Henryk Stażewski(1894 – 1988)

Obraz nr 58, 1973

akryl, płyta, 60 × 60 cm

Cena wywoławcza: 70 000 zł ◉

Estymacja: 85 000 – 110 000 zł

Cena wylicytowana: 80 000 zł

sygnowany i datowany na odwrocie: „nr. 58 – 1973, H. Stażewski”; pośrodku sygnowany „H. Staż”; dwie pieczątki wywozowe; nalepka Desa zagraniczna
Proweniencja:
• Henryk Stażewski, Múzeum Milana Dobeša, Bratysława 2008, s. 12
• Henryk Stażewski i dyskurs o racjonalizmie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2003, s. 15
• Henryk Stażewski, Múzeum Milana Dobeša w Bratysławie, 2008
• Henryk Stażewski i dyskurs o racjonalizmie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2003