Numer katalogowy: 69

Ernest Zawada(ur. 1971)

bez tytułu (Czerwony), 2014–2015

olej, płótno; 150 × 200 cm

sygnowany na odwrocie: „Ernest Zawada | olej »Bez tytułu« | 2014–2015 Czerwony”

  • Ernest Zawada. Pejzaż abstrakcyjny – kontynuacja, Galeria Test, Warszawa, 2018.
  • Co z tą abstrakcją?, Fundacja Stefana Gierowskiego, Warszawa, 2017.
  • Ernest Zawada. Mini Mal cd, Galeria NEXT, Bydgoszcz, 2017.
  • Galeria DK Włókniarzy, Bielsko-Biała, 2015.

Cena wywoławcza: 9 000 zł

Estymacja: 15 000–25 000 zł

Cena wylicytowana: Dostępny w ofercie poaukcyjnej

Ernest Zawada (ur. 1971) – zajmuje się malarstwem, malarstwem ściennym, grafiką oraz instalacją. Jest autorem happeningów w przestrzeni publicznej. Studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (1991-1995) w Pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktualnie pełni funkcję kuratora w Akademickiej Galerii ATH w Bielsku-Białej.  Jego prace znajdują się w kolekcjach w kraju i zagranicą ( m.in. Acco-Izrael, Watykan, Bielsko-Biała). Wystawiał m.in. w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Niemczech, Włoszech, Węgrzech, Ukrainie, Czechach i na Słowacji.

Większość obrazów Zawady wyrasta z tradycji minimalizmu. To oszczędne kolorystycznie geometryczne kompozycje. Zawada wielokrotnie przywołuje na swoich płótnach symbole o znaczeniu metafizycznym oraz odnoszące się do natury.

Powrót do listy