Karol Hiller(1891–1939)

Kompozycja heliograficzna XXXIII, 1939

heliografika, papier fotograficzny, 39,8 × 30 cm

Cena wywoławcza: 60 000 zł

Estymacja: 70 000–90 000 zł

Cena wylicytowana: 65 000 zł

sygnowany ś. d.: „K. H / 39”
Proweniencja:
• kolekcja prywatna, Wiedeń
• kolekcja prywatna, Paryż
• Karol Hiller 1891–1939. Katalog wystawy, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 1967, poz. kat. nr 91.
• Collages and Reliefs 1910–1945 and Hiller – Heliographs, Annely Juda Fine Art, Londyn 1982, s. 119.
• Karol Hiller 1891–1939. Nowe widzenie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 2002, il. s. 167, poz. kat. nr III.44, s. 283.
• Karol Hiller 1891–1939, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 06.1967
• Collages and Reliefs 1910–1945 and Hiller – Heliographs, Annely Juda Fine Art, Londyn 30.06–02.10.1982
• Karol Hiller 1891–1939. Nowe widzenie, Muzeum Sztuki w Łodzi, 26.11.2002–31.03.2003