Numer katalogowy: 73

Paweł Dunal(ur. 1978)

bez tytułu, 2009

olej, płótno; 90 × 70 cm

sygnowany na odwrocie: „2009 r. | Paweł Dunal”; nalepka galerii m2

Cena wywoławcza: 6 000 zł ●

Estymacja: 7 000–9 000 zł

Cena wylicytowana: Dostępny w ofercie poaukcyjnej

Paweł Dunal (ur. 1978) – absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Jarosława Modzelewskiego. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim obronił w 2008 roku. W 2014 roku artysta miał swoją pierwszą wystawę retrospektywną w zielono-górskim BWA.  W 2009 roku był finalistą 9. konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, a w 2013 – 41. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”. Dunal tworzy ekspresyjno-surrealistyczne obrazy czerpiące z ikonografii popkultury będące ironicznym komentarzem do otaczającej rzeczywistości.