Numer katalogowy: 70

Paweł Bownik(ur. 1977)

Krata (Grid), 2012

wydruk archiwalny, dibond; 92×112 cm; edycja 5/6 + 2AP

sygnowany na odwrocie: „GRID | 5/6 + 2AP/2012–14 | Bownik”

Proweniencja:

  • Galeria Starter, Warszawa

  • Co widać. Polska sztuka dzisiaj, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2014
  • Nocne aktywności. Bownikspacer, BWA Katowice, 2014

Cena wywoławcza: 9 000 zł ●

Estymacja: 12 000–14 000 zł

Cena wylicytowana: 12 000 zł

Fotografia Grid pochodzi z serii Koledzy i koleżanki, portretującej nastolatki poprzez literackie i firmowe stereotypy związane z postrzeganiem młodości. Grid nasuwa skojarzenia z fotografią ewidencyjną z miejsca zbrodni, katalogami kształtów i ornamentów. (Za informacją z wystawy MSN, Co widać. Polska sztuka dzisiaj, 2014 r.)