Numer katalogowy: 72

Bartek Materka(ur. 1973)

Keep calm, breathe deeply, 2015

olej, płótno; 160 × 160 cm

sygnowany na odwrocie: „Bartek Materka | Keep calm | Breath deeply | 2015, oil/canvas”

Cena wywoławcza: 14 000 zł ●

Estymacja: 20 000–32 000 zł

Cena wylicytowana: Dostępny w ofercie poaukcyjnej

Bartek Materka (ur. 1973) – malarz, grafik i fotograf. Studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom obronił w 2002 roku). Współpracuje z warszawską Galerią Raster.  W pracach Materki objawia się zainteresowanie działaniem aparatu wzrokowego oraz procesem deformacji jakiemu poddaje rzeczywistość ludzka świadomość. Drugim polem inspiracji są zaburzenia widzenia spowodowane przez zaburzenia neurologiczne. Obrazy Materki w przeważającej większości powstają na bazie fotografii. Artysta odwołuje się do życia prywatnego – bohaterami jego prac są najczęściej osoby z jego najbliższego otoczenia.