Jan Ziemski(1920–1988)

Kompozycja op-artowska z kulką, 1966

technika własna/relief, akryl, drewno; 60 × 80 × 9 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN ZIEMSKI | LUBLIN | AZOTY | 1966”

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Kraków
  • kolekcja rodziny Wojno

  • Jan Ziemski, Z polskich kolekcji prywatnych, Muzeum Narodowe w Kielcach 2009
  • Sympozjum Artystów i Naukowców w Puławach w 1966

  • Jan Ziemski, Z polskich kolekcji prywatnych, katalog wystawy pod red. Iwony Rajkowskiej, Kielce 2009

Cena wywoławcza: 80 000 zł ●

Estymacja: 120 000–150 000 zł