Aukcja Sztuki Nowoczesnej

Termin aukcji: 26 marca 2018 r., godz. 19.00 w Hotelu InterContinental, sala Hemisphere, poziom -1.

Wystawę przedaukcyjną zwiedzać można w nowej siedzibie domu aukcyjnego: ul. Złota 48/54,
budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 16–26 marca w godz. 10.00–19.00 (poniedziałek–sobota; w niedzielę nieczynne).

Podczas aukcji można licytować osobiście, telefonicznie lub też złożyć ofertę z limitem oraz za pośrednictwem artinfo.pl, jak również przez Internet na portalu www.liveauctioneers.com

W przypadku licytacji przez Internet opłata aukcyjna wynosi 23%. Po zarejestrowaniu się na portalu aukcyjnym, należy poczekać na kontakt z naszym pracownikiem, który po weryfikacji danych, akceptuje klienta do udziału w aukcji. Prosimy o rejestrowanie się na aukcje nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem licytacji.

Kontakt w sprawie obiektów: Iwona Wojnarowicz
iwona.wojnarowicz@artlibra.pl
+48 660 293 458

Stanisław Ignacy Witkiewicz(1885-1939)

Portret męski, 1917

pastel, węgiel, papier; 61,5 × 47 cm (w świetle oprawy)

sygnowany l. d.: „Ignacy Witkiewicz 1917 | 3/IX”; na odwrocie nalepki wystawowe z danymi obrazu: z Muzeum Narodowego w Krakowie z 1966 r. oraz Muzeum Narodowego w Poznaniu z 1967 r.

  • Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885–1939. Katalog dzieł malarskich, oprac. I. Jakimowicz, A. Żakiewicz, Warszawa 1990, il. 151, s. nlb., opis s. 77.
  • Formiści, oprac. I. Jakimowicz, Muzeum Narodowe, Warszawa 1985, s. 73, nr kat. 1046.
  • Stanisław Ignacy Witkiewicz. Twórczość plastyczna. Katalog wystawy [wstęp: H. Blum], Muzeum Narodowe, Kraków 1966, nr kat. 10.
  • I. Jakimowicz, Witkacy w Rosji, [w:] „Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie“, Warszawa 1984, il. 11 na s. 186.

Pochodzenie:

  • kolekcja Tadeusza Boya-Żeleńskiego
  • kolekcja Stanisława Żeleńskiego
  • kolekcja prywatna, Polska

Cena wywoławcza:
110 000 zł

Estymacja:
150 000–200 000 zł

:
150 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Marek Włodarski (Henryk Streng)(1898–1960)

Winogrona i przedmioty, 1929

ołówek, papier; 31,8 × 48,2 cm

sygnowany p. d. „III 1929” oraz ślad zatartej sygnatury

Cena wywoławcza:
27 000 zł ●

Estymacja:
32 000–38 000 zł

:
27 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Kompozycja ze św. Florianem, 1927

gwasz, papier; 37,3 × 28,3 cm

sygnowany p. g. „VIII 927” oraz ślad zatartej sygnatury

  • Czarownik przy zielonej skale: Marek Włodarski– Henryk Streng / red. Józef Chrobak, Justyna Michalik, Marek Wilk, Poznań 2009, il. barwna nr 10.
  • Marek Włodarski / Henryk Streng (1898–1960). Między centrum a peryferiami, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot, 2003, poz. kat. 21, s. 149.

  • Marek Włodarski / Henryk Streng (1898–1960). Między centrum a peryferiami, Lwowska Narodowa Galeria Sztuki, Lwów 2013.
  • Marek Włodarski / Henryk Streng (1898–1960). Między centrum a peryferiami, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot, 2003.

Cena wywoławcza:
30 000 zł ●

Estymacja:
45 000–50 000 zł

:
40 000 zł

Karol Hiller(1891–1939)

Spichrz nad stawem, 1925

olej, płótno; 46 × 58 cm

sygnowany p .d.: „K.HILLER 25”

  • Karol Hiller 1891–1939. Nowe widzenie. Malarstwo, heliografika, rysunek, grafika, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź, 2002., s. 204 il. 19. Obraz oznaczony jako zaginiony.

  • Wystawa Malarzy Łódzkich, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, 1927 r., kat. Wystawa prac: S. Finkelsteina, J. Hechta, K. Hillera, I. Hirszfanga, C. Kahane, K. Mackiewicza, Z. Poduszki, W. Skoczylasa, N. Szpigla, W. Strzemińskiego, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, od dnia 6 grudnia 1927 r., poz. kat. 3.

Cena wywoławcza:
90 000 zł

Estymacja:
150 000–220 000 zł

:
150 000 zł

Maria Jarema (1908–1958)

Z cyklu „Akty”, 1953

monotypia, papier; 29,5 × 36 cm

sygnowany na odwrocie: „29,5 × 36 | monotypia | Akty | nr kat. 195 | Maria Jarema | 1953”

  • Maria Jarema, Pałac Sztuki w Krakowie, 1962.

literatura:

  • Maria Jarema, katalog wystawy Pałacu Sztuki w Krakowie, Kraków 1962, s. 44.

Cena wywoławcza:
50 000 zł ●

Estymacja:
65 000–80 000 zł

:
55 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Władysław Strzemiński(1893–1952)

Wojna domom. Kamienica, 1941

ołówek, kalka; 26 × 33,5 cm

sygnowany p. d. „W. Strzem | 1941”

wystawiany

  • Warsztat Władysława Strzemińskiego, Galeria Sztuki Współczesnej Anny Wesołowskiej, Łódź, VI 1985 r., il. 15.

reprodukowany

  • Władysław Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, red. J. Janik, Z. Karnicka, J. Ładnowska, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 1993, poz. kat. II.48., s. 188.

Cena wywoławcza:
75 000 zł ●

Estymacja:
90 000–110 000 zł

:
90 000 zł

Erna Rosenstein(1913–2004)

Czas kolisty, 1966

olej, papier, płótno, 38,5×38,5 cm

sygnowany p. d. „Rosenstein | 1966”

  • Erna Rosenstein. Malarstwo, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych „Zachęta”, Warszawa, 1967.

proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Warszawa (praca podarowana przez artystkę)

Cena wywoławcza:
150 000 zł ●

Estymacja:
230 000–280 000 zł

:
240 000 zł

Alfred Lenica(1899-1977)

Geometria - miasto III, około 1948

olej, tektura; 58 × 59 cm

sygnowany p. d.: „Lenica”, na odwrocie: „A. Lenica | 59,5 × 58 | Geometria 3 miasto”

  • Szczeliny wolności – sztuka w latach 1945–1948/1949, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 2017 r.
  • Alfred Lenica. Malarstwo, Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 2002.
  • Alfred Lenica. Malarstwo, CBWA Zachęta, Warszawa, 1974.

  • Alfred Lenica. Malarstwo, katalog wystawy w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, red. W. Makowiecki, M. Pawłowski, M. Szczepaniak, Poznań 2002, s. 65.

Cena wywoławcza:
150 000 zł ●

Estymacja:
190 000–250 000 zł

:
160 000 zł

Rajmund Ziemski(1930–2005)

bez tytułu, 1960

olej, płótno; 80 × 135 cm

sygnowany l.d.: „R. ZIEMSKI | 60”, na odwrocie: „80 × 135 | 7”

  • Rajmund Ziemski. Malarstwo, red. J. Kania, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2010, s. 105.

  • Rajmund Ziemski. Malarstwo, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2010.

Cena wywoławcza:
55 000 zł

Estymacja:
70 000–90 000 zł

:
Dostępny w ofercie poaukcyjnej

Erna Rosenstein (1913–2004)

Otwiera się, 1979

olej, płótno; 41,5 × 34 cm

sygnowany p. d.: „1979 Rosenstein”; na odwrocie opis autorski „Otwiera się”

Cena wywoławcza:
65 000 zł ●

Estymacja:
70 000–90 000 zł

:
65 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Lech Kunka(1920–1987)

bez tytułu, 1951

akwarela, gwasz, papier; 100 × 70 cm

sygnowany p. g.: „L. Kunka 51”

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
14 000–18 000 zł

:

Marian Konarski(1909-1998)

Tęsknoty, 1930

tusz, papier; 4 × 15 × 15 cm (w oprawie 57 × 73 cm)

sygnowany p. d.: na jednej z prac: „16 VII 1930 | M. Konarski”

  • Marian Konarski (1909–1998). Szczepowy Rogatego Serca – malarstwo, rzeźba, rysunek, Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2015 r.
  • Marian Konarski (1909-1998), Kielce 1998, poz.3.
  • Marian Konarski „Marzyn”, rysunek – malarstwo – rzeźba, CBWA Zachęta, Muzeum Polskie w Ameryce, Warszawa, 1989; Chicago, 1990 r.
  • Wystawa Mariana Konarskiego, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Kraków sierpień 1956, poz.76.
  • Wykaz prac Szczepu Szukalszczyków herbu „Rogate Serce” z Krakowa, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, 1932, poz.85.
  • Wykaz prac Szczepu Szukalszczyków herbu „”Rogate Serce” z Krakowa (Twórcowni Szulaskiego), Kraków 1932, poz.86.
  • Wykaz prac Twórcowni Szukalskiego, Kraków 1931, poz.77.
  • Wykaz zbiorowy prac Szczepu „Rogate Serce”, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1931, poz. 263.

  • Marian Konarski (1909–1998). Szczepowy Rogatego Serca – malarstwo, rzeźba, rysunek, katalog wystawy, Muzeum Okręgowe w Toruniu, red. nauk. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń, 2015 r., s. 39, 60.
  • Marian Konarski „Marzyn”, rysunek – malarstwo – rzeźba, katalog wystawy CBWA Zachęta, Muzeum Polskie w Ameryce, Warszawa, 1989; Chicago, 1990, poz. 3.
  • Marian Konarski (1909–1998), Wspominając przyjaciela, katalog wystawy pośmiertnej w Krakowie, Kielce, 1998, s. 46, poz. 3.
  • Katalog wystawy indywidualnej, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Kraków, 1956, poz. 76.
  • Wykaz prac Twórcowni Szukalskiego, Kraków, 1931, poz. 77.
  • Wykaz zbiorowy prac Szczepu „Rogate Serce”, Towarzystwo Zachęty Przyjaciół Sztuk Pięknych w Warszawie, 1931, s. 34, poz. 263.
  • Wykaz prac Szczepu Szukalszczyków herbu „Rogate Serce” z Krakowa, katalog wystaw w Łodzi, Wilnie, Lwowie, Kraków 1932, s. 14, poz. 86.
  • Wykaz prac Szczepu Szukalszczyków herbu „Rogate Serce” z Krakowa, katalog Wystawa dzieł sztuki, Lwów, 1932, s. 4 poz. 85.

Cena wywoławcza:
4 800 zł ●

Estymacja:
5 000–8 000 zł

:
4 800 zł

Numer katalogowy: 13

Jankiel Adler(1895–1949)

Ptaki, 1942

olej, karton; 22,5 × 29 cm

sygnowany p. d.: „adler”; na odwrocie opisany: „No. 1 | CA 444 EX 17 | abstract figures Bird | 39”

Cena wywoławcza:
 18 000 zł ●

Estymacja:
20 000–27 000 zł

:
18 000 zł

Jerzy Tchórzewski(1928–1993)

Obraz 23, 1960

olej, płótno; 65 × 45 cm

sygnowany na odwrocie: „JTchórzewski”, na blejtramie napis: „OBRAZ 23/60”, na ramie

stempel: „Kolekcja Fibak | Monte Carlo”

Cena wywoławcza:
 65 000 zł ●

Estymacja:
 70 000–90 000 zł

:

Numer katalogowy: 15

Jan Tarasin (1926-2009)

Przedmioty XIX, 1993

olej, płótno; 65 × 97 cm

sygnowany l. d.: „Jan Tarasin 93”, na odwrocie „JAN TARASIN | 1993 »PRZEDMIOTY« XIX”

Cena wywoławcza:
80 000 zł ●

Estymacja:
110 000–140 000 zł

:
95 000 zł

Numer katalogowy: 16

Jan Ziemski(1920–1988)

Kontrapunkt, 1966

technika własna, deska; 60 × 75 × 10 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN ZIEMSKI | LUBLIN | 1966”

Cena wywoławcza:
70 000 zł ●

Estymacja:
90 000–120 000 zł

:
80 000 zł

Jerzy Kałucki(ur. 1931)

Luiza, 1998

akryl, płótno; 140 × 120 cm

sygnowany na odwrocie na krośnie: „Jerzy Kałucki 1998”; na płótnie śr. „Luiza”

  • Jerzy Kałucki. Malarstwo, Galeria Piekary, Poznań, 2003.

Cena wywoławcza:
50 000 zł ●

Estymacja:
70 000–90 000 zł

:
50 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 18

Ryszard Winiarski(1936–2006)

Statystyczny kształt rysunku nr 3, 1974

kolaż, rysunek, papier; 86 × 60 cm

inskrypcja p. d.: „Statystyczny kształt rysunku | losowanie kształtu strefy pustej | oś strefy pozioma po 19-tym elemencie | losowanie góra-dół rzutem kostki do gry | Winiarski 74”

  • Ryszard Winiarski, Galeria Opera, Warszawa, 2017.

  • Ryszard Winiarski, katalog wystawy w Galerii Opera, Warszawa 2017, s. 48.

Cena wywoławcza:
48 000 zł ●

Estymacja:
60 000–80 000 zł

:

Ryszard Winiarski(1936–2006)

13th Game 7 × 7, 1999

akryl, ołówek, płótno; 50 × 50 cm

sygnowany na odwrocie: „13th game 7 × 7 | Winiarski ’99”

Cena wywoławcza:
44 000 zł ●

Estymacja:
 50 000–60 000 zł

:

Numer katalogowy: 20

Henryk Stażewski(1894–1988)

Relief, 1980

akryl, deska; 24,5 × 24,5 cm

sygnowany na odwrocie: „1980 | H. Stażewski”

Cena wywoławcza:
25 000 zł ●

Estymacja:
38 000–48 000 zł

:
25 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 21

Henryk Stażewski(1894–1988)

Relief 34–A, 1979

akryl, płyta; 45,5 × 45,5 cm

sygnowany na odwrocie: „34-A | 1979 | H. Stażewski”

Obraz posiada ekspertyzę chemiczną potwierdzającą autentyczność.

pochodzenie:

  • kolekcja prywatna, Polska
  • Galeria Starmach, lata 90. XX w.

Cena wywoławcza:
38 000 zł ●

Estymacja:
50 000–70 000 zł

:
42 000 zł

Jan Tarasin(1926–2009)

Dwie sytuacje I, 2003

olej, płótno; 116 × 89 cm

sygnowany p. d.: „Jan Tarasin 03”, na odwrocie: „JAN TARSIN 2003 | DWIE SYTUACJE I”

  • Jan Tarasin, Galeria Opera, Warszawa, 2012–2013.

  • Jan Tarasin, katalog wystawy w Galerii Opera, Warszawa, 2012, s. 25.

Cena wywoławcza:
85 000 zł

Estymacja:
120 000–140 000 zł

:

Andrzej Nowacki(ur. 1953)

03.03.2003, 2003

relief/akryl, deska; 54 × 54 cm

sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
16 000–22 000 zł

:
12 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Janusz Orbitowski(1940–2017)

24/03, 2003

technika własna, relief, płyta; 70 × 50 cm

sygnowany na odwrocie: „Janusz ORBITOWSKI 2003 | 24/03 | 70 × 50 cm”

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
14 000–18 000 zł

:
13 000 zł

Stanisław Fijałkowski(ur. 1922)

75 urodziny, 1997

olej, płótno; 116 × 85 cm

sygnowany na odwrocie (blejtram): „S. Fijałkowski 75 urodziny 1997 26/97”

  • Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 2003.

  • Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Poznaniu, red. W. Nowaczyk i in., Poznań 2003, s. 223, nr kat. 256.

Cena wywoławcza:
60 000 zł

Estymacja:
70 000–90 000 zł

:
60 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 27

Tomasz Tatarczyk(1947–2010)

Czarne anioły, 1983

olej, sznurek, płótno; 120 × 120 cm (każda z dwóch części po 120 × 60 cm)

sygnowany na odwrocie: „TOMASZ TATARCZYK | 1983 | »CZARNE ANIOŁY«”

  • Tomasz Tatarczyk. Obrazy z lat 80-tych, Galeria wizyTUjąca, Warszawa, 2013.
  • Tomasz Tatarczyk, Galeria Foksal, Warszawa, 1984.

Cena wywoławcza:
70 000 zł

Estymacja:
90 000–110 000 zł

:
70 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 28

Tomasz Tatarczyk(1947–2010)

bez tytułu, 2009

olej, akryl, tempera, węgiel, karton; 70 × 100 cm

sygnowany p. d.: „TOMASZ TATARCZYK 2009”

Cena wywoławcza:
15 000 zł ●

Estymacja:
25 000–35 000 zł

:
21 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Erna Rosenstein(1913–2004)

Firmament, 1980

olej, płótno; 48 × 39 cm

sygnowany p. d.: „E. Rosenstein 1980”; na odwrocie (blejtram) „FIRMAMENT”; nalepka wystawowa X Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin 1980

  • Erna Rosenstein, Biuro Wystaw Artystycznych w Pile, 1980.
  • X Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin, 1980.

literatura:

  • Erna Rosenstein, katalog wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile, Piła 1980, s. nlb.

Cena wywoławcza:
26 000 zł ●

Estymacja:
45 000–60 000 zł

:
36 000 zł

Jadwiga Maziarska(1913–2003)

Informacja, 1980

olej, płótno; 72,5 × 72,5 cm

sygnowany na odwrocie: „autor | Jadwiga Maziarska | Kraków | ul. Mikołajska 8/9 | tytuł: »Informacja« | 72,5 cm × 72,5 cm | 1980 r.”

  • Jadwiga Maziarska. Atlas wyobrażonego, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2009.

  • Jadwiga Maziarska. Atlas wyobrażonego, katalog wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, red. B. Piwowarska, Warszawa 2009, s. 50.

Cena wywoławcza:
23 000 zł ●

Estymacja:
30 000–40 000 zł

:
23 000 zł

Tadeusz Brzozowski(1918–1987)

Illustrissimo Magistro, 1967

tusz, papier; 58,5 × 47 cm

sygnowany p. d.: „Tadeusz Brzozowski | Octob. 1967”

Cena wywoławcza:
 28 000 zł ●

Estymacja:
30 000–38 000 zł

:

Teresa Rudowicz(1928–1994)

Kompozycja, 1958

olej, monotypia, papier naklejony na płótno; 50 × 64 cm

sygnowany na odwrocie: „Teresa Rudowicz | Kraków, 1958 r.”

Cena wywoławcza:
15 000 zł ●

Estymacja:
20 000–28 000 zł

:

Bogusław Szwacz(1912–2009)

Kompozycja, ok. 1948/49

pastel, papier naklejony na płótno; 83 × 110 cm

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
23 000–30 000 zł

:

Marian Bogusz(1920–1980)

Kompozycja, 1957

tempera, papier; 45 × 65 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p. d.: „Mbogusz 57”, na odwrocie: przekreślony napis: „podmalowana »Kraina«” „BOGUSZ MARIAN | Kompozycja – tempera 1957”

Cena wywoławcza:
8 000 zł ●

Estymacja:
12 000–16 000 zł

:
8 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Jacek Sienicki(1928–2000)

Wnętrze pracowni, 1992

olej, płótno; 149 × 99 cm

sygnowany p. g.: „92 | JS”, na odwrocie: „Sienicki J.”

  • Obrazy które wchłaniają, o twórczości Jacka Sienickiego, katalog wystawy Jacek Sienicki. Generalia, red. R. Kotowski, P. Walczyk, Muzeum Narodowe w Kielcach, 2017, s. 26, nr kat. 12.

  • Jacek Sienicki. Generalia, Muzeum Narodowe w Kielcach, 2017.

Cena wywoławcza:
60 000 zł

Estymacja:
75 000–90 000

:

Jan Dobkowski(ur. 1942)

Palia Kameni, 2000–2002

akryl, płótno; 146 × 114 cm

sygnowany p. d.: „Jan Dobkowski 2000–02 rok”, na odwrocie: „Jan Dobkowski | »PALIA KAMENI« 2000–02 rok | acryl | 146 × 114 cm”

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
25 000–35 000 zł

:
24 000 zł

Wacław Taranczewski(1903–1987)

Martwa natura

olej, płótno; 80 × 100 cm

sygnowany l. d.: „T”, na odwrocie: „Wacław Taranczewski”

pochodzenie:

  • kolekcja prywatna, USA

Cena wywoławcza:
16 000 zł ●

Estymacja:
18 000–25 000 zł

:
20 000 zł

Eugeniusz Geppert(1890–1979)

Martwa natura z butelką, 1970

olej, płótno; 89 × 130 cm

sygnowany p. d.: „Eugeniusz Geppert 1970”, na odwrocie napis na blejtramie: „WŁASNOŚĆ PRYWATNA”, „M.N. JAPOŃSKI WAZON”; g. śr.: nalepka wystawowa z warszawskiej Zachęty

  • Eugeniusz Geppert. Malarstwo, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa, 1978.

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
22 000–28 000 zł

:

Władysław Hasior(1928–1999)

Sztandar, lata 70. xx w.

technika własna/assemblage, tkanina, metal, drewno, plastik; 291 × 164 cm

sygnowany na odwrocie: „Hasior W”

Cena wywoławcza:
38 000 zł ●

Estymacja:
50 000–65 000 zł

:
46 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Eugeniusz Markowski(1912–2007)

Diablo, 1970

olej, płótno; 65 × 50 cm

sygnowany p. d.: „E. Markowski”, na odwrocie: „E. Markowski WARSZAWA”, na blejtramie „DIABLO | 50 × 65”

Cena wywoławcza:
22 000 zł ●

Estymacja:
30 000–40 000 zł

:
28 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Jerzy Tchórzewski(1928–1999)

Kompozycja, 1988

gwasz, papier; 77,5 × 59 cm

sygnowany: „Tchórzewski ’88”

Cena wywoławcza:
16 000 zł ●

Estymacja:
20 000–25 000 zł

:

Jonasz Stern(1904–1988)

Kompozycja, lata 50. XX w.

akwarela, gwasz, papier; 20,5 × 29 cm

Praca posiada potwierdzenie autentyczności Barbary Jaroszyńskiej-Stern

Cena wywoławcza:
4 600 zł ●

Estymacja:
6 000– 8 000 zł

:

Roman Opałka(1931–2011)

bez tytułu, l. 50. XX w.

tusz, gwasz, papier; dwa rysunki 30 × 21 cm każdy; plansza 35 × 50 cm

dwie prace sygnowane p. d.: „R.OPAŁKA”

Cena wywoławcza:
7 000 zł ●

Estymacja:
9 000–14 000 zł

:
16 000 zł

Jan Berdyszak(1934–2014)

Kompozycja, 1963

tempera, tusz, papier; 56,5 × 12 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN | BER | DYSZ | AK |1963 | temp. | jajo | tusz”

Cena wywoławcza:
22 000 zł ●

Estymacja:
25 000–35 000 zł

:
24 000 zł (sprzedaż warunkowa)

29 VII 68, 1968

akwarela, ołówek, papier; 59 × 45 cm

sygnowany l. d.: „29 VII 68”, p. d.: „S. Fijałkowski”; poniżej autorski opis użytych barw

  • Stanisław Fijałkowski. Akwarele, Galeria Piekary, Poznań, 2003.

Cena wywoławcza:
19 000 zł ●

Estymacja:
 25 000–35 000 zł

:

Jan Berdyszak(1934–2014)

Kompozycja kół V, 1966

drzeworyt, papier; 99 × 71 cm; edycja 2/13

sygnowany p. d.: „1966 | JAN | BER | DYSZ | AK”; na odwrocie: „JAN BERDYSZAK KOMPOZYCJA KÓŁ V drzeworyt 1966”

Cena wywoławcza:
10 000 zł ●

Estymacja:
13 000–22 000 zł

:
14 000 zł

Włodzimierz Pawlak(ur. 1957)

Dziennik 14 X – 21 X, 2013

olej, płótno; 45 × 33 cm

sygnowany na odwrocie: „WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 14 X – 21 X| 45 × 33 |2013”

Cena wywoławcza:
9 000 zł ●

Estymacja:
12 000–14 000 zł

:
9 500 zł (sprzedaż warunkowa)

Włodzimierz Pawlak(ur. 1957)

Autoportret, 2012

olej, płótno; 50 × 40 cm

sygnowany na odwrocie: „WŁODZIMIERZ PAWLAK | AUTOPORTRET | 50 × 40 | 2012”

Cena wywoławcza:
9 000 zł

Estymacja:
15 000–25 000 zł

:

Jarosław Modzelewski(ur. 1955)

Chłopiec z lewkiem, 1996

olej, płótno, 180 × 136 cm

sygn. na odwrocie: „Jarosław Modzelewski | Chłopiec z lewkiem 1996 | 180 × 136 | olej”

wystawiany i reprodukowany:

  • Jarosław Modzelewski, Obrazy 1977 – 2006, red. Jan Michalski, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 189; Galerie B., Frankfurt nad Odrą 1996.
  • Jarosław Modzelewski. Nieuchronne zawężenie pola zainteresowań, Galeria Arsenał, Białystok styczeń – luty 1997, s. 3.
  • Museum Waldhof – Bielefelder Kunstverein, Bielefeld 1997, s. 21.

Cena wywoławcza:
42 000 zł ●

Estymacja:
46 000–60 000 zł

:

Ryszard Grzyb(ur. 1956)

Bezmyślność i trawienie, 1984

tempera, tektura; 130 × 122 cm

sygnowany na odwrocie, p. d.: „Ryszard Grzyb 1984 | Bezmyślność i trawienie”

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●

Estymacja:
18 000– 28 000 zł

:
27 000 zł

Numer katalogowy: 52

Marek Sobczyk(ur. 1955)

Sztuka perska, 2008

tempera, płyta MDF; 70 × 100 cm

sygnowany na odwrocie: „Marek Sobczyk 20[data zamazana] | Sztuka perska | temp. jajk. 70 × 100 cm”

Cena wywoławcza:
8 000 zł ●

Estymacja:
13 000–20 000 zł

:

Numer katalogowy: 53

Paweł Kowalewski(ur. 1958)

Gdzie powiesić Matkę Boską, 2008

serigrafia kolorowana; edycja 1/20; 65,5 × 78 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p. b.: „1/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008” edycja 1/20

Cena wywoławcza:
 2 400 zł

Estymacja:
3 000–5 000 zł

:
2 400 zł

Kinderheim, 2002–2004

tempera, płótno; 38 × 56 cm

sygnowany na odwrocie: „Jarosław Modzelewski | Kinderheim 2002 | 2004 | 38 × 55 cm | temp. ż.”

Cena wywoławcza:
8 000 zł ●

Estymacja:
10 000–15 000 zł

:

Kiejstut Bereźnicki(ur. 1935)

Martwa natura kuchenna III, 2006–2007

olej, płótno; 89 × 116 cm

sygnowany p. d.: „2006–2007 | K. Bereźnicki”

Cena wywoławcza:
24 000 zł ●

Estymacja:
28 000–35 000 zł

:

Numer katalogowy: 56

Stefan Gierowski(ur. 1925)

bez tytułu, 2006

akwarela, papier; 75 × 51 cm

sygnowany p. d.: „Gierowski ’06”

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●

Estymacja:
16 000–21 000 zł

:

Numer katalogowy: 57

Stefan Gierowski(ur. 1925)

bez tytułu, lata 2000.

akwarela, papier; 20 × 20 cm

sygnowany p. d.: „Gierowski”

Cena wywoławcza:
5 000 zł ●

Estymacja:
7 000–10 000 zł

:

Numer katalogowy: 58

Leon Tarasewicz(ur. 1957)

bez tytułu, 2015

akryl, płótno; 100 × 100 cm

sygnowany na odwrocie: „L. Tarasewicz 2015 | 100 × 100 | acrylic on canvas”

Cena wywoławcza:
44 000 zł ●

Estymacja:
50 000–60 000 zł

:

Tadeusz Dominik(1928–2014)

Deszcz, 2008

olej, płótno; 54 × 73 cm

sygnowany p. d.: „Dominik”, na odwrocie: „DOMINIK 2008 | OL. PŁ. 54 × 73 | DESZCZ”,

obok adnotacja: „POTWIERDZAM AUTENTYCZNOŚĆ | OBRAZU MOJEGO OJCA | KWIECIEŃ 2016 TOMASZ DOMINIK (podpis)”

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
25 000–35 000 zł

:

Numer katalogowy: 60

Aleksander Roszkowski(ur. 1961)

Pola w śniegu, 2014

olej, płótno; 190 × 100 cm

sygnowany na odwrocie: „Aleksander Roszkowski 1076 »Pola w śniegu« 01.2014”; nalepka Fundacji PKO art

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
18 000–25 000 zł

:
13 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 61

Natalia LL(ur. 1937)

Śnienie, 1978

2 × fotografia czarno-biała; 14,5 × 22 cm każda (w oprawie 68 × 48 cm)

sygnowany na odwrocie: „DREAMING – ŚNIENIE | series: 1978”; nalepka adresowa artystki

  • Trzy kobiety. Maria Pinińska-Bereś, Natalia LL, Ewa Partum, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2011.
  • Natalia LL. Sztuka i energia, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 1994.

  • Trzy kobiety. Maria Pinińska-Bereś, Natalia LL, Ewa Partum, katalog wystawy w Zachęcie Narodowe Galerii Sztuki, red. E. Toniak, Warszawa 2011, s. 23.
  • G. Sztabiński, Formy obecności i ukrycia w twórczości Natalii LL, „Artluk”, nr 1(7), 2008, s. 55.
  • Natalia LL, Sny i śnienia, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała 2005, s. 58–59 i 62–63.
  • Natalia LL. Sztuka i energia, katalog wystawy w Muzeum Narodowe we Wrocławiu, red. zbior., Wrocław 1994, s. 29.

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
15 000–18 000 zł

:
13 000 zł

Numer katalogowy: 62

Natalia LL(ur. 1937)

Sztuka konsumpcyjna, 1974

fotografia czarno-biała; 30 × 41 cm; edycja 1/3

sygnowana na odwrocie „Natalia LL 1/3”

Cena wywoławcza:
11 000 zł

Estymacja:
14 000–16 000 zł

:
14 000 zł

Numer katalogowy: 63

Izabella Gustowska(ur. 1948)

Względne cechy podobieństwa. Poza sobą IX, 1985–19

technika mieszana, papier; 205 × 97,5 cm

  • Białe, czerwone, czarne, Galeria Studio, Warszawa, 1990
  • Grafika. Wystawa laureatów Grand Prix , Gallery Gameleyn, Fredrikstadt, 1989.
  • Expresiv. Mitteleuropaische Kunst seit 1960, Museum Modern Kunst, Wiedeń, 1987.

  • Izabella Gustowska. Względne cechy podobieństwa I–II, katalog wystawy w Galerii Miejskiej Arsenał, red. W. Makowiecki, M. Michałowska, M. Pawłowski, Poznań 2000, s. 13, 107 i in.

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
23 000–30 000 zł

:
18 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 64

Zofia Kulik(ur. 1947)

Deseń, 2007

fotografia czarno-biała, archival pigment prints/barytowy papier fotograficzny; 51×51 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł ●

Estymacja:
2 000–3 000 zł

:
2 600 zł

Numer katalogowy: 65

Mariusz Tarkawian(ur. 1983)

#2 z cyklu „Galeria Manhattan”, 2016

tusz, papier; 70 × 100 cm

sygnowany na odwrocie: „Mariusz Tarkawian | Galeria Manhattan nr 2 2015”

Cena wywoławcza:
3 800 zł

Estymacja:
4 000–6 000 zł

:
3 800 zł

Numer katalogowy: 66

Radek Szlaga(ur. 1979)

Chciałem odciąć się od przeszłości, ale skaleczyłem się, 2015

olej, płótno; 150 × 140 cm

na odwrocie monogram artysty: „PAN | RDK | 2015”, poniżej sygnatura: „R. Szlaga”

  • Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, 2017.

Cena wywoławcza:
30 000 zł ●

Estymacja:
35 000–50 000 zł

:
34 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 67

Andrzej Roszczak(ur. 1975)

Blue view – Alps, 2012

olej, płótno; 140 × 200 cm

sygnowany l. g.: „Andrzej Roszczak 2012”

Cena wywoławcza:
10 000 zł

Estymacja:
15 000-20 000 zł

:
10 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 68

Edward Dwurnik(ur. 1943)

Plac Zamkowy, 2017

olej, płótno; 30,5 × 30,5 cm

sygnowany na odwrocie: „2017 | E. DWURNIK | »PLAC ZAMKOWY« | NR: XI-810 | – 6970”

Cena wywoławcza:
3 000 zł ●

Estymacja:
4 000–6 000 zł

:

Numer katalogowy: 69

Ernest Zawada(ur. 1971)

bez tytułu (Czerwony), 2014–2015

olej, płótno; 150 × 200 cm

sygnowany na odwrocie: „Ernest Zawada | olej »Bez tytułu« | 2014–2015 Czerwony”

  • Ernest Zawada. Pejzaż abstrakcyjny – kontynuacja, Galeria Test, Warszawa, 2018.
  • Co z tą abstrakcją?, Fundacja Stefana Gierowskiego, Warszawa, 2017.
  • Ernest Zawada. Mini Mal cd, Galeria NEXT, Bydgoszcz, 2017.
  • Galeria DK Włókniarzy, Bielsko-Biała, 2015.

Cena wywoławcza:
9 000 zł

Estymacja:
15 000–25 000 zł

:

Numer katalogowy: 70

Jarosław Puczel(ur. 1965)

Romantyczka, 2014

olej, akryl, płótno, 60 × 60 cm

sygnowany l. d.: „Puczel”

  • Galerie Sandhofer, Salzburg, 2014.

Cena wywoławcza:
5 000 zł

Estymacja:
6 000–9 000 zł

:
5 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 71

Aleksandra Bujnowska(ur. 1979)

Czarna sukienka (At Home), 2014

olej, płótno; 50 × 60 cm

sygnowany na odwrocie: „CZARNA SUKIENKA” 2014

Cena wywoławcza:
4 000 zł

Estymacja:
5 000–7 000 zł

:
6 500 zł

Numer katalogowy: 72

Bartek Materka(ur. 1973)

Keep calm, breathe deeply, 2015

olej, płótno; 160 × 160 cm

sygnowany na odwrocie: „Bartek Materka | Keep calm | Breath deeply | 2015, oil/canvas”

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●

Estymacja:
20 000–32 000 zł

:

Numer katalogowy: 73

Paweł Dunal(ur. 1978)

bez tytułu, 2009

olej, płótno; 90 × 70 cm

sygnowany na odwrocie: „2009 r. | Paweł Dunal”; nalepka galerii m2

Cena wywoławcza:
6 000 zł ●

Estymacja:
7 000–9 000 zł

:

Numer katalogowy: 74

Adam Jastrzębski(ur. 1980)

Vinylowiec 2014/1, 2015

folia winylowa, plexi; 78 × 92 cm

sygnowany na odwrocie: „Adam Jastrzębski | 2014/1”

Cena wywoławcza:
8 000 zł

Estymacja:
12 000–14 000 zł

:

Numer katalogowy: 75

Angelika Markul(ur. 1977)

bez tytułu, 2015

ołówek, czarny wosk, grawerowanie w wosku, olej samochodowy, ręcznie robiony papier;

20,5 × 29 cm

sygnowany l. d.: „A. MARKUL 2015”

Cena wywoławcza:
1 500 zł ●

Estymacja:
2000–3000 zł

:
1 500 zł (sprzedaż warunkowa)