Aukcja Prac Kolekcjonerskich na Papierze

Termin aukcji: 9 lipca 2018 r., godz. 19.00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Libra, ul. Złota 48/54, budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 28.06–9.07 w godz. 10.00–18.00 (poniedziałek–piątek; sobota 11.00-15.00, w niedzielę nieczynne).

Kontakt w sprawie obiektów: Iwona Wojnarowicz
iwona.wojnarowicz@artlibra.pl
+48 660 293 458

Franciszek Starowieyski1930-2009

Akt, nd.

ołówek, papier; 27×18 cm (w świetele passe-partout); l.d.: pieczęć: „z rysunków Franciszka Starowieyskiego z monogramem wiązanym ‚FBS’ | potwierdzam autentyczność” oraz odręczny podpis artysty: „F. Starowieyski”

Cena wywoławcza:
1200 zł ●

Estymacja:
1600-2200 zł

Cena wylicytowana:
1200 zł

Czaszki, 1986

ołówek, papier; 41×29 cm (w świetle passe-partout); sygnowany: „FS, 86”, p.d: pieczęć: „z rysunków Franciszka Starowieyskiego z monogramem wiązanym ‚FBS’ | potwierdzam autentyczność” oraz odręczny podpis artysty: „F. Starowieyski”

Cena wywoławcza:
1400 zł ●

Estymacja:
1900-2400 zł

Cena wylicytowana:
2000 zł

Projekt plakatu, nd.

ołówek, flamaster, papier; 29,5×21,5 cm; na odwrociu pieczęć ‚z rysunków Franciszka Starowieyskiego’ z monogramem wiązanym ‚FBS’ oraz pieczęć ‚potwierdzam autentyczność’ z odręcznym podpisem: ‚J. M. Starowieyski’

Cena wywoławcza:
800 zł ●

Estymacja:
1000-1200 zł

Rafał Olbiński ur. 1943

Wnętrze z Modiglianim, nd.

serigrafia, papier; 60×62 cm (w świetle passe-partout); sygnowany w obrębie kompozycji l.d.: „Olbiński”, sygnowany p.d.: „Olbiński”, opisany l.d.: „E/A 1/3”

Cena wywoławcza:
2200 zł ●

Estymacja:
2800-3800 zł

Rafał Olbiński ur. 1943

Eye of the Medusa II, 2017 oraz album kolekcjonerski "The Best of Rafał Olibiński, The Collector's Edition"

serigrafia, papier, edycja 17/20, 25×25 cm; sygnowany p.d.: „Obliński”, l.d.: autorska sucha pieczęć

album: edycja 33/150, sygnowany: „Olbiński”

Cena wywoławcza:
1500 zł ●

Estymacja:
1800-2400 zł

Cena wylicytowana:
obiekt niedostępny

Rafał Olbiński ur. 1943

bez tytułu (szkic do obrazu), 2017

ołówek, papier; 45×32 cm; sygnowany l.d. „Olbiński 2017”

praca posiada certyfikat autentyczności

Cena wywoławcza:
4000 zł ●

Estymacja:
4500-5500 zł

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie poaukcyjnej

Stanisław Młodożeniec ur. 1953

bez tytułu, 2008

akryl, papier; 55×69 cm (w świetle passe-partout); sygnowany p.g.: „S.M X 2008”, p.d.: „S. Młodożeniec”

Cena wywoławcza:
2600 zł ●

Estymacja:
3000-3800 zł

Cena wylicytowana:

Jan Młodożeniec1929-2000

City, nd.

gwasz, papier; 29×20,5 cm; sygnowany w obrębie kompozycji: „JAN MŁODOŻENIEC”

Cena wywoławcza:
2000 zł ●

Estymacja:
2500-3000 zł

Cena wylicytowana:
2000 zł

Jan Młodożeniec1929-2000

Płótno?, nd.

gwasz, papier; 41,5×29,5 cm; sygnowany w obrębie kompozycji: „JAN MŁODOŻENIEC”

Cena wywoławcza:
2000 zł

Estymacja:
2500-3000 zł

Cena wylicytowana:
obiekt niedostępny

Wojciech Fangor1922–2015

Nad Bałtykiem, 1950

flamaster, papier; 57 × 85 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: „Fangor 50”, na odwrocie: „Na Bałtyku | W. Fangor”

Cena wywoławcza:
35000 zł ●

Estymacja:
45000–55000 zł

Cena wylicytowana: