena wywoławcza:
300 zł

Estymacja:
400–600 zł

Cena wylicytowana:
300 zł

Numer katalogowy: 88

Autor "F.C” Rytownik: de Feillet

Les deux Mousquetaires, 1825

litografia, akwarela, papier; 23 × 27 cm (w świetle passe-partout)

opisany na odwrocie: „Litografia ręcznie kolorowana akwarelą, litografował de Feillet, 1825”

Cena wywoławcza:
700 zł

Estymacja:
800–900 zł

Numer katalogowy: 89

Charles-Louis Constans(1778–1847)

Le Dépit Amoureux, 1825

litografia ręcznie barwiona akwarelą, papier; 21,5 × 27,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany w obrębie kompozycji: „Lith. de C. Constans.”, datowany p.g.: „1825. n. 1”; na odwrocie opis pracy

Cena wywoławcza:
700 zł

Estymacja:
800–900 zł

Numer katalogowy: 90

L. Kołodziejowski

Portret Piotra Hr. Bielińskiego, 1829

Litografia z albumu „Zbiór wizerunków wsławionych w ostatnich czasach Polaków”, wyd. w zakładzie litograficznym K. A. Simona.

litografia, papier; 33,5 × 25 cm

na odwrocie opis: „litografia, litografował L. Kołodziejowski” oraz naklejka

Cena wywoławcza:
800 zł

Estymacja:
900-1000 zł

Numer katalogowy: 91

Edward Francis Finden1791–1857

Zakochani, I połowa XIX w.

według oryginalnego rysunku Johna Browna

staloryt ręcznie kolorowany akwarelą; 28 × 21,5 cm (w świetle passe-partout)

opisany l.d.: „Drawn by J. Brown”, p.d.: „Engraved by Finden”, niżej podpis „The Woodcutter”; na odwrocie opis pracy na oprawie

Cena wywoławcza:
450 zł

Estymacja:
500–600 zł