18.12.10 | Aukcja Sztuki Nowoczesnej i Klasycznej

Termin aukcji: 10 grudnia 2018 r., godz. 19.00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Libra, ul. Złota 48/54, budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach 26.11-10.12.2018 w godz. 10.00–18.00 (poniedziałek–piątek; sobota 11.00-15.00, w niedzielę nieczynne).

Podczas aukcji można licytować osobiście, telefonicznie lub też złożyć ofertę z limitem oraz za pośrednictwem artinfo.pl, jak również przez Internet na portalu www.liveauctioneers.com

W przypadku licytacji przez Internet opłata aukcyjna wynosi 23%. Po zarejestrowaniu się na portalu aukcyjnym, należy poczekać na kontakt z naszym pracownikiem, który po weryfikacji danych, akceptuje klienta do udziału w aukcji. Prosimy o rejestrowanie się na aukcje nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem licytacji.

Kontakt w sprawie obiektów: Anna Palacz
anna.palacz@artlibra.pl
+48 660 299 912

Marek Włodarski(1898–1960)

Martwa natura z motylem, 1955

olej, papier naklejony na tekturę; 28 × 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „Włodarski | 955”

Marek Włodarski. W stulecie urodzin, Willa Struviego, Warszawa 2003.
XXVIII Biennale di Venezia, Wenecja 1956, nr kat. 51.

Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie, red. B. Askanas, Warszawa 1981–1982, poz. kat. II 42, s. 70.

Estymacja:
45 000–55 000 zł ●

Cena wylicytowana:
32 000 zł

Marek Włodarski(1898–1960)

Historia naturalna skały, 1930

ołówek, papier; 33 × 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „Włodarski 1930” (wtórnie); z tyłu na oprawie opisy muzealne (ołówkiem): „IV 549 | 1741”

Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1981–1982, poz. kat. IV 549.
Wystawa grupy Artes, Wrocław 1969, poz. kat. 98.
• ZSP Warszawa, 1966, poz. kat. 16.

Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, katalog
wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie, red. B.
Askanas, Warszawa 1981–1982, poz. kat. IV 549, s. 109.
• P. Łukaszewicz, Zrzeszenie artystów plastyków Artes 1929-1935, Wrocław 1975, il. 119.

Estymacja:
40 000–50 000 zł ●

Cena wylicytowana:
40 000 zł

Jerzy Janisch(1901–1962)

Manekiny, ok. 1942

gwasz, tempera, papier, płótno; 98 × 122 cm

  • Bruno Schulz. Rzeczywistość przesunięta, Muzeum Literatury, 2012 r.

Estymacja:
17 000–25 000 zł ●

Cena wylicytowana:
21 000 zł

Louis Marcoussis(1878-1941)

Martwa natura ze skrzypcami, 1921

gwasz, akwarela, ołówek, papier; 41×34 cm

sygnowany śr.: „marcoussis 1921”, na odwrocie nalepka: „L. Marcoussis | Stilleben mit Violine” | 1921 | Gouache, Aquarelle und Bleistift auf Karton | 41×31 | signiert und datiert: Marcousso 1921. | Nr. E349” oraz nalepka: „Merrill Chase”

Proweniencja:

  • Anatol Mühlstein, Paryż
  • Katharine Kuh, Chicago
  • Merill Chase, Chicago

  • 1935, Nowy Jork, Marie Harriman Gallery (według Jean Lafranchis oraz Alicji Halickiej ekspozycja tej wystawy obejmowała aż 28–29 gwaszy Ludwika Markusa oraz prace Braque’a, Grisa, Legera, Lipchitza, Picassa.)

Ekspertyzy:

  • Barbara Brus-Malinowska, Warszawa, 21 listopada 2014.
  • Ekspertyza chemiczna, potwierdzającą autentyczność.

Estymacja:
190 000–250 000 zł ●

Cena wylicytowana:
175 000 zł

Henryk Stażewski(1894-1988)

Kompozycja (P-Praesens), 1930/1966

olej, płótno; 69×57,5 cm

sygnowany l.d.: „H. STAŻEWSKI”, p.d.: „1930”; na odwrocie na blejtramie: „HENRYK STAŻEWSKI” oraz nalepka: „H. Stażewski | „Composition (P-Praesens)” 1930/1966 | oil on canvas; 27 I/5in. by 22 7/I0in. | 69,1 cm by 57,7 cm | signed and dated. | Coll. M. Chalette, New York”

Praca posiada ekspertyzę chemiczną potwierdzającą autentyczność.

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Berlin
  • kolekcja Madeleine Chalette-Lejwa, Nowy Jork
    (dar od artysty)

Estymacja:
400 000–500 000 zł ●

Cena wylicytowana:
320 000 zł

Jonasz Stern(1904–1988)

Portret kanibala, 1984

asamblaż/technika mieszana, płyta; 52 × 117 cm
sygnowany p.d: „STERN | 984”, na odwrocie nalepki wystawowe

  • Jonasz Stern, Krajobraz po zagładzie, MOCAK, Kraków 2016

  • katalog wystawy Jonasz Stern, Krajobraz po zagładzie, MOCAK, Kraków, 2016

Estymacja:
140 000–160 000 ●

Cena wylicytowana:
110 000 zł

Erna Rosenstein(1913–2004)

Zygzaki, 1960

olej, płótno; 60,5 × 79,5 cm
sygnowany p.d. „Rosenstein 1960”, na odwrocie numer muzealny „MNG/SW/639/MR.D.” (blejtram)

Proweniencja:

  • kolekcja Bogdana Jakubowskiego (depozyt w Muzeum Narodowym w Gdańsku)

  • Muzeum Narodowe w Gdańsku, galeria stała

  • Przewodnik po kolekcji polskiej sztuki wspólczesnej. Oddział Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Galeria Stała, Gdańsk, 2004, s. 34.,
  • Polska awangarda malarska 1950–1970 z kolekcji Bogdana Jakubowskiego, Paryż/Gdańsk, 2004, s. 49.

Estymacja:
270 000–330 000 zł ●

Cena wylicytowana:
270 000 zł

Erna Rosenstein(1913–2004)

bez tytułu, 1965

tusz, papier; 22 × 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „Erna Rosenstein | 1965”

Estymacja:
30 000–50 000 zł ●

Cena wylicytowana:
23 000 zł

Aleksander Kobzdej(1920–1972)

Postacie, 1941

olej, płótno; 65 × 54 cm
sygnowany p.d. „Kobzdej | 1941”

Estymacja:
5 500–7 500 zł ●

Cena wylicytowana:
6 000 zł

Jan Lebenstein(1930–1999)

Figura osiowa, 1960

pióro, tusz, papier; 58 × 43 cm
sygnowany p.d.: „LEBENSTEIN 60”

  • Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Tanatosa. Paryż, lata 60., Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2010

  • Jan Lebenstein, Figury, Paryż 1960–63, Kalendarz Instytutu Dokumentacji i Studiów nad Literaturą Polską; Jan Lebenstein, Warszawa-Paryż. Prace z lat 1956–1972, Warszawa, 2010, s. 68.

Estymacja:
35 000–45 000 zł ●

Cena wylicytowana:
16 000 zł

Roman Opałka(1931–2011)

Kompozycja abstrakcyjna, lata 50. XX w.

tusz, papier; 42×30cm (w świetle passe-partout)
sygnowany  p.d. 66

na odwrociu pieczątka potwierdzająca niepodleganie wywozowi za granicę wystawiona przez Muzeum Narodowego w Warszawie

Estymacja:
10 000–13 000 zł ●

Cena wylicytowana:
8 500 zł

Tadeusz Dominik(1928–2014)

Owoce, przełom lat 70. i 80.

olej, płótno; 80 × 100 cm
sygnowany p.d.: „Dominik”

Estymacja:
35 000–45 000 zł ●

Cena wylicytowana:
dostępny w ofercie poaukcyjnej

Numer katalogowy: 13

Jacek Sienicki

Dachy, 1997

olej, płótno; 41 × 34 cm
sygnowany p.g. „J. SIENICKI | 97”, na odwrocie „JACEK | SIENICKI | „DACHY” | olej, płótno | 1997”

Estymacja:
6 500–8 500 zł ●

Cena wylicytowana:
6 000 zł

Jacek Sienicki(1928–2000)

Wnętrze pracowni, 1987

olej, płótno; 72×59 cm
opisany na odwrocie: „Praca Jacka Sienickiego, r. 1987, „Wnętrze pracowni” | W.Sienicka”

  • Jacek Sienicki, Obrazy, Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach, 2010/2011.

  • Jacek Sienicki, Obrazy, Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach, 2010/2011, s. 14.

Estymacja:
35 000–45 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 15

Alfred Lenica(1899–1977)

Gwałt, 1969

olej, płótno; 100 × 80 cm
sygnowany l.d.: „Lenica”, na odwrocie: „A.Lenica | Warszawa | 1969 | „Gwałt”

Cena wywoławcza:
42 000 zł

Estymacja:
52 000–65 000 zł ●

Cena wylicytowana:
42 000 zł (warunkowo)

Numer katalogowy: 16

Janina Kraupe-Świderska(1921–2016)

Chińska tancerka, 1962

olej, płótno; 56 × 66 cm
sygnowany p.d.: „J. Kraupe”; sygnowany i opisany na odwrocie: „JANINA KRAUPE | „CHIŃSKA TANCERKA” | OLEJ 1962”

Estymacja:
13 000–15 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Eugeniusz Markowski(1912-2007)

bez tytułu, 1978

olej, akryl, płótno; 102×77 cm
sygnowany p.g: „E. Markowski | wrzesień | 1978 | WARSZAWA”

Estymacja:
38 000–58 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 18

Henryk Stażewski(1894–1988)

Relief (kompozycja z czarnym konturem), 1983

relief, akryl, płyta; 64 × 64 cm
sygnowany na odwrocie: „H.Stażewski”

Estymacja:
100 000–130 000 zł ●

Cena wylicytowana:
85 000 zł

Stefan Gierowski(ur. 1925)

DCCCXLIII, 2007

olej, płótno; 100 × 92 cm
sygnowany na
odwrocie p.g. „S.Gierowski | ob. DCCCXLIII 07”

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Polska
  • Andzelm Gallery

  • Gierowski. Przestrzeń farby – ciekawość pustki, katalog kolekcji Andzelm Gallery, Ząbki 2011, s. 34-35.

Estymacja:
140 000–160 000 zł ●

Cena wylicytowana:
120 000 zł

Numer katalogowy: 20

Jan Berdyszak(1934–2014)

Obszar koncentrujący, 1976–1978

akryl, płyta; 70 × 70 cm
sygnowany na odwrocie: „OBSZAR KONCENTRUJĄCY | LXXI. | JAN | BER |DYSZ | AK | 1976 | 1978 | AKRYL”

Estymacja:
45 000–55 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 21

Jan Berdyszak(1934–2014)

Szczątki jako wyspy, 2008

akryl, płyta, płótno; 130 × 66 cm
sygnowany l.d.: „2008”, na odworcie: „JAN | BER | DYSZ | AK | 2008 | 130 × 66 cm | SZCZĄTKI JAKO WYSPY”

Estymacja:
28 000–40 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Jan Berdyszak(1934–2014)

Koło podwójne i kwadrat, 1969

tempera, karton; 75,5 × 57 cm
sygnowany na odwrocie: „Koło podwójne | i kwadrat | 1969| JAN | BER | DYSZ | AK”; nalepka wystawowa z BWA „Arsenał” w Poznaniu

Estymacja:
60 000–80 000 zł ●

Cena wylicytowana:
60 000 zł

Ryszard Winiarski

Chance in game 7 × 7, 1999

akryl, ołówek, płyta; 50 × 50 cm
sygnowany na odwrocie: „chance in game 7 × 7 | winiarski ’99”

Estymacja:
48 000–58 000 zł ●

Cena wylicytowana:
50 000 zł

Urszula Broll(ur. 1930)

Martwa natura, 1957

olej, płótno; 69 × 49 cm
obraz dwustronny, na odwrocie kompozycja autorstwa artystki

Estymacja:
12 000–16 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Julian H. Raczko(ur. 1936)

Pejzaż kosmiczny, 1965

olej, płótno; 89 × 77 cm

Estymacja:
15 000–20 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Julian H. Raczko(ur. 1936)

Perspektywa 1/c, 1973

akryl, płyta; 118,2 × 117,7 cm
sygnowany na odwrocie: „JULIAN RACZKO | 1973 | PERSPEKTYWA 1/C”

  • Pokaz Prac na terenie ogrodu Politechniki Warszawskiej, 1974;
  • VI Festiwal Sztuk Pięknych Hommage Xaweremu Dunikowskiemu w setną rocznicę urodzin, CBWA Zachęta, Warszawa, 1976,
  • Julian Raczko, Galeria 72, Chełm, 1977, wystawa indywidualna.

Estymacja:
20 000–30 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 27

Janusz Orbitowski(1940–2017)

1/88, 1988

relief, akryl, sklejka; 115×95 cm
sygnowany na odwrocie: „Janusz ORBITOWSKI | 1988/1/88 | 115×95”

Estymacja:
25 000–35 000 zł ●

Cena wylicytowana:
22 000 zł

Numer katalogowy: 28

Apoloniusz Węgłowski (ur. 1951)

Kompozycja 92, 1989

olej, płótno; 152×86 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: „APOLONIUSZ WĘGŁOWSKI; »KOMPOZYCJA« 92, 1989 R.”

Estymacja:
12 000–17 000 zł

Cena wylicytowana:
9 000 zł

Jan Pamuła(ur. 1944)

Kompozycja 1978, układ A (II)

akryl, płótno; 164 × 125 cm (w oprawie)
opisany i sygnowany na odwrocie: „JAN PAMUŁA 1978 | UKŁAD A (II) | AKRYL”

Estymacja:
45 000–65 000 zł ●

Cena wylicytowana:
28 000 zł

Dorota Grynczel(1950–2018)

Kompozycja 15/15

olej, płótno; 103,5×63,5 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: „Grynczel, „Kompozycja 15/15″ | olej, płótno”

Estymacja:
7 000–10 000 zł

Cena wylicytowana:
5 500 zł

Teresa Pągowska(1926–2007)

z cyklu IV Pory Roku, Aleja – Lato, 1989

olej, płótno, 140 × 160 cm
sygnowany p.d. monogramem wiązanym „TP 89”, na odwrocie: „TERESA PĄGOWSKA 1989 | Z CYKLU IV PORY ROKU | »LATO« | 140 × 160 cm”

Estymacja:
130 000–150 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Jarosław Modzelewski(ur. 1955)

Wnętrze z przyjacielem, 1995

olej, płótno; 160 × 220 cm
sygnowany na odwrocie: „Jarosław Modzelewski | Wnętrze z przyjacielem, 1995 | 160 × 220 olej”

Proweniencja:

  • prywatna kolekcja, Warszawa
  • Givon Gallery, Tel Aviv

  • Kwiatek, Osobny w grupie, 1994
  • Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977–2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 188, il. 254

  • Malarstwo, Studio Polon, Poznań, 1996

Estymacja:
55 000–70 000 zł ●

Cena wylicytowana:
46 000 zł

Włodzimierz Pawlak(ur. 1957)

Dziennik 24 X–30 III, 2015/2016

olej, płótno, 150×100 cm

sygnowany na odwrocie p.g. „Włodzimierz Pawlak | Dziennik 24X–30 III | 150×100 | 2015 | 2016”

Estymacja:
38 000–50 000 zł

Cena wylicytowana:
33 000 zł

Ryszard Grzyb(ur. 1956)

Rozmowa z kwiatem, 1987

akryl, płótno; 116 × 116 cm sygnowany na odwrocie: „RYSZARD | 1987 GRZYB | ROZMOWA Z KWIATEM | DLA GIOVANNIEGO | 4.06.’87”

  • Avanguardia polacca. Esposizione dell’arte indipendente polacca, Centro Direzionale Colleoni, Agrate Brianza, 1987

  • W. Skrodzki, A Casaccio. Memorie ed immagini di alcuni eventi dell’arte polacca dalla meta degli anni’50 ad oggi, Gdańsk 2014, s. 196.

Estymacja:
70 000–90 000 zł ●

Cena wylicytowana:
45 000 zł

Paweł Kowalewski(ur. 1958)

Dziwna przyjaźń w Szwabskich Alpach, 1988

olej, płótno; 103 × 145 cm
sygnowany na odwrocie: „TYTUŁ: DZIWNA PRZYJAŹŃ W SZWABSKICH ALPACH | TECHNIKA: OL/PŁ | WYM: 130 × 160 | Paweł Kowalewski ’88”

Estymacja:
56 000–70 000 zł

Cena wylicytowana:

Jan Dobkowski(ur. 1942)

Iks, 1982

olej, akryl, płótno; 147 × 197 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: „Jan Dobkowski | „IKS” 1982 | OLEJ + AKRYL, 147 × 197 cm”

Estymacja:
45 000–55 000 zł

Cena wylicytowana:

Andrzej Nowacki

26.05.07, 2007

akryl, relief, płyta; 99 × 99 cm
sygnowany na odwrocie: 26.05.07 | A.NOWACKI 2007”

Estymacja:
38 000–48 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Danuta Lewandowska(1927-1977)

Kompozycja nr 1, 1975

olej, płótno, 53,5 x 48 cm
opisany na odwrocie: „1/1975”

  • Danuta Lewandowska (1927-1977), Malarstwo, Rysunek, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 1982.

Estymacja:
14 000–20 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Danuta Lewandowska(1927-1977)

bez tytułu, lata 1960-1965

płyta wiórowa, technika własna, 64,5×83,5 cm

  • Danuta Lewandowska (1927–1977), Malarstwo, Rysunek, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 1982
  • Galeria Krzywe Koło

Estymacja:
12 000–18 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Władysław Jackiewicz(1924–2016)

Obraz II/28, 2008

olej, płótno; 130 × 114 cm
sygnowany p.d.: „Jackiewicz”, na odwrocie: „Obraz II/28, W. Jackiewcz 2008”

Estymacja:
18 000–25 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Rajmund Ziemski (1930–2005)

Pejzaż 7/60, 1960

olej, płótno; 180×57 cm
sygnowany p.d.: „RAJMUND ZIEMSKI | 60”, sygnowany i datowany na odwrocie: „RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 7/60 | 180×57 | 1960”

Estymacja:
65 000–80 000 zł

Cena wylicytowana:

Jerzy Stajuda(1936–1992)

Kompozycja, nd.

olej, płótno; 89 × 130 cm; niesygnowany

Proweniencja:

  • spuścizna po artyście

Estymacja:
15 000–20 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Natalia Lach–Lachowicz (Natalia LL)(ur. 1937)

Sztuka konsumpcyjna, 1972

fotografia czarno-biała, lifetime print; 22 × 23 cm
sygnowana i opisana na odwrocie: „NATALIA LL | SZTUKA KONSUMPCYJNA | CONSUMER ART | 1972
Wytarty napis z tyłu: „fotografia w formacie 100×100 cm jest w kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi.”

Reprodukowana:

  • Permafo–Sum: Prace Natalii LL 1970–1973, Galeria Permafo – Klub Związków Twórczych, Wrocław 1973

Estymacja:
10 000–20 000 zł ●

Cena wylicytowana:
21 000 zł

Natalia (Lach–Lachowicz) Natalia LL(ur. 1937)

Sztuka konsumpcyjna, 1972

fotografia czarno-biała, lifetime print; 40 × 50 cm
sygnowany na odwrocie: „NATALIA LL”, nalepka z danymi pracy

Estymacja:
20 000–30 000 zł ●

Cena wylicytowana:
16 000 zł

Sztuczna fotografia, 1976

fotografia barwna, vintage print; 50×59,5 cm
sygnowany p.d. „NATALIA LL 1976”, na odwrocie: „NATALIA LL | »ARTIFICIAL PHOTOGRAPHY« | 1976”

Estymacja:
45 000–65 000 zł ●

Cena wylicytowana:
40 000 zł

Edward Dwurnik(1943–2018)

Plac Zamkowy, 2017

olej, płótno; 65 × 81 cm
sygnowany p.d.: „2017 | E. DWURNIK”, na odwrocie: „2017 | E. DWURNIK | „PLAC ZAMKOWY” | NR: XI-855–7196”

Estymacja:
18 000–20 000 zł ●

Cena wylicytowana:
23 000 zł

Edward Dwurnik(1943–2018)

Pomnik ufo, 1979

tusz, kolaż, papier; 49 × 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: „Pomnik ufo”, p.d. ołówkiem: „E. Dwurnik 79.”

Estymacja:
3 000–5 000 zł ●

Cena wylicytowana:
3 000 zł

Edward Dwurnik(1943–2018)

Żółte tulipany, 2018

olej, płótno; 30 × 30 cm
sygnowany p.d.: „2018 | E. Dwurnik”, na odworcie: „2018, E. Dwurnik, „ŻÓŁTE TULIPANY” | NR: XXIII – 1807 – 7782”

Estymacja:
4 500–6 500 zł ●

Cena wylicytowana:
4 600 zł

Rafał Bujnowski(ur. 1974)

bez tytułu (Nocny Pejzaż), 2005

olej, płótno; 27 × 35 cm
na odwrocie pieczęć Muzeum Narodowego w Warszawie oraz nalepka z danymi pracy w jęz. niemieckim

Estymacja:
22 000–32 000 zł ●

Cena wylicytowana:
21 000 zł

Andrzej Czarnacki(ur. 1968)

Niebieska konacja tensoryczna, 2007–2009

olej, akryl, gumki krawieckie, żywica, nit szewski, opakowanie do jaj, płyta pilśniowa, płótno; 90 × 100 cm

  • Andrzej Czarnacki: Skłonność uparta, Muzeum Sztuki w Łodzi, 2015

  • Andrzej Czarnacki: Skłonność uparta, katalog wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 2015.

Estymacja:
24 000–35 000 zł

Cena wylicytowana:

Grupa Twożywo

Cierpi-my, 2003, ed. 1/5

akryl, blacha; 45 × 58 cm
sygnowany na odwrocie: „twożywo 2004, 1/5”

Estymacja:
5 000–8 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 52

Ryszard Woźniak (ur. 1956)

z cyklu „Zwycięstwo absolutne” (kwadryptyk), 2004

akryl, popiół, tektura; 61,5 × 60 cm (każdy)

Tytuły kolejnych prac:
1. Zwycięstwo nad kinematografią
2. Zwycięstwo nad niewiedzą, lękiem i smutkiem
3. Zwycięstwo nad władzą źle sprawowaną
4. Zwycięstwo absolutne

  • Wystawa sześciorga, Przestrzeń dla sztuki S2, 2018.

  • Wystawa sześciorga, katalog wystawy w Przestrzeni dla sztuki S2, Warszawa 2018, s. nlb.

Estymacja:
40 000–60 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 53

Ada Zielińska(ur. 1989)

Independence Day, 2018

fotografia; druk na papierze archiwalnym, 70 x 100 cm
ed. 3/8 + 2AP

sygnowany na odwrocie:  „Ada Zielińska, Independence Day, 2018, ed. 3/8 + 2AP” oraz parafka artystki

Estymacja:
8 500–11 000 zł

Cena wylicytowana:
8 500 zł

Aleksandra Waliszewska(ur. 1976)

bez tytułu, 2012

technika własna/gwasz, karton; 25 × 35 cm

Estymacja:
12 000–15 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Honza Zamojski(ur. 1981)

bez tytułu, 2014

kredka, kolaż, papier; 30,5 × 23 cm
na odwrocie nalepka wystawowa z Andrew Kreps Gallery (Nowy Jork)

Estymacja:
10 000–12 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 56

Arika Madeyska(1928–2004)

bez tytułu (dyptyk), l. 90. XX wieku

olej, płótno; 73, × 120 cm (73 × 60 cm każda)
sygnowany i opisany na blejtramie: „MADEYSKA ARIKA | 33 Bd. Garibaldi”

Estymacja:
35 000–45 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 57

Irmina Staś

Lodowisko, 2009

olej/płótno, 100 × 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: „Irmina Staś” | „Lodowisko” 2009”

Estymacja:
1 700–5 000 zł ●

Cena wylicytowana:
1 900 zł

Numer katalogowy: 58

Bartek Otocki(ur. 1978)

bez tytułu z cyklu: „Zostało mniej czasu niż się wydaje”, 2017

olej, płótno; 80 × 100 cm
sygnowany na blejtramie: „B. Otocki, z cyklu „Zostało mniej czasu niż się wydaje” 2017, Beta | BEZ TYTUŁU/UNTITLED”

Estymacja:
5 000–8 000 zł

Cena wylicytowana:

Leszek Misiak(ur. 1954)

Niebo i ziemia, 2005

tempera, olej, płótno; 95 × 65 cm
sygnowany p.d.: „M”; sygnowany i opisany na odwrocie: „LESZEK MISIAK | „NIEBO I ZIEMIA” | 2005 | 95 × 65 cm | TEMPERA, OLEJ”

Estymacja:
8 000–12 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 60

Zawa&Worpus(od 2006)

Biofora XI, 2017

sklejka, cement, akryl; 104 × 104 × 7 cm

  • Wystawa sześciorga, Przestrzeń dla sztuki S2, 2018

  • Wystawa sześciorga, Przestrzeń dla sztuki S2, 2018, il. nb

Estymacja:
18 000–22 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 61

Adam Wsiołkowski(ur. 1949)

Inwazja III (B), 1992

olej, akryl, płótno; 80 × 100 cm
sygnowany i opisany na odworcie: „ADAM WSIOŁKOWSKI | „INWAZJA III” B | OLEJ/AKRYL, 80 × 100 cm | 1992 | KRAKÓW”

Estymacja:
7 500–10 000 zł ●

Cena wylicytowana:
9 000 zł

Numer katalogowy: 62

Urszula Wilk(ur. 1959)

Bluemetrie 4/4, 2017

olej, płótno; 130 × 100 cm
sygnowany p.d. „Wilk 2017”, na odwrocie: „Urszula Wilk | 2017 | Bluemetrie | 4/4”

Estymacja:
12 000–16 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 63

Henryk Waniek(ur. 1942)

Podwójna wspinaczka, 1989

olej, płótno; 43 × 53 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: „HENRYK WANIEK | PODWÓJNA WSPINACZKA | THE TWOFOLD CLIMBING | 1989

Estymacja:
8 500–13 000 zł ●

Cena wylicytowana:
8 500 zł

Numer katalogowy: 64

Tomasz Sętowski (ur. 1961)

Architektoniczna, 2007

olej, płótno; 176 × 127 cm
sygnowany p.d.: „T. Sętowski, 2007”

Estymacja:
55 000–65 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 65

Wojciech Gerson

Tadeusz Kościuszko, 1890

olej, płótno; 95 × 65 cm
sygnowany l.d. monogramem wiązanym: „GW 1890 r”

  • Wojciech Gerson 1831–1901. Katalog wystawy monograficznej, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1978,
    s. 102 (umieszczony w kategorii Wzmiankowane).
  • Materiały do życia i twórczości Wojciecha Gersona, oprac. A. Vetulani, A. Ryszkiewicz, Wrocław 1951, s. 37., poz. 374.

Estymacja:
200 000–280 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 66

Mela Muter(1876–1967)

Matka z dzieckiem, l. 40. XX wieku

olej, sklejka; 153 × 117 cm
na odwrocie nalepki transportowe

Proweniencja:

  • kolekcja Oskara Gahez;
  • Muzeum Petit Palais w Genewie;
  • kolekcja prywatna, Francja;
  • kolekcja prywatna, Niemcy

  • Kisling i jego przyjaciele. Wystawa obrazów i rzeźb z kolekcji Musée du Petit Palais w Genewie, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1996.

  • Kisling i jego przyjaciele. Wystawa obrazów i rzeźb z kolekcji Musée du Petit Palais w Genewie, katalog wystawy, Warszawa 1996, s. 90.

Obraz posiada potwierdzenie autentyczności prof. Dariusza Markowskiego.

Estymacja:
450 000–600 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 67

Wlastimil Hofman(1881–1970)

Organista, 1943

olej, płótno, 45 × 37 cm (w świetle oprawy)
sygnowany śr.: „Wlastimil | Nazaret Hofman 1943”; na odwrocie: „Organista Edgar Affard | „Organista” | W Kościele Chrystusa Młodzieńca w Nazarecie | listopad 1943 | Nazaret”

Estymacja:
40 000–50 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 68

Leopold Gottlieb(1879–1934)

Kobieta przy stole, nd.

olej, węgiel, deska; 61 × 33,5 cm
sygnowany l.d. „l. gottlieb”

Estymacja:
14 000–20 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 69

Kazimierz Stabrowski (1869–1929)

Kaktusy w Palermo, początek XX wieku

pastel, papier; 49 × 64 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany w p.d.: „K. Stabrowski.”

  • Kazimierz Stabrowski 1869 – 1929. Kolekcja prac ze zbiorów prywatnych i Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie Stara Kordegarda, Warszawa 1997

Estymacja:
14 000–18 000 zł

Cena wylicytowana:
11 000 zł

Numer katalogowy: 70

Juliusz Jakub Grosse(1861–1933)

Piesek, 1896

suchy pastel, płótno; 36 × 42 cm (w świetle oprawy)
dedykacja i sygnatura p.d.: „Mojej siostrze Marysi w dzień jej ślubu | J. Gr, 1896”

Estymacja:
10 000–12 000 zł

Cena wylicytowana:
9 000 zł

Numer katalogowy: 71

Emil Krcha(1894–1972)

Martwa natura z Kaczeńcami, 1965

olej, płótno; 60 × 71,5 cm
sygnowany p.d.: „E. Krcha”, na odwrocie nalepki wystawowe i biogram artysty”

„Gra obrazów” Muzeum Narodowe w Kielcach, maj–wrzesień, 2011.

Katalog wystawy „Gra obrazów” Muzeum Narodowe w Kielcach, maj–wrzesień 2011.

Estymacja:
9 500–12 000 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 72

Alfred Aberdam(1894–1963)

Studium postaci, nd.

olej, tektura; 38 × 46 cm
na odwrocie nalepka: „(88) 46 × 38 | A. Aberdam”

  • Wystawiany:

  • Katalog wystawy „Gra obrazów” Muzeum Narodowe w Kielcach, maj–wrzesień 2011.

Estymacja:
3 500–4 500 zł ●

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 73

Antoni Gramatyka(1841–1922)

Pejzaż wiejski, 1899

olej, płótno; 20,5 × 28,5 cm
sygnowany l.d. „A. Gramatyka 99”

Estymacja:
5 000–8 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 74

Edward Matuszczak(1906–1965)

Pejzaż z Kazimierza, 1933

olej, tektura; 25 × 30 cm
sygnowany na odwrociu p.g. „Matuszczak 1933”

  • „Gra obrazów” Muzeum Narodowe w Kielcach, maj–wrzesień, 2011.

Estymacja:
5 500–7 000 zł ●

Cena wylicytowana:
4 400 zł

Numer katalogowy: 75

Władysław Jarocki(1879–1965)

Hucułka zimą, nd.

olej, płótno, 54 × 43 cm
sygnowany l.d.: „Wł. Jarocki”

W 1997 obraz został zdjęty z tektury, na której była inna kompozycja Jarockiego „Przejście graniczne między Austrią a Rosją”.

Estymacja:
10 000–15 000 zł ●

Cena wylicytowana: