Art Gallery – Offer

Contact: info@artlibra.pl  / 0048 660 299 912

Lot no.: 1

Małgorzata Łada-Maciągowa(1881-1969)

Na maskaradę, koniec lat 20. XX w.

gwasz, ołówek, papier; 20,5×31 cm (w świetle passe partout)
sygnowany p.d. “na maskaradę”, l.d. monogram wiązany artystki “MŁM”

Price:
7000 zł

Lot no.: 2

Adam Marczyński(1908-1985)

Kompozycja geometryczna, 1963

gwasz, papier; 35,5×46,5 cm
sygnowany l.d. “marczyński”, na odwrocie nalepki z danymi pracy

Price:
5000 zł

Lot no.: 3

Franciszek Starowieyski1930-2009

Projekt plakatu, nd.

ołówek, flamaster, papier; 29,5×21,5 cm; na odwrociu pieczęć ‘z rysunków Franciszka Starowieyskiego’ z monogramem wiązanym ‘FBS’ oraz pieczęć ‘potwierdzam autentyczność’ z odręcznym podpisem: ‘J. M. Starowieyski’

Price:
1000 zł

Lot no.: 5

Bogusław Szwacz(1912-2009)

Kompozycja, 1956

gwasz, akwarela, papier; 61,5×75,5 cm

Price:
5000 zł

Lot no.: 10

Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Abstrakcja, 1958

ołówek, gwasz, papier; 26×18 cm (w świetle passe partout)
na odwrocie napis (druk maszynowy): “Jerzy Nowosielski | Abstrakcja, 1958 | szkic ołówkiem”

Price:
10 500 zł

Lot no.: 11

Tadeusz Kantor(1915-1990)

Szkic postaci

tusz, flamaster, papier; 20,5×23 cm
sygnowany p.d. “t. kantor”

Price:
10 000 zł

Lot no.: 12

Rajmund Ziemski (1930-2005)

bez tytułu, lata 60. XX wieku

gwasz, papier naklejony na deskę; 72×96 cm
sygnowany p.d.: “27-III-6… [nieczytelne] | R. ZIEMSKI”

Price:
19 000 zł

Lot no.: 14

Jan Tarasin(1926-2009)

Przemioty, nd.

serigrafia, papier; 39,5×28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. “Jan Tarasin”

Price:
1500 zł

Lot no.: 19

Henryk Musiałowicz(1914-2015)

Z cyklu „Narodziny Ziemi”, 1987

technika mieszana, olej, złota farba, piasek, płyta pilśniowa; 38 × 55 cm
sygnowany na odwrocie: „Z CYKLU: NARODZINY ZIEMI | 38 × 55 | 1987 | MUSIAŁOWICZ”

Price:
9500 zł

Lot no.: 20

Jarosław Modzelewskiur. 1955

Piasek czy woda?, 1982

ołówek, pastel, papier; 48×63 cm; sygnowany p.d.: “J.Modzelewski, 1982”, opisany ołówkiem: “piasek czy woda? | 1. (Pociąg Do Rosji) | 2. (>>nieczytelne<< górski, Gierymski) | 3. wieża BABEL”; “bliki różowe w wulkanie!”; reprodukowany w kat. wystawy “Stare papiery”, 2013, Galeria Bielska BWA

Price:
5500 zł

Lot no.: 21

Jarosław Modzelewskiur. 1955

bez tytyłu, 1982

ołówek, pastel, papier; 48×63 cm; sygnowany p.d.: “J.Modzelewski, 1982”

reprodukowany w kat. wystawy “Stare papiery”, 2013, Galeria Bielska BWA

Price:
5500 zł

Lot no.: 23

Andrzej A. Sadowski(1946-2016)

Siena, Via di Pantaneto, 2012

gwasz, papier; 45,5×29,5 cm
sygnowany l.d. “A.A. Sadowski | 2012”, na odwrocie autorskie napisy z danymi pracy

Price:
10 000 zł

Lot no.: 24

Telefonista, 1970

tusz, papier; 37×28 cm
na odwrocie nalepka z autorskimi napisami (m.in. informacja o udziale pracy w konkursie plastycznym im. F. Bartoszka i Z. Bobowskiego)

Price:
9000 zł

Lot no.: 26

Julian H. Raczko(ur. 1936)

Perspective 1/c, 1973

acrylic, board; 118,2 × 117,7 cm
signed on the reverse: „JULIAN RACZKO | 1973 | PERSPEKTYWA 1/C”

Exhibited:

  • Pokaz Prac na terenie ogrodu Politechniki Warszawskiej, 1974;
  • VI Festiwal Sztuk Pięknych Hommage Xaweremu Dunikowskiemu w setną rocznicę urodzin, CBWA Zachęta, Warszawa, 1976,
  • Julian Raczko, Galeria 72, Chełm, 1977, wystawa indywidualna.

Price:
Zapytaj

Lot no.: 30

Jan Lebenstein (1930-1999)

Minstrele. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

sygnowany p.g.: “Lebenstein”

Price:
1200 zł

Lot no.: 33

Roman Opałka(1931-2011)

333, nd.

kwasoryt, papier; ed. 33/50; 100×70 cm
opisany: “333”, sygnowany “R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Price:
4000 zł

Lot no.: 34

Roman Opałka(1931-2011)

Żagiel I, nd.

linoryt, papier; ed. 25/50; 100×70 cm
opisany: “Żagiel I”, sygnowany “R. Opałka”, odbijał H. Opałka

Price:
2000 zł

Lot no.: 35

Henryk Opałka(1929-2018)

Kwadratowiec, 2002

litografia, papier; ed. 2/13; 63,5×59,5 cm
opisany i sygnowany: “Kwadratowiec | litografia 2/13 | H. Opałka 2002”

Price:
1500 zł

Lot no.: 39

Paweł Kowalewski(ur. 1958)

Och ty owłosiona łapko, 2008

serigrafia kolorowana, papier; ed. 3/20; 84×105 cm
sygnowana wzdłuż prawego boku: “3/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008”

Price:
4500 zł

Lot no.: 42

Jerzy Grabowski 1933-2004

Rysunek 5/IV, 1986 r.

ołówek, gwasz, druk na maszynie, papier

34×24 cm

sygnowany: l.d.: “J. Grabowski | W-wa 1986 r. | RYS. 5/IV”

Price:
8500 zł

Lot no.: 43

Jerzy Grabowski 1933-2004

Rysunek 8/IV, Studium cyfry 9, 1986 r.

34x24cm (46×37 cm w oprawie)

sygnowany: śr.: “J. Grabowski, Rys. 8/IV”

Price:
8 500 zł

Lot no.: 44

Andrzej Lachowicz1939-2015

z cyklu Topologie, 1968-1988

fotografia czarno-biała

29×29 cm

na odwrocie opis ołówkiem: “ANDRZEJ LACHOWICZ | TOPOLOGIE 1968-1988”

Price:
2000 zł

Lot no.: 45

Andrzej Lachowicz1939-2015

z cyklu Topologie, 1968-1988

fotografia czarno-biała

29×29 cm

Price:
2000 zł

Lot no.: 45

Bianka Rolandour. 1979

Pieprzyć granice śmierci (w hołdzie poezji Rafała Wojaczka), 2015

rysunek na fotografii, rama, pleksi, krew; 72,5 × 102,5 cm

Price:
16 000 zł

Lot no.: 45

Stanisław Młodożeniec ur. 1953

Pocztówka z Rzymu, 2012

olej, karton

50×60 cm

sygnowany p.g.: “S. Młodożeniec | 2012”

Price:
5800 zł

Lot no.: 46

Andrzej Lachowicz1939-2015

bez tytułu, 1970-1989

fotografia czarno-biała

29×29 cm

na odwrocie opis ołówkiem: “ANDRZEJ LACHOWICZ | 1970-89”

Price:
2000 zł

Lot no.: 47

Andrzej Lachowicz1939-2015

The Shadow, 1971

fotografia czarno-biała

29×29 cm

na odwrocie opis ołówkiem: “ANDRZEJ LACHOWICZ | THE SHADOW | Danmark, 1971 Sept.”

Price:
2000 zł

Lot no.: 48

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, 1991

fotografia czarno-biała, lifetime print, 26×33,5 cm

sygnowany p.d. “E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i data 1991

Price:
2500 zł

Lot no.: 48

Andrzej Sadowski1946–2016

Robert de Niro w filmie „Taksówkarz”, 1977

akryl, płótno; 84 × 102,5 cm; sygnowany p.d. „A. A. SADOWSKI | 1977”, na odwrocie (dwukrotnie): „127. | A. A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | ROBERT DE NIRO W FILMIE TAKSÓWKARZ | AKRYL, WYM: 81 × 100 cm, 1977”; nalepki z danymi pracy w języku polskim i niemieckim

Price:
28 000 zł

Lot no.: 49

Edward Hartwig1909-2003

bez tytułu, lata 70. XX w.

sygnowany p.d. “E. Hartwig”, na odwrocie autorska pieczęć i napis “lata 70.”

Price:
2000 zł

Lot no.: 50

André Sasur. 1928

Brigitte Bardot, lata 60. XX w.

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 48×48 cm

sygnowany p.d. “andre sas”, na odwrocie nalepka Galerie Grace Radziwill

Price:
9000 zł

Lot no.: 50

Ryszard Grzybur. 1956

bez tytułu, 2011

suchy pastel, papier

50×65 cm

sygnowany p.d.: “Ryszard Grzyb, 2011”

Price:
8000 zł

Lot no.: 51

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1957

fotografia czarno-biała, lifetime print, odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 24×19 cm

na odwrociu pieczęć: “Photographed by Milton H. Greene”

Price:
16 000 zł

Lot no.: 52

Jean Barthet1920-2000

fotografia czarno-biała, papier barytowy; 51×47 cm

sygnowany p.d. “Jean Barthet”, na odwrocie pieczęć Galerie Grace Radziwill

Price:
9000 zł

Lot no.: 53

Milton H. Greene1922-1985

Marilyn Monroe, 1954

fotografia czarno-biała, vintage print, papier; ed. 186/3000; 26×20 cm

Price:
9000 zł

Lot no.: 55

Leonard de Raemy1928 - 2002

Brigitte Bardot, 1968

fotografia barwna, lifetime print, papier, płyta aluminiowa, ed. 36/50; 71,5 x 48,5 cm

sygnowana l.d.: ‘LdeRaemy’; na odwrociu nalepka: ‘Photo Leonard de Raemy | Brigitte Bardot 1968 “Shalako” | format: 70/46,8 cm | No 36/50 exemplaires | signature’, pieczęć: ‘Galerie Grace Radziwill, Estate Leonard de Raemy’

Price:
8000 zł

Lot no.: 56

Maurizio Buscarinour. 1944

Teart Cricot, Wielopole Wielopole, Tadeusz Kantor (dyptyk), l. 80 XX wieku

fotografia czarno-biała (odbitka cyfrowa), papier; 20,2 x 30,3 cm (każda)

sygnowany p.d.: “Maurizio Buscarino”, na odwrocie nalepka autorska

Price:
1200 zł

Lot no.: 56

Giovanni Ricci-Novara

bez tytułu, rzeźby Igora Mitoraja

fotografia czarno-biała na dibondzie aluminiowym, ed. 1/3

69×89,5 cm

sygnowany na odwrocie: “Giovanni Ricci-Novara | 1/3”

Price:
17 000 zł

Lot no.: 57

Paweł Dunalur. 1978

Bez tytułu, 2007

olej, płótno; 150 × 150 cm
sygnowany na odwrocie

Price:
6000 zł

Lot no.: 58

Mikołaj Chylakur. 1975

Stan nieważkości, 2008

olej, płótno; 110 × 110 cm
sygnowany na odwrocie: „MIKOŁAJ CHYLAK | „STAN NIEWAŻKOŚCI” 2008 | ol./pł. 110 × 110 | www.mikolajchylak.com”

Price:
5 500 zł

Lot no.: 64

Łukasz Bożycki ur. 1985

Kruki Ksawerego, 2013

odbitka cyfrowa na papierze archiwalnym Hahnemuehle photorag 500gsm, edycja 1/10; 36 x 51 cm

sygnowany p.d.: “Bożycki”, na odwrocie ołówkiem: “1/10 | Puszcza Piska, 2013 r.

Price:
1200 zł

Lot no.: 72

Cyprian Dylczyński 1836-1909

Gra w karty, 1857

olej, płótno; 55 × 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d. „C. Dylczyński 1857”

Price:
22 000 zł