Andrzej Wróblewski(1927–1957)

Martwa natura nr 110, ok. 1948–49

akwarela, gwasz, papier; 25 × 36 cm

sygnowany p.d.: „A. Wróblewski”, p.g. „110”

  • Unikanie stanów pośrednich. Andrzej Wróblewski (1927–1957), red. M. Ziółkowska, W. Grzybała, Warszawa 2014, poz.95, s. 109.
  • Chłopiec na żółtym tle, Jan Michalski, Kraków 2009, s. 255.
  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie w 50. rocznicę śmierci, red. J. Gmurek, Warszawa 2007, il. 3, s. 38 (z błędnymi wymiarami pracy).

  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie w 50. rocznicę śmierci, Warszawa 2007.

Cena wywoławcza: 45 000 zł ●

Estymacja: 70 000–90 000 zł

Cena wylicytowana: 50 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Szanowni Państwo,

Z uwagi na żałobę ogłoszoną na terenie Warszawy zdecydowaliśmy się zawiesić datę wernisażu wystawy Louis Marcoussis – polski twórca kubizmu. Nową datę ogłosimy w przyszłym tygodniu.

Due to the official mourning announced in Warsaw, we decided to cancel the opening of the exhibition Louis MarcoussisThe Polish creator of cubism. We will announce the new date of the exhibition next week.