Chris Niedenthal(ur. 1950)

Apocalipsis now, 1981/2007

vintage print, odbitka na papierze, 34,5 x 47,5 cm

sygnatura, edycja 01/30

Kodak Profesional Endura Paper
na odwrocie własnoręczny napis autora
oprawa Renes

Cena wywoławcza: 3000 ●

Estymacja: 4000-6000

Cena wylicytowana: 10 000 zł

Artysta wyjątkowo utalentowany o unikalnym zmyśle selekcji najważniejszych tematów, momentów historycznych i miejsc, które powinny zostać utrwalone dla pokoleń. Dysponuje bardzo profesjonalnym warsztatem. W okresie Stanu Wojennego zdjęcia wykonane w Polsce wysyłał, nie oglądając ich, do zagranicznych redakcji, z którymi współpracował. Obejrzał je dopiero po wielu latach. Świadczy to o wielkim kunszcie fotograficznym tego autora. Jego udziałem stało się wiele tysięcy wspaniałych fotografii wykonanych w Polsce w okresie od początku lat 70., od kiedy tu zamieszkał przyjeżdżając z Anglii, aż do dzisiaj. Jest autorem zdjęć towarzyszących najważniejszym wydarzeniom współczesnej historii Polski, na czele z oferowaną podczas aukcji fotografią Warsaw, Apocalipsis now 1981. Fotografia ta obiegła cały świat dzięki publikacji w Newsweeku, którego Chris Niedenthal był fotoreporterem. Chris Niedenthal jest jedną z najważniejszych postaci współczesnej polskiej kultury oraz środowiska polskich fotografów.