Andrzej Wróblewski(1927– 1957)

Abstrakcja – miasto, 1948

olej, gwasz, tektura, 36,8 × 51,7 cm
(dawniej obraz dwustronny, na odwrocie Zatopione miasto – studium. Obrazy rozdzielono w 2002 r.)

Cena wywoławcza: 220 000 zł ◉

Estymacja: 300 000 – 400 000 zł

Cena wylicytowana: 230 000 zł

Proweniencja:
• Galeria Zderzak, Kraków
• Galeria Zderzak: 100% malarstwa, Galeria Miejska „Arsenał”, Poznań 2000
• Wróblewski, Retrospektywa, Muzeum Narodowe w Krakowie, Galeria Sztuki Współczesnej
Zachęta, Fundacja Instytut Promocji Sztuki Warszawa, Kraków Warszawa 1996
• Unikanie stanów pośrednich. Andrzej Wróblewski (1927–1957), Warszawa 2014, s. 91, nr kat. 75
• Galeria Zderzak: 100% malarstwa, katalog wystawy w Galerii Miejskiej „Arsenał” Poznań 2000 r., il. nlb
• Andrzej Wróblewski. Retrospektywa, red. Z. Gołubiew, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Muzeum Narodowe w Krakowie, Fundacja Instytut Promocji Sztuki, Warszawa 1998, poz. kat. nr 29, il. s. 50
• Andrzej Wróblewski nieznany, red. J. Michalski, Galeria Zderzak, Kraków 1993, s. 392, il. s. 235