Numer katalogowy: 13

Erna Rosenstein(1913–2004)

Chwila w południe, 1968

olej, płyta, 35 × 45 cm

Cena wywoławcza: 18 000 zł ◉

Estymacja: 25 000–35 000 zł

Cena wylicytowana: 24 000 zł

sygnowany p. d. „E. Rosenstein”; sygnowany na odwrocie p. g. „35× 45” śr. „Chwila w południe”; pieczęć ze zgodą na wywóz zagraniczny; nalepki z Uppsala Auctionskammare oraz nalepka identyfikacyjna obrazu
Proweniencja:
• Kolekcja prywatna, Polska
• Kolekcja prywatna, Szwecja
• Kobiety nowoczesne, Galeria Piekary, Poznań, 8 maja – 6 czerwca 2015
• Erna Rosenstein, NAKŁADANE, Muzeum Narodowe w Warszawie, Królikarnia, 5 marca – 25 maja 2014
• Erna Rosenstein. Organizm, Art Station Foundation 5050, 18 maja – 19 września 2013