Edward Dwurnik(ur. 1943)

Krucha rzecz, 1972

olej, akryl, płótno, 146 × 114 cm

Cena wywoławcza: 35 000 zł ◉

Estymacja: 50 000 – 60 000 zł

Cena wylicytowana: 35 000 zł

sygnowany p. d.: „1972 | E. Dwurnik | Krucha rzecz [w obramowaniu] l. d. 27 [w obramowaniu]”; sygnowany na odwrocie „E. Dwurnik | 2 7| oraz ślady pieczątek; na odwrocie nalepki wystawowe z danymi obrazu ZPAP BWA Toruń 1976; BWA Łódź 1978; Studio Teatr Galeria 1975; pieczątka autorska z datą 16 XII 72 i nr 27; na blejtramie tytuł (trzykrotnie powtórzony) „Krucha rzecz” oraz nalepki informacyjne: „Galeria Nowa Brama, VIII 1985; Finlandia 1983; BWA Płock 1982; ZPAP 1976; BWA Białystok 1978; BWA Olsztyn 1981
Proweniencja:
• kolekcja prywatna, Polska
• kolekcja prywatna, Polska
• zakup od artysty
• Edward Dwurnik, Sportowcy 1972–1992, Warszawa 2011, s. 96, poz. kat. 27, il. barwna
• Dwurnik. Spis cyli malarskich, opracowała Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Cykl XV Sportowcy, poz. 27, Warszawa 2001
• Jyvaskylan Talvi’ 83, Edward Dwurnik, Kuvia Puolasta, Alvar Aalto-museo, Finlandia 27 I–20 II 1983
• Edward Dwurnik. Malarstwo, grafika, rysunek, BWA, Olsztyn, 1980/81
• Edward Dwurnik. Wystawa malarstwa, BWA, Białystok, 1976
• Dwurnik – Kalina, Galeria Teatru Studio, Warszawa 1974/75

Przyjmujemy obiekty na 4. Aukcję Sztuki Nowoczesnej!

Prosimy o przesyłanie propozycji na adres: info@artlibra.pl