Numer katalogowy: 68

Tomasz Sętowski(ur. 1961)

Incitatus, 2018

olej, akryl / płótno
120 × 120 cm
sygnowany l.d.: TSętowski, opisany p.d.: INCITATUS
na odwrociu opisany: „INCITATUS” | Akryl, olej, płótno
120 cm × 120 cm | Tomek Sętowski

Estymacja: 37 000 – 47 000 PLN ●

Cena wylicytowana: Obiekt niedostępny

Tomasz Sętowski – malarz, grafik i rzeźbiarz, reprezentant współczesnego nurtu surrealistycznego. Studiował na kierunku artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, jednak sam twierdzi, że studia dały mu tylko teoretyczne przygotowanie i jest malarskim samoukiem. W 1991 został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Zadebiutował w roku 1994 wystawą w częstochowskim BWA. W kolejnych latach jego prace zostały włączone do wystawy objazdowej „Surrealiści polscy” (1995– 1997). Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. W roku 2000 otworzył w Częstochowie autorską galerię „Muzeum Wyobraźni”.