Mieczysław T. Janikowski(1912 – 1968)

Kompozycja nr 69, 1960

olej, płótno, 65 × 81 cm

Cena wywoławcza: 24 000 zł ◉

Estymacja: 30 000 – 40 000 zł

Cena wylicytowana: dostępny w ofercie poaukcyjnej

sygnowany na odwrocie l. g.: „M. T. Janikowski” (dwa razy, na płótnie i na blejtramie)
nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi
Proweniencja:
• kolekcja prywatna, Kraków
• Mieczysław Janikowski 1912–1968: malarstwo, oprac. J. Ładnowska, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 1974, poz. kat. nr 12.
• Mieczysław Tadeusz Janikowski. 1912–1968, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1986, poz. kat. nr 290.
• Mieczysław Janikowski 1912–1968: malarstwo, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 02–03.1974