Numer katalogowy: 67

Andrzej Roszczak(ur. 1975)

Blue view – Alps, 2012

olej, płótno; 140 × 200 cm

sygnowany l. g.: „Andrzej Roszczak 2012”

Cena wywoławcza: 10 000 zł

Estymacja: 15 000-20 000 zł

Cena wylicytowana: 10 000 zł (sprzedaż warunkowa)

Andrzej Roszczak – zajmuje się malarstwem, video-artem, animacją oraz fotografią.  Ukończył Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytut Pedagogiczno Artystyczny w Kaliszu (1995-2000), gdzie obronił dyplom w pracowni malarstwa i grafiki. Mieszka i pracuje w Warszawie. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Został nagrodzony na Salonie Plastycznym Egeria ’96. Roszczak tworzy realistyczne obrazy o nostalgicznej poetyce.