Marek Włodarski(1898–1960)

Martwa natura z motylem, 1955

olej, papier naklejony na tekturę; 28 × 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. „Włodarski | 955”

Marek Włodarski. W stulecie urodzin, Willa Struviego, Warszawa 2003.
XXVIII Biennale di Venezia, Wenecja 1956, nr kat. 51.

Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie, red. B. Askanas, Warszawa 1981–1982, poz. kat. II 42, s. 70.

Estymacja: 45 000–55 000 zł ●

Cena wylicytowana: 32 000 zł