Andrzej Wróblewski(1927–1957)

Martwa natura nr 110, ok. 1948–49

akwarela, gwasz, papier; 25 × 36 cm

sygnowany p.d.: „A. Wróblewski”, p.g. „110”

  • Unikanie stanów pośrednich. Andrzej Wróblewski (1927–1957), red. M. Ziółkowska, W. Grzybała, Warszawa 2014, poz.95, s. 109.
  • Chłopiec na żółtym tle, Jan Michalski, Kraków 2009, s. 255.
  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie w 50. rocznicę śmierci, red. J. Gmurek, Warszawa 2007, il. 3, s. 38 (z błędnymi wymiarami pracy).

  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie w 50. rocznicę śmierci, Warszawa 2007.

Cena wywoławcza: 45 000 zł ●

Estymacja: 70 000–90 000 zł