Louis Marcoussis(1878-1941)

Martwa natura ze skrzypcami, 1921

gwasz, akwarela, ołówek, papier; 41×34 cm

sygnowany śr.: „marcoussis 1921”, na odwrocie nalepka: „L. Marcoussis | Stilleben mit Violine” | 1921 | Gouache, Aquarelle und Bleistift auf Karton | 41×31 | signiert und datiert: Marcousso 1921. | Nr. E349” oraz nalepka: „Merrill Chase”

Proweniencja:

  • Anatol Mühlstein, Paryż
  • Katharine Kuh, Chicago
  • Merill Chase, Chicago

  • 1935, Nowy Jork, Marie Harriman Gallery (według Jean Lafranchis oraz Alicji Halickiej ekspozycja tej wystawy obejmowała aż 28–29 gwaszy Ludwika Markusa oraz prace Braque’a, Grisa, Legera, Lipchitza, Picassa.)

Ekspertyzy:

  • Barbara Brus-Malinowska, Warszawa, 21 listopada 2014.
  • Ekspertyza chemiczna, potwierdzającą autentyczność.

Estymacja: 190 000–250 000 zł ●

Cena wylicytowana: 175 000 zł