Numer katalogowy: 75

Angelika Markul(ur. 1977)

bez tytułu, 2015

ołówek, czarny wosk, grawerowanie w wosku, olej samochodowy, ręcznie robiony papier;

20,5 × 29 cm

sygnowany l. d.: „A. MARKUL 2015”

Cena wywoławcza: 1 500 zł ●

Estymacja: 2000–3000 zł

Paid Price: 1 500 zł (sprzedaż warunkowa)

Angelika Markul (ur. 1977) – tworzy filmy, video-instalacje, obiekty i rysunki. Od 1997 mieszka i pracuje w Paryżu. Studiowała w École Nationale Supérieure des Beaux Arts w pracowni multimediów Christiana Boltańskiego. Współpracuje z paryską Galerie Frédéric Giroux. W 2016 została laureatką COAL Prize. W sztuce Markul można odnaleźć bardzo charakterystyczny repertuar form – artystka łączy obrazy wideo z instalacjami, które często składają się z takich materiałów jak czarna folia, szkło czy drewno.