Tadeusz Kantor(1915 –1990)

Informel ok. 1960

olej, kolaż / papier
30,5 × 26,5 cm
sygnowany l.d.: t. Kantor
na odwrociu nalepka z danymi pracy

Proweniencja:
Kolekcja prywatna, Toruń

Estymacja: 12 000 – 14 000 PLN ●

Cena wylicytowana: 11 000 PLN

RZUT W PRZYSZŁOŚĆ
Więc jak się wielkie poematy pisze?
Nie kometami szastając po niebie
Ani wprzęgając pegazowe źrebię
W rydwan, by mącić planetarną ciszę.
Leopold Staff, ze zbioru „Martwa pogoda” (1946)