Aukcja Sztuki Nowoczesnej

Termin aukcji: 6 czerwca 2018 r., godz. 19.00 w siedzibie domu aukcyjnego przy ul. Złotej 48/54

Wystawę przedaukcyjną zwiedzać można w siedzibie domu aukcyjnego: ul. Złota 48/54,
budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 22 maja–6 czerwca w godz. 10.00–19.00 (poniedziałek–sobota; w niedzielę nieczynne).

Podczas aukcji można licytować osobiście, telefonicznie lub też złożyć ofertę z limitem oraz za pośrednictwem artinfo.pl, jak również przez Internet na portalu www.liveauctioneers.com

W przypadku licytacji przez Internet opłata aukcyjna wynosi 23%. Po zarejestrowaniu się na portalu aukcyjnym, należy poczekać na kontakt z naszym pracownikiem, który po weryfikacji danych, akceptuje klienta do udziału w aukcji. Prosimy o rejestrowanie się na aukcje nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem licytacji.

Kontakt w sprawie obiektów: Anna Palacz
anna.palacz@artlibra.pl
+48 660 299 912

Marek Włodarski (Henryk Streng)(1898-1960)

Kompozycja z melonikiem i dymiącym kominem, ok. 1928

ołówek, papier; 23,5 × 16 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie napis na oprawie: „IV 349 | 1496”

Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1981, poz. kat. nr IV.349.

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●

Estymacja:
18 000-25 000 zł

Cena wylicytowana:
16 000 zł

Kompozycja. Szkic do zaginionego obrazu „Dwaj Murzyni”, 1926

ołówek, papier; 30,5 × 23 cm (w świetle passe-partout)
datowany p.d. „28. II 926”; na odwrocie napis na oprawie: „IV 259”

Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1981, poz. kat. nr IV.259.

Cena wywoławcza:
25 000 zł ●

Estymacja:
38 000-45 000 zł

Cena wylicytowana:
31 000 zł

Bronisław W. Linke(1906-1962)

Mogiła, 1933

akwarela, tusz, drapanie, papier; 54,4 × 41,5 cm
sygnowany p.d.: „BWLinke 1933”

Cena wywoławcza:
40 000 zł ●

Estymacja:
48 000-60 000 zł

Cena wylicytowana:
obiekt niedostępny

Adam Marczyński(1908-1985)

Pejzaż industrialny, II poł. lat 30. XX wieku

olej, płótno; 56 × 45 cm
sygnowany p.g.: „adam marczyński”; na odwrocie pieczęć producenta opraw

Praca posiada ekspertyzę chemiczną potwierdzającą autentyczność.

Cena wywoławcza:
50 000 zł ●

Estymacja:
70 000-80 000 zł

Cena wylicytowana:
55 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Louis Marcoussis(1878-1941)

Violin, bouteille, fleurs dans un verre et six de pique, 1919

gwasz, ołówek, karton; 49 × 33,5 cm
sygnowany śr.d. „marcoussis 1919”, na odwrociu: „No 73”, wzdłuż krawędzi: „Violin, bouteille, fleurs dans un verre et huit de pique” na odwrociu na oprawie fotokopie nalepek z odwrocia: „Galeria Henri Creuzevault, Paryż” oraz opisy pracy

Proweniencja:
• Galerie Creuzevault, Paryż
• Kolekcja prywatna, Paryż
• Lipert Gallery, Brooklyn, Nowy Jork

Praca posiada ekspertyzę potwierdzającą autentyczność autorstwa prof. dr hab. Jerzego Malinowskiego

Cena wywoławcza:
70 000 zł

Estymacja:
90 000-130 000 zł

Cena wylicytowana:
obiekt niedostępny

Roman Opałka(1931-2011)

Portret kobiety, lata 50. XX w.

olej, karton, płyta; 33 × 25 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na odwrocie wraz z dodatkowym szkicem

Cena wywoławcza:
20 000 zł ●

Estymacja:
30 000-40 000 zł

Cena wylicytowana:
niedostępny

Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Scena erotyczna, lata 50. XX w.

tusz, papier; 33 × 22,5 cm
sygnowany na odwrocie p.d. „J. Nowosielski”

Cena wywoławcza:
8 000 zł ●

Estymacja:
14 000-18 000 zł

Cena wylicytowana:
16 000 zł

Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Akt, 1960

olej, płótno; 60,5 × 50 cm
na odwrocie na krośnie nalepka „Muzeum Narodowe w Poznaniu Pracownia konserwacji malarstwa i rzeźby”

Proweniencja:
• kolekcja prywatna, Polska,
• Galeria Starmach, lata 90. XX w.

Cena wywoławcza:
90 000 zł ●

Estymacja:
120 000-150 000 zł

Cena wylicytowana:
120 000 zł

Henryk Berlewi1894–1967

Trzy Maski (nr 2), 1922

olej, płótno; 34 × 47,5 cm
sygnowany p.d.: „H.BERLEWI.22”, na odwrocie naklejki wystawowe

Proweniencja:

• Kolekcja prywatna, Polska

• Dr Ruprecht Kurzrock, Berlin (krąg Der Sturm)

Cena wywoławcza:
85 000 zł ●

Estymacja:
150 000–220 000 zł

Cena wylicytowana:
110 000 zł

Erna Rosenstein(1913-2004)

Łzy?, 1993

technika własna, olej, szkiełka, płótno; 72,5 × 52 cm
sygnowany p.d. „1993 | E. Rosenstein”, na odwrocie „Łzy? | 1993 | E. Rosenstein”

Cena wywoławcza:
60 000 zł ●

Estymacja:
75 000-90 000 zł

Cena wylicytowana:
60 000 zł