Aukcja Sztuki Nowoczesnej

Termin aukcji: 26 marca 2018 r., godz. 19.00 w Hotelu InterContinental, sala Hemisphere, poziom -1.

Wystawę przedaukcyjną zwiedzać można w nowej siedzibie domu aukcyjnego: ul. Złota 48/54,
budynek Hotelu Mercure,

Wystawa czynna w dniach: 16–26 marca w godz. 10.00–19.00 (poniedziałek–sobota; w niedzielę nieczynne).

Podczas aukcji można licytować osobiście, telefonicznie lub też złożyć ofertę z limitem oraz za pośrednictwem artinfo.pl, jak również przez Internet na portalu www.liveauctioneers.com

W przypadku licytacji przez Internet opłata aukcyjna wynosi 23%. Po zarejestrowaniu się na portalu aukcyjnym, należy poczekać na kontakt z naszym pracownikiem, który po weryfikacji danych, akceptuje klienta do udziału w aukcji. Prosimy o rejestrowanie się na aukcje nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem licytacji.

Kontakt w sprawie obiektów: Iwona Wojnarowicz
iwona.wojnarowicz@artlibra.pl
+48 660 293 458

Stanisław Ignacy Witkiewicz(1885-1939)

Portret męski, 1917

pastel, węgiel, papier; 61,5 × 47 cm (w świetle oprawy)

sygnowany l. d.: „Ignacy Witkiewicz 1917 | 3/IX”; na odwrocie nalepki wystawowe z danymi obrazu: z Muzeum Narodowego w Krakowie z 1966 r. oraz Muzeum Narodowego w Poznaniu z 1967 r.

  • Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885–1939. Katalog dzieł malarskich, oprac. I. Jakimowicz, A. Żakiewicz, Warszawa 1990, il. 151, s. nlb., opis s. 77.
  • Formiści, oprac. I. Jakimowicz, Muzeum Narodowe, Warszawa 1985, s. 73, nr kat. 1046.
  • Stanisław Ignacy Witkiewicz. Twórczość plastyczna. Katalog wystawy [wstęp: H. Blum], Muzeum Narodowe, Kraków 1966, nr kat. 10.
  • I. Jakimowicz, Witkacy w Rosji, [w:] „Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie“, Warszawa 1984, il. 11 na s. 186.

Pochodzenie:

  • kolekcja Tadeusza Boya-Żeleńskiego
  • kolekcja Stanisława Żeleńskiego
  • kolekcja prywatna, Polska

Cena wywoławcza:
110 000 zł

Estymacja:
150 000–200 000 zł

Cena wylicytowana:
150 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Marek Włodarski (Henryk Streng)(1898–1960)

Winogrona i przedmioty, 1929

ołówek, papier; 31,8 × 48,2 cm

sygnowany p. d. „III 1929” oraz ślad zatartej sygnatury

Cena wywoławcza:
27 000 zł ●

Estymacja:
32 000–38 000 zł

Cena wylicytowana:
27 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Kompozycja ze św. Florianem, 1927

gwasz, papier; 37,3 × 28,3 cm

sygnowany p. g. „VIII 927” oraz ślad zatartej sygnatury

  • Czarownik przy zielonej skale: Marek Włodarski– Henryk Streng / red. Józef Chrobak, Justyna Michalik, Marek Wilk, Poznań 2009, il. barwna nr 10.
  • Marek Włodarski / Henryk Streng (1898–1960). Między centrum a peryferiami, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot, 2003, poz. kat. 21, s. 149.

  • Marek Włodarski / Henryk Streng (1898–1960). Między centrum a peryferiami, Lwowska Narodowa Galeria Sztuki, Lwów 2013.
  • Marek Włodarski / Henryk Streng (1898–1960). Między centrum a peryferiami, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot, 2003.

Cena wywoławcza:
30 000 zł ●

Estymacja:
45 000–50 000 zł

Cena wylicytowana:
40 000 zł

Karol Hiller(1891–1939)

Spichrz nad stawem, 1925

olej, płótno; 46 × 58 cm

sygnowany p .d.: „K.HILLER 25”

  • Karol Hiller 1891–1939. Nowe widzenie. Malarstwo, heliografika, rysunek, grafika, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź, 2002., s. 204 il. 19. Obraz oznaczony jako zaginiony.

  • Wystawa Malarzy Łódzkich, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, 1927 r., kat. Wystawa prac: S. Finkelsteina, J. Hechta, K. Hillera, I. Hirszfanga, C. Kahane, K. Mackiewicza, Z. Poduszki, W. Skoczylasa, N. Szpigla, W. Strzemińskiego, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, od dnia 6 grudnia 1927 r., poz. kat. 3.

Cena wywoławcza:
90 000 zł

Estymacja:
150 000–220 000 zł

Cena wylicytowana:
150 000 zł

Maria Jarema (1908–1958)

Z cyklu „Akty”, 1953

monotypia, papier; 29,5 × 36 cm

sygnowany na odwrocie: „29,5 × 36 | monotypia | Akty | nr kat. 195 | Maria Jarema | 1953”

  • Maria Jarema, Pałac Sztuki w Krakowie, 1962.

literatura:

  • Maria Jarema, katalog wystawy Pałacu Sztuki w Krakowie, Kraków 1962, s. 44.

Cena wywoławcza:
50 000 zł ●

Estymacja:
65 000–80 000 zł

Cena wylicytowana:
55 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Władysław Strzemiński(1893–1952)

Wojna domom. Kamienica, 1941

ołówek, kalka; 26 × 33,5 cm

sygnowany p. d. „W. Strzem | 1941”

wystawiany

  • Warsztat Władysława Strzemińskiego, Galeria Sztuki Współczesnej Anny Wesołowskiej, Łódź, VI 1985 r., il. 15.

reprodukowany

  • Władysław Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, red. J. Janik, Z. Karnicka, J. Ładnowska, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 1993, poz. kat. II.48., s. 188.

Cena wywoławcza:
75 000 zł ●

Estymacja:
90 000–110 000 zł

Cena wylicytowana:
90 000 zł

Erna Rosenstein(1913–2004)

Czas kolisty, 1966

olej, papier, płótno, 38,5×38,5 cm

sygnowany p. d. „Rosenstein | 1966”

  • Erna Rosenstein. Malarstwo, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych „Zachęta”, Warszawa, 1967.

proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Warszawa (praca podarowana przez artystkę)

Cena wywoławcza:
150 000 zł ●

Estymacja:
230 000–280 000 zł

Cena wylicytowana:
240 000 zł

Alfred Lenica(1899-1977)

Geometria - miasto III, około 1948

olej, tektura; 58 × 59 cm

sygnowany p. d.: „Lenica”, na odwrocie: „A. Lenica | 59,5 × 58 | Geometria 3 miasto”

  • Szczeliny wolności – sztuka w latach 1945–1948/1949, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 2017 r.
  • Alfred Lenica. Malarstwo, Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 2002.
  • Alfred Lenica. Malarstwo, CBWA Zachęta, Warszawa, 1974.

  • Alfred Lenica. Malarstwo, katalog wystawy w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, red. W. Makowiecki, M. Pawłowski, M. Szczepaniak, Poznań 2002, s. 65.

Cena wywoławcza:
150 000 zł ●

Estymacja:
190 000–250 000 zł

Cena wylicytowana:
160 000 zł

Rajmund Ziemski(1930–2005)

bez tytułu, 1960

olej, płótno; 80 × 135 cm

sygnowany l.d.: „R. ZIEMSKI | 60”, na odwrocie: „80 × 135 | 7”

  • Rajmund Ziemski. Malarstwo, red. J. Kania, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2010, s. 105.

  • Rajmund Ziemski. Malarstwo, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2010.

Cena wywoławcza:
55 000 zł

Estymacja:
70 000–90 000 zł

Cena wylicytowana:
Dostępny w ofercie poaukcyjnej

Erna Rosenstein (1913–2004)

Otwiera się, 1979

olej, płótno; 41,5 × 34 cm

sygnowany p. d.: „1979 Rosenstein”; na odwrocie opis autorski „Otwiera się”

Cena wywoławcza:
65 000 zł ●

Estymacja:
70 000–90 000 zł

Cena wylicytowana:
65 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Lech Kunka(1920–1987)

bez tytułu, 1951

akwarela, gwasz, papier; 100 × 70 cm

sygnowany p. g.: „L. Kunka 51”

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
14 000–18 000 zł

Cena wylicytowana:

Marian Konarski(1909-1998)

Tęsknoty, 1930

tusz, papier; 4 × 15 × 15 cm (w oprawie 57 × 73 cm)

sygnowany p. d.: na jednej z prac: „16 VII 1930 | M. Konarski”

  • Marian Konarski (1909–1998). Szczepowy Rogatego Serca – malarstwo, rzeźba, rysunek, Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2015 r.
  • Marian Konarski (1909-1998), Kielce 1998, poz.3.
  • Marian Konarski „Marzyn”, rysunek – malarstwo – rzeźba, CBWA Zachęta, Muzeum Polskie w Ameryce, Warszawa, 1989; Chicago, 1990 r.
  • Wystawa Mariana Konarskiego, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Kraków sierpień 1956, poz.76.
  • Wykaz prac Szczepu Szukalszczyków herbu „Rogate Serce” z Krakowa, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, 1932, poz.85.
  • Wykaz prac Szczepu Szukalszczyków herbu „”Rogate Serce” z Krakowa (Twórcowni Szulaskiego), Kraków 1932, poz.86.
  • Wykaz prac Twórcowni Szukalskiego, Kraków 1931, poz.77.
  • Wykaz zbiorowy prac Szczepu „Rogate Serce”, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1931, poz. 263.

  • Marian Konarski (1909–1998). Szczepowy Rogatego Serca – malarstwo, rzeźba, rysunek, katalog wystawy, Muzeum Okręgowe w Toruniu, red. nauk. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń, 2015 r., s. 39, 60.
  • Marian Konarski „Marzyn”, rysunek – malarstwo – rzeźba, katalog wystawy CBWA Zachęta, Muzeum Polskie w Ameryce, Warszawa, 1989; Chicago, 1990, poz. 3.
  • Marian Konarski (1909–1998), Wspominając przyjaciela, katalog wystawy pośmiertnej w Krakowie, Kielce, 1998, s. 46, poz. 3.
  • Katalog wystawy indywidualnej, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Kraków, 1956, poz. 76.
  • Wykaz prac Twórcowni Szukalskiego, Kraków, 1931, poz. 77.
  • Wykaz zbiorowy prac Szczepu „Rogate Serce”, Towarzystwo Zachęty Przyjaciół Sztuk Pięknych w Warszawie, 1931, s. 34, poz. 263.
  • Wykaz prac Szczepu Szukalszczyków herbu „Rogate Serce” z Krakowa, katalog wystaw w Łodzi, Wilnie, Lwowie, Kraków 1932, s. 14, poz. 86.
  • Wykaz prac Szczepu Szukalszczyków herbu „Rogate Serce” z Krakowa, katalog Wystawa dzieł sztuki, Lwów, 1932, s. 4 poz. 85.

Cena wywoławcza:
4 800 zł ●

Estymacja:
5 000–8 000 zł

Cena wylicytowana:
4 800 zł

Numer katalogowy: 13

Jankiel Adler(1895–1949)

Ptaki, 1942

olej, karton; 22,5 × 29 cm

sygnowany p. d.: „adler”; na odwrocie opisany: „No. 1 | CA 444 EX 17 | abstract figures Bird | 39”

Cena wywoławcza:
 18 000 zł ●

Estymacja:
20 000–27 000 zł

Cena wylicytowana:
18 000 zł

Jerzy Tchórzewski(1928–1993)

Obraz 23, 1960

olej, płótno; 65 × 45 cm

sygnowany na odwrocie: „JTchórzewski”, na blejtramie napis: „OBRAZ 23/60”, na ramie

stempel: „Kolekcja Fibak | Monte Carlo”

Cena wywoławcza:
 65 000 zł ●

Estymacja:
 70 000–90 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 15

Jan Tarasin (1926-2009)

Przedmioty XIX, 1993

olej, płótno; 65 × 97 cm

sygnowany l. d.: „Jan Tarasin 93”, na odwrocie „JAN TARASIN | 1993 »PRZEDMIOTY« XIX”

Cena wywoławcza:
80 000 zł ●

Estymacja:
110 000–140 000 zł

Cena wylicytowana:
95 000 zł

Numer katalogowy: 16

Jan Ziemski(1920–1988)

Kontrapunkt, 1966

technika własna, deska; 60 × 75 × 10 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN ZIEMSKI | LUBLIN | 1966”

Cena wywoławcza:
70 000 zł ●

Estymacja:
90 000–120 000 zł

Cena wylicytowana:
80 000 zł

Jerzy Kałucki(ur. 1931)

Luiza, 1998

akryl, płótno; 140 × 120 cm

sygnowany na odwrocie na krośnie: „Jerzy Kałucki 1998”; na płótnie śr. „Luiza”

  • Jerzy Kałucki. Malarstwo, Galeria Piekary, Poznań, 2003.

Cena wywoławcza:
50 000 zł ●

Estymacja:
70 000–90 000 zł

Cena wylicytowana:
50 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 18

Ryszard Winiarski(1936–2006)

Statystyczny kształt rysunku nr 3, 1974

kolaż, rysunek, papier; 86 × 60 cm

inskrypcja p. d.: „Statystyczny kształt rysunku | losowanie kształtu strefy pustej | oś strefy pozioma po 19-tym elemencie | losowanie góra-dół rzutem kostki do gry | Winiarski 74”

  • Ryszard Winiarski, Galeria Opera, Warszawa, 2017.

  • Ryszard Winiarski, katalog wystawy w Galerii Opera, Warszawa 2017, s. 48.

Cena wywoławcza:
48 000 zł ●

Estymacja:
60 000–80 000 zł

Cena wylicytowana:

Ryszard Winiarski(1936–2006)

13th Game 7 × 7, 1999

akryl, ołówek, płótno; 50 × 50 cm

sygnowany na odwrocie: „13th game 7 × 7 | Winiarski ’99”

Cena wywoławcza:
44 000 zł ●

Estymacja:
 50 000–60 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 20

Henryk Stażewski(1894–1988)

Relief, 1980

akryl, deska; 24,5 × 24,5 cm

sygnowany na odwrocie: „1980 | H. Stażewski”

Cena wywoławcza:
25 000 zł ●

Estymacja:
38 000–48 000 zł

Cena wylicytowana:
25 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 21

Henryk Stażewski(1894–1988)

Relief 34–A, 1979

akryl, płyta; 45,5 × 45,5 cm

sygnowany na odwrocie: „34-A | 1979 | H. Stażewski”

Obraz posiada ekspertyzę chemiczną potwierdzającą autentyczność.

pochodzenie:

  • kolekcja prywatna, Polska
  • Galeria Starmach, lata 90. XX w.

Cena wywoławcza:
38 000 zł ●

Estymacja:
50 000–70 000 zł

Cena wylicytowana:
42 000 zł

Jan Tarasin(1926–2009)

Dwie sytuacje I, 2003

olej, płótno; 116 × 89 cm

sygnowany p. d.: „Jan Tarasin 03”, na odwrocie: „JAN TARSIN 2003 | DWIE SYTUACJE I”

  • Jan Tarasin, Galeria Opera, Warszawa, 2012–2013.

  • Jan Tarasin, katalog wystawy w Galerii Opera, Warszawa, 2012, s. 25.

Cena wywoławcza:
85 000 zł

Estymacja:
120 000–140 000 zł

Cena wylicytowana:

Andrzej Nowacki(ur. 1953)

03.03.2003, 2003

relief/akryl, deska; 54 × 54 cm

sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
16 000–22 000 zł

Cena wylicytowana:
12 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Janusz Orbitowski(1940–2017)

24/03, 2003

technika własna, relief, płyta; 70 × 50 cm

sygnowany na odwrocie: „Janusz ORBITOWSKI 2003 | 24/03 | 70 × 50 cm”

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
14 000–18 000 zł

Cena wylicytowana:
13 000 zł

Stanisław Fijałkowski(ur. 1922)

75 urodziny, 1997

olej, płótno; 116 × 85 cm

sygnowany na odwrocie (blejtram): „S. Fijałkowski 75 urodziny 1997 26/97”

  • Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 2003.

  • Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Poznaniu, red. W. Nowaczyk i in., Poznań 2003, s. 223, nr kat. 256.

Cena wywoławcza:
60 000 zł

Estymacja:
70 000–90 000 zł

Cena wylicytowana:
60 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 27

Tomasz Tatarczyk(1947–2010)

Czarne anioły, 1983

olej, sznurek, płótno; 120 × 120 cm (każda z dwóch części po 120 × 60 cm)

sygnowany na odwrocie: „TOMASZ TATARCZYK | 1983 | »CZARNE ANIOŁY«”

  • Tomasz Tatarczyk. Obrazy z lat 80-tych, Galeria wizyTUjąca, Warszawa, 2013.
  • Tomasz Tatarczyk, Galeria Foksal, Warszawa, 1984.

Cena wywoławcza:
70 000 zł

Estymacja:
90 000–110 000 zł

Cena wylicytowana:
70 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 28

Tomasz Tatarczyk(1947–2010)

bez tytułu, 2009

olej, akryl, tempera, węgiel, karton; 70 × 100 cm

sygnowany p. d.: „TOMASZ TATARCZYK 2009”

Cena wywoławcza:
15 000 zł ●

Estymacja:
25 000–35 000 zł

Cena wylicytowana:
21 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Erna Rosenstein(1913–2004)

Firmament, 1980

olej, płótno; 48 × 39 cm

sygnowany p. d.: „E. Rosenstein 1980”; na odwrocie (blejtram) „FIRMAMENT”; nalepka wystawowa X Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin 1980

  • Erna Rosenstein, Biuro Wystaw Artystycznych w Pile, 1980.
  • X Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin, 1980.

literatura:

  • Erna Rosenstein, katalog wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile, Piła 1980, s. nlb.

Cena wywoławcza:
26 000 zł ●

Estymacja:
45 000–60 000 zł

Cena wylicytowana:
36 000 zł

Jadwiga Maziarska(1913–2003)

Informacja, 1980

olej, płótno; 72,5 × 72,5 cm

sygnowany na odwrocie: „autor | Jadwiga Maziarska | Kraków | ul. Mikołajska 8/9 | tytuł: »Informacja« | 72,5 cm × 72,5 cm | 1980 r.”

  • Jadwiga Maziarska. Atlas wyobrażonego, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2009.

  • Jadwiga Maziarska. Atlas wyobrażonego, katalog wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, red. B. Piwowarska, Warszawa 2009, s. 50.

Cena wywoławcza:
23 000 zł ●

Estymacja:
30 000–40 000 zł

Cena wylicytowana:
23 000 zł

Tadeusz Brzozowski(1918–1987)

Illustrissimo Magistro, 1967

tusz, papier; 58,5 × 47 cm

sygnowany p. d.: „Tadeusz Brzozowski | Octob. 1967”

Cena wywoławcza:
 28 000 zł ●

Estymacja:
30 000–38 000 zł

Cena wylicytowana:

Teresa Rudowicz(1928–1994)

Kompozycja, 1958

olej, monotypia, papier naklejony na płótno; 50 × 64 cm

sygnowany na odwrocie: „Teresa Rudowicz | Kraków, 1958 r.”

Cena wywoławcza:
15 000 zł ●

Estymacja:
20 000–28 000 zł

Cena wylicytowana:

Bogusław Szwacz(1912–2009)

Kompozycja, ok. 1948/49

pastel, papier naklejony na płótno; 83 × 110 cm

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
23 000–30 000 zł

Cena wylicytowana:

Marian Bogusz(1920–1980)

Kompozycja, 1957

tempera, papier; 45 × 65 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p. d.: „Mbogusz 57”, na odwrocie: przekreślony napis: „podmalowana »Kraina«” „BOGUSZ MARIAN | Kompozycja – tempera 1957”

Cena wywoławcza:
8 000 zł ●

Estymacja:
12 000–16 000 zł

Cena wylicytowana:
8 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Jacek Sienicki(1928–2000)

Wnętrze pracowni, 1992

olej, płótno; 149 × 99 cm

sygnowany p. g.: „92 | JS”, na odwrocie: „Sienicki J.”

  • Obrazy które wchłaniają, o twórczości Jacka Sienickiego, katalog wystawy Jacek Sienicki. Generalia, red. R. Kotowski, P. Walczyk, Muzeum Narodowe w Kielcach, 2017, s. 26, nr kat. 12.

  • Jacek Sienicki. Generalia, Muzeum Narodowe w Kielcach, 2017.

Cena wywoławcza:
60 000 zł

Estymacja:
75 000–90 000

Cena wylicytowana:

Jan Dobkowski(ur. 1942)

Palia Kameni, 2000–2002

akryl, płótno; 146 × 114 cm

sygnowany p. d.: „Jan Dobkowski 2000–02 rok”, na odwrocie: „Jan Dobkowski | »PALIA KAMENI« 2000–02 rok | acryl | 146 × 114 cm”

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
25 000–35 000 zł

Cena wylicytowana:
24 000 zł

Wacław Taranczewski(1903–1987)

Martwa natura

olej, płótno; 80 × 100 cm

sygnowany l. d.: „T”, na odwrocie: „Wacław Taranczewski”

pochodzenie:

  • kolekcja prywatna, USA

Cena wywoławcza:
16 000 zł ●

Estymacja:
18 000–25 000 zł

Cena wylicytowana:
20 000 zł

Eugeniusz Geppert(1890–1979)

Martwa natura z butelką, 1970

olej, płótno; 89 × 130 cm

sygnowany p. d.: „Eugeniusz Geppert 1970”, na odwrocie napis na blejtramie: „WŁASNOŚĆ PRYWATNA”, „M.N. JAPOŃSKI WAZON”; g. śr.: nalepka wystawowa z warszawskiej Zachęty

  • Eugeniusz Geppert. Malarstwo, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa, 1978.

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
22 000–28 000 zł

Cena wylicytowana:

Władysław Hasior(1928–1999)

Sztandar, lata 70. xx w.

technika własna/assemblage, tkanina, metal, drewno, plastik; 291 × 164 cm

sygnowany na odwrocie: „Hasior W”

Cena wywoławcza:
38 000 zł ●

Estymacja:
50 000–65 000 zł

Cena wylicytowana:
46 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Eugeniusz Markowski(1912–2007)

Diablo, 1970

olej, płótno; 65 × 50 cm

sygnowany p. d.: „E. Markowski”, na odwrocie: „E. Markowski WARSZAWA”, na blejtramie „DIABLO | 50 × 65”

Cena wywoławcza:
22 000 zł ●

Estymacja:
30 000–40 000 zł

Cena wylicytowana:
28 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Jerzy Tchórzewski(1928–1999)

Kompozycja, 1988

gwasz, papier; 77,5 × 59 cm

sygnowany: „Tchórzewski ’88”

Cena wywoławcza:
16 000 zł ●

Estymacja:
20 000–25 000 zł

Cena wylicytowana:

Jonasz Stern(1904–1988)

Kompozycja, lata 50. XX w.

akwarela, gwasz, papier; 20,5 × 29 cm

Praca posiada potwierdzenie autentyczności Barbary Jaroszyńskiej-Stern

Cena wywoławcza:
4 600 zł ●

Estymacja:
6 000– 8 000 zł

Cena wylicytowana:

Roman Opałka(1931–2011)

bez tytułu, l. 50. XX w.

tusz, gwasz, papier; dwa rysunki 30 × 21 cm każdy; plansza 35 × 50 cm

dwie prace sygnowane p. d.: „R.OPAŁKA”

Cena wywoławcza:
7 000 zł ●

Estymacja:
9 000–14 000 zł

Cena wylicytowana:
16 000 zł

Jan Berdyszak(1934–2014)

Kompozycja, 1963

tempera, tusz, papier; 56,5 × 12 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN | BER | DYSZ | AK |1963 | temp. | jajo | tusz”

Cena wywoławcza:
22 000 zł ●

Estymacja:
25 000–35 000 zł

Cena wylicytowana:
24 000 zł (sprzedaż warunkowa)

29 VII 68, 1968

akwarela, ołówek, papier; 59 × 45 cm

sygnowany l. d.: „29 VII 68”, p. d.: „S. Fijałkowski”; poniżej autorski opis użytych barw

  • Stanisław Fijałkowski. Akwarele, Galeria Piekary, Poznań, 2003.

Cena wywoławcza:
19 000 zł ●

Estymacja:
 25 000–35 000 zł

Cena wylicytowana:

Jan Berdyszak(1934–2014)

Kompozycja kół V, 1966

drzeworyt, papier; 99 × 71 cm; edycja 2/13

sygnowany p. d.: „1966 | JAN | BER | DYSZ | AK”; na odwrocie: „JAN BERDYSZAK KOMPOZYCJA KÓŁ V drzeworyt 1966”

Cena wywoławcza:
10 000 zł ●

Estymacja:
13 000–22 000 zł

Cena wylicytowana:
14 000 zł

Włodzimierz Pawlak(ur. 1957)

Dziennik 14 X – 21 X, 2013

olej, płótno; 45 × 33 cm

sygnowany na odwrocie: „WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 14 X – 21 X| 45 × 33 |2013”

Cena wywoławcza:
9 000 zł ●

Estymacja:
12 000–14 000 zł

Cena wylicytowana:
9 500 zł (sprzedaż warunkowa)

Włodzimierz Pawlak(ur. 1957)

Autoportret, 2012

olej, płótno; 50 × 40 cm

sygnowany na odwrocie: „WŁODZIMIERZ PAWLAK | AUTOPORTRET | 50 × 40 | 2012”

Cena wywoławcza:
9 000 zł

Estymacja:
15 000–25 000 zł

Cena wylicytowana:

Jarosław Modzelewski(ur. 1955)

Chłopiec z lewkiem, 1996

olej, płótno, 180 × 136 cm

sygn. na odwrocie: „Jarosław Modzelewski | Chłopiec z lewkiem 1996 | 180 × 136 | olej”

wystawiany i reprodukowany:

  • Jarosław Modzelewski, Obrazy 1977 – 2006, red. Jan Michalski, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 189; Galerie B., Frankfurt nad Odrą 1996.
  • Jarosław Modzelewski. Nieuchronne zawężenie pola zainteresowań, Galeria Arsenał, Białystok styczeń – luty 1997, s. 3.
  • Museum Waldhof – Bielefelder Kunstverein, Bielefeld 1997, s. 21.

Cena wywoławcza:
42 000 zł ●

Estymacja:
46 000–60 000 zł

Cena wylicytowana:
Obiekt niedostępny

Ryszard Grzyb(ur. 1956)

Bezmyślność i trawienie, 1984

tempera, tektura; 130 × 122 cm

sygnowany na odwrocie, p. d.: „Ryszard Grzyb 1984 | Bezmyślność i trawienie”

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●

Estymacja:
18 000– 28 000 zł

Cena wylicytowana:
27 000 zł

Numer katalogowy: 52

Marek Sobczyk(ur. 1955)

Sztuka perska, 2008

tempera, płyta MDF; 70 × 100 cm

sygnowany na odwrocie: „Marek Sobczyk 20[data zamazana] | Sztuka perska | temp. jajk. 70 × 100 cm”

Cena wywoławcza:
8 000 zł ●

Estymacja:
13 000–20 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 53

Paweł Kowalewski(ur. 1958)

Gdzie powiesić Matkę Boską, 2008

serigrafia kolorowana; edycja 1/20; 65,5 × 78 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p. b.: „1/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008” edycja 1/20

Cena wywoławcza:
 2 400 zł

Estymacja:
3 000–5 000 zł

Cena wylicytowana:
2 400 zł

Kinderheim, 2002–2004

tempera, płótno; 38 × 56 cm

sygnowany na odwrocie: „Jarosław Modzelewski | Kinderheim 2002 | 2004 | 38 × 55 cm | temp. ż.”

Cena wywoławcza:
8 000 zł ●

Estymacja:
10 000–15 000 zł

Cena wylicytowana:

Kiejstut Bereźnicki(ur. 1935)

Martwa natura kuchenna III, 2006–2007

olej, płótno; 89 × 116 cm

sygnowany p. d.: „2006–2007 | K. Bereźnicki”

Cena wywoławcza:
24 000 zł ●

Estymacja:
28 000–35 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 56

Stefan Gierowski(ur. 1925)

bez tytułu, 2006

akwarela, papier; 75 × 51 cm

sygnowany p. d.: „Gierowski ’06”

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●

Estymacja:
16 000–21 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 57

Stefan Gierowski(ur. 1925)

bez tytułu, lata 2000.

akwarela, papier; 20 × 20 cm

sygnowany p. d.: „Gierowski”

Cena wywoławcza:
5 000 zł ●

Estymacja:
7 000–10 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 58

Leon Tarasewicz(ur. 1957)

bez tytułu, 2015

akryl, płótno; 100 × 100 cm

sygnowany na odwrocie: „L. Tarasewicz 2015 | 100 × 100 | acrylic on canvas”

Cena wywoławcza:
44 000 zł ●

Estymacja:
50 000–60 000 zł

Cena wylicytowana:

Tadeusz Dominik(1928–2014)

Deszcz, 2008

olej, płótno; 54 × 73 cm

sygnowany p. d.: „Dominik”, na odwrocie: „DOMINIK 2008 | OL. PŁ. 54 × 73 | DESZCZ”,

obok adnotacja: „POTWIERDZAM AUTENTYCZNOŚĆ | OBRAZU MOJEGO OJCA | KWIECIEŃ 2016 TOMASZ DOMINIK (podpis)”

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
25 000–35 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 60

Aleksander Roszkowski(ur. 1961)

Pola w śniegu, 2014

olej, płótno; 190 × 100 cm

sygnowany na odwrocie: „Aleksander Roszkowski 1076 »Pola w śniegu« 01.2014”; nalepka Fundacji PKO art

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
18 000–25 000 zł

Cena wylicytowana:
13 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 61

Natalia LL(ur. 1937)

Śnienie, 1978

2 × fotografia czarno-biała; 14,5 × 22 cm każda (w oprawie 68 × 48 cm)

sygnowany na odwrocie: „DREAMING – ŚNIENIE | series: 1978”; nalepka adresowa artystki

  • Trzy kobiety. Maria Pinińska-Bereś, Natalia LL, Ewa Partum, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2011.
  • Natalia LL. Sztuka i energia, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 1994.

  • Trzy kobiety. Maria Pinińska-Bereś, Natalia LL, Ewa Partum, katalog wystawy w Zachęcie Narodowe Galerii Sztuki, red. E. Toniak, Warszawa 2011, s. 23.
  • G. Sztabiński, Formy obecności i ukrycia w twórczości Natalii LL, „Artluk”, nr 1(7), 2008, s. 55.
  • Natalia LL, Sny i śnienia, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała 2005, s. 58–59 i 62–63.
  • Natalia LL. Sztuka i energia, katalog wystawy w Muzeum Narodowe we Wrocławiu, red. zbior., Wrocław 1994, s. 29.

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
15 000–18 000 zł

Cena wylicytowana:
13 000 zł

Numer katalogowy: 62

Natalia LL(ur. 1937)

Sztuka konsumpcyjna, 1974

fotografia czarno-biała; 30 × 41 cm; edycja 1/3

sygnowana na odwrocie „Natalia LL 1/3”

Cena wywoławcza:
11 000 zł

Estymacja:
14 000–16 000 zł

Cena wylicytowana:
14 000 zł

Numer katalogowy: 63

Izabella Gustowska(ur. 1948)

Względne cechy podobieństwa. Poza sobą IX, 1985–19

technika mieszana, papier; 205 × 97,5 cm

  • Białe, czerwone, czarne, Galeria Studio, Warszawa, 1990
  • Grafika. Wystawa laureatów Grand Prix , Gallery Gameleyn, Fredrikstadt, 1989.
  • Expresiv. Mitteleuropaische Kunst seit 1960, Museum Modern Kunst, Wiedeń, 1987.

  • Izabella Gustowska. Względne cechy podobieństwa I–II, katalog wystawy w Galerii Miejskiej Arsenał, red. W. Makowiecki, M. Michałowska, M. Pawłowski, Poznań 2000, s. 13, 107 i in.

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
23 000–30 000 zł

Cena wylicytowana:
18 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 64

Zofia Kulik(ur. 1947)

Deseń, 2007

fotografia czarno-biała, archival pigment prints/barytowy papier fotograficzny; 51×51 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł ●

Estymacja:
2 000–3 000 zł

Cena wylicytowana:
2 600 zł

Numer katalogowy: 65

Mariusz Tarkawian(ur. 1983)

#2 z cyklu „Galeria Manhattan”, 2016

tusz, papier; 70 × 100 cm

sygnowany na odwrocie: „Mariusz Tarkawian | Galeria Manhattan nr 2 2015”

Cena wywoławcza:
3 800 zł

Estymacja:
4 000–6 000 zł

Cena wylicytowana:
3 800 zł

Numer katalogowy: 66

Radek Szlaga(ur. 1979)

Chciałem odciąć się od przeszłości, ale skaleczyłem się, 2015

olej, płótno; 150 × 140 cm

na odwrocie monogram artysty: „PAN | RDK | 2015”, poniżej sygnatura: „R. Szlaga”

  • Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, 2017.

Cena wywoławcza:
30 000 zł ●

Estymacja:
35 000–50 000 zł

Cena wylicytowana:
34 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 67

Andrzej Roszczak(ur. 1975)

Blue view – Alps, 2012

olej, płótno; 140 × 200 cm

sygnowany l. g.: „Andrzej Roszczak 2012”

Cena wywoławcza:
10 000 zł

Estymacja:
15 000-20 000 zł

Cena wylicytowana:
10 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 68

Edward Dwurnik1943-2018

Plac Zamkowy, 2017

olej, płótno; 30,5 × 30,5 cm

sygnowany na odwrocie: „2017 | E. DWURNIK | »PLAC ZAMKOWY« | NR: XI-810 | – 6970”

Cena wywoławcza:
3 000 zł ●

Estymacja:
4 000–6 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 69

Ernest Zawada(ur. 1971)

bez tytułu (Czerwony), 2014–2015

olej, płótno; 150 × 200 cm

sygnowany na odwrocie: „Ernest Zawada | olej »Bez tytułu« | 2014–2015 Czerwony”

  • Ernest Zawada. Pejzaż abstrakcyjny – kontynuacja, Galeria Test, Warszawa, 2018.
  • Co z tą abstrakcją?, Fundacja Stefana Gierowskiego, Warszawa, 2017.
  • Ernest Zawada. Mini Mal cd, Galeria NEXT, Bydgoszcz, 2017.
  • Galeria DK Włókniarzy, Bielsko-Biała, 2015.

Cena wywoławcza:
9 000 zł

Estymacja:
15 000–25 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 70

Jarosław Puczel(ur. 1965)

Romantyczka, 2014

olej, akryl, płótno, 60 × 60 cm

sygnowany l. d.: „Puczel”

  • Galerie Sandhofer, Salzburg, 2014.

Cena wywoławcza:
5 000 zł

Estymacja:
6 000–9 000 zł

Cena wylicytowana:
5 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Numer katalogowy: 71

Aleksandra Bujnowska(ur. 1979)

Czarna sukienka (At Home), 2014

olej, płótno; 50 × 60 cm

sygnowany na odwrocie: „CZARNA SUKIENKA” 2014

Cena wywoławcza:
4 000 zł

Estymacja:
5 000–7 000 zł

Cena wylicytowana:
6 500 zł

Numer katalogowy: 72

Bartek Materka(ur. 1973)

Keep calm, breathe deeply, 2015

olej, płótno; 160 × 160 cm

sygnowany na odwrocie: „Bartek Materka | Keep calm | Breath deeply | 2015, oil/canvas”

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●

Estymacja:
20 000–32 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 73

Paweł Dunal(ur. 1978)

bez tytułu, 2009

olej, płótno; 90 × 70 cm

sygnowany na odwrocie: „2009 r. | Paweł Dunal”; nalepka galerii m2

Cena wywoławcza:
6 000 zł ●

Estymacja:
7 000–9 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 74

Adam Jastrzębski(ur. 1980)

Vinylowiec 2014/1, 2015

folia winylowa, plexi; 78 × 92 cm

sygnowany na odwrocie: „Adam Jastrzębski | 2014/1”

Cena wywoławcza:
8 000 zł

Estymacja:
12 000–14 000 zł

Cena wylicytowana:

Numer katalogowy: 75

Angelika Markul(ur. 1977)

bez tytułu, 2015

ołówek, czarny wosk, grawerowanie w wosku, olej samochodowy, ręcznie robiony papier;

20,5 × 29 cm

sygnowany l. d.: „A. MARKUL 2015”

Cena wywoławcza:
1 500 zł ●

Estymacja:
2000–3000 zł

Cena wylicytowana:
1 500 zł (sprzedaż warunkowa)

Szanowni Państwo,

Z uwagi na żałobę ogłoszoną na terenie Warszawy zdecydowaliśmy się zawiesić datę wernisażu wystawy Louis Marcoussis – polski twórca kubizmu. Nową datę ogłosimy w przyszłym tygodniu.

Due to the official mourning announced in Warsaw, we decided to cancel the opening of the exhibition Louis MarcoussisThe Polish creator of cubism. We will announce the new date of the exhibition next week.