Aukcja Fotografii z kolekcji Wojciecha Jędrzejewskiego

Termin aukcji: 4 grudnia, godz. 20:30 w Hotelu InterContinental, sala Hemisphere, poziom -1.

Wystawa przedaukcyjna czynna w dniach 30 listopada – 4 grudnia w godz. 10:00–20:00, Hotel InterContinental, sala Hemisphere, poziom -1.

Podczas aukcji można licytować osobiście, telefonicznie lub też złożyć ofertę z limitem.
Kontakt w sprawie obiektów: Ewa Szok
ewa.szok@artlibra.pl
+48 692 422 855

Chris Niedenthal(ur. 1950)

Apocalipsis now, 1981/2007

vintage print, odbitka na papierze, 34,5 x 47,5 cm

sygnatura, edycja 01/30

Kodak Profesional Endura Paper
na odwrocie własnoręczny napis autora
oprawa Renes

Cena wywoławcza:
3000 ●

Estymacja:
4000-6000

Janusz Maria Brzeski(1907-1957)

25 lat Cracovii, 1932

kolaż, akwarela, gwasz, fotografia, papier; 23 × 16 cm

sygnowany l.d.: „JMB. 32”

Cena wywoławcza:
32 000 zł ●

Estymacja:
40 000–60 000 zł

Stanisław Ignacy Witkiewicz(1885-1939)

Sceny imaginowane. Nena Stachurska i Stanisław Ignacy Witkiewicz, 1931

dwie odbitki żelatynowo-srebrowe, vintage print; 18,5 × 12,5cm i 18,9 × 13 cm

  • Okołowicz, Face au néant : les portraits de Stanislaw Ignacy Witkiewicz, Nantes 2004, il. 341, 350.
  • Piotrowski, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Warszawa 1989, s. 114, il. 109.

Cena wywoławcza:
32 000 zł

Estymacja:
40 000 – 60 000 zł

Anita Andrzejewska(ur. 1970)

fotografia z cyklu Benares, 2002

vintage print, gelatin silver print, 25 x 38 cm

sygnatura, edycja 1/20

na odwrocie własnoręczny napis autorki ołówkiem: „Dla Wojtka do kolekcji”

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Marek Włodarski (Henryk Streng)(1898-1960)

Portret malarza, 1928

gwasz, olej, papier; 39 × 33,5 cm (w świetle oprawy)

śr. d.: ślad startej sygnatury i częściowo widoczna data: „928”

  • Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1981, poz. kat. nr III.40, s. 73.

Cena wywoławcza:
50 000 zł ●

Estymacja:
70 000 – 90 000 zł

Zygmunt Rytka(ur. 1947)

Obiekt nietrwały, 1989

vintage print, gelatin silver print, 30 x 40 cm

sygnatura, odcisk palca autora na odwrocie zdjęcia

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
4000 ●

Estymacja:
5000-7000

Tomasz Gudzowaty(ur. 1971)

Pierwsza lekcja zabijania, 1999

vintage print, gelatin silver print, 27 x 39 cm

sygnatura

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Dobijanie więźniów w czasie drogi, ok. 1945

kredka, ołówek, papier żeberkowy; 37,3 × 28,2 cm

Proweniencja:

  • Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1981, poz. kat. nr IV. 823, s. 120.

Cena wywoławcza:
25 000 zł ●

Estymacja:
35 000 – 45 000 zł

Władysław Strzemiński(1893–1952)

Jedyny ślad, z cyklu Deportacje, 1940

szkic ołówkiem, papier, 30 × 37,5 cm w świetle oprawy [w oprawie: 57,5 × 63,5 cm]

  • Por. Władysław Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, kat. wyst., Muzeum Sztuki w Łodzi, red. J. Janik, Z. Karnicka, J. Ładnowska, Łódź 1994, il. 117, poz. kat. II 31.

  • Zaraz po wojnie, katalog wystawy, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2015, s. 214.

  • Zaraz po wojnie, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2015.

Cena wywoławcza:
140 000 zł ●

Estymacja:
170 000–220 000 zł

Łódź Kaliska / Andrzej Świetlik(ur. 1951)

Weekend z Hieronimem, 1997/2002

vintage print, gelatin silver print, 38 x 46 cm

sygnatura, edycja 7/25

zdjęcie oprawione w passe-partout i naklejone na karton

Cena wywoławcza:
4000 ●

Estymacja:
5000-6000

Andrzej Wróblewski(1927–1957)

Martwa natura nr 110, ok. 1948–49

akwarela, gwasz, papier; 25 × 36 cm

sygnowany p.d.: „A. Wróblewski”, p.g. „110”

  • Unikanie stanów pośrednich. Andrzej Wróblewski (1927–1957), red. M. Ziółkowska, W. Grzybała, Warszawa 2014, poz.95, s. 109.
  • Chłopiec na żółtym tle, Jan Michalski, Kraków 2009, s. 255.
  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie w 50. rocznicę śmierci, red. J. Gmurek, Warszawa 2007, il. 3, s. 38 (z błędnymi wymiarami pracy).

  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie w 50. rocznicę śmierci, Warszawa 2007.

Cena wywoławcza:
45 000 zł ●

Estymacja:
70 000–90 000 zł

Richard Avedon(ur. 1923)

Album fotograficzny pt. Made in France, 2001

Album fotograficzny pt. Made in France, 2001 wydany przez Fraenkel Gallery, 56 stron, 30,5 x 37,5 cm

Kolekcjonerski album fotograficzny pt. Made in France o objętości 56 stron, wydany przez jedną z najsławniejszych galerii fotograficznych świata Fraenkel Gallery z San Francisco. Album oprawiony jest w drewniany futerał i edytowany własnoręcznie przez Richarda Avedona – 94/100.

Album zawiera fotografię Suzy Parker and Gardner McKay, 1956/2001

life time print, silver gelatin print

sygnatura autora na odwrocie zdjęcia, edycja 94/100

Cena wywoławcza:
32 000 ●

Estymacja:
40 000-45 000

Wojciech Prażmowski(ur. 1949)

Fotografia dla Matsudy, 1991-2000

vintage print, gelatin silver print, 32 x 38,5 cm

sygnatura, edycja 12/35

na odwrocie własnoręczny napis autora ołówkiem

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
4000 ●

Estymacja:
5000-7000

Jerzy Nowosielski(1923–2011)

Akt w okularach, 1969

olej, płótno; 100 × 60 cm

sygnowany na odwrociu, na krośnie g.: „J. Nowosielski 100 × 60 1969”; nalepka z opisem pracy; nalepka Desa; pieczątka wywozowa; nalepka z Muzeum Narodowego w Poznaniu, pracownia konserwacji i rzeźby

  • Jerzy Nowosielski, red. P. Cypryański, A. Szczepaniak, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielski, Kraków 2003, il. s. 313, poz. kat. nr 451.

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Polska
  • Galeria Starmach, lata 90. XX w.

Cena wywoławcza:
280 000 zł ●

Estymacja:
350 000–420 000 zł

Jerzy Nowosielski(1923–2011)

Martwa natura, ok. I poł. lat 50. xx w.

olej, płótno naklejone na deskę; 24 × 33 cm;

sygnowany na odwrocie „JERZY NOWOSIELSKI”

Cena wywoławcza:
20 000 zł ●

Estymacja:
30 000–40 000 zł

Anita Andrzejewska(ur. 1970)

sygnatura, edycja 1/20

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Frank Boots(ur. 1949)

5 mei iggu, nr 2, 1994

vintage print, gelatin silver print, 29 x 29 cm

sygnatura

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Jan Tarasin

Mały rocznik statystyczny III, 1967

olej, drewniana listwa, płótno; 69,5 × 100 cm

sygnowany na odwrociu p.g. „Jan Tarasin | Mały rocznik statystyczny 1967”

  • Analogiczna praca,  Mały rocznik statystyczny II, znajduje się w kolekcji warszawskiej Zachęty.

Cena wywoławcza:
120 000 zł ●

Estymacja:
170 000–220 000 zł

Jan Spałwan(ur. 1921)

Krajobraz świętokrzyski, koniec l. 70 XX wieku

vintage print, gelatin silver print, 34 x 49 cm

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2500 ●

Estymacja:
3000-5000

Teresa Rudowicz(1928–1994)

Kompozycja 60/16, 1960

kolaż, olej, płótno; 36 × 45,5 cm

sygnowany na odwrocie: „Teresa Rudowicz | 60/16”

Cena wywoławcza:
16 000 zł ●

Estymacja:
20 000–30 000 zł

Teresa Rudowicz(1928–1994)

Kompozycja 68/36, 1968

kolaż, olej, płótno; 48 × 36 cm

sygnowany na odwrocie (nalepka): „Teresa Rudowicz | 68/36”

Cena wywoławcza:
16 000 zł ●

Estymacja:
20 000–30 000 zł

Kuba Atys(ur. 1964)

Igrzyska Olimpijskie Floret–Sydney 2000, 2000/2002

vintage print, kolekcjonerska odbitka wykonana w technice Lambda Print, 39,5 x 60 cm

sygnatura na odwrocie, edycja 1/10

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Jerzy Nowosielski(1923–2011)

Abstrakcja, 1962

olej, płótno; 90 x 77,5 cm

sygnowany na odworcie l.g. „Jerzy Nowosielski | 1962”; l.d. „Jerzy Nowosielski”

proweniencja:

• kolekcja prywatna, Polska

Cena wywoławcza:
350 000 zł ●

Estymacja:
400 000–500 000 zł

Franciszek Stobik(ur. 1917)

Brzozy II, 1954

vintage print, gelatin silver print, 29 x 39 cm

Egzemplarz odbitki fotograficznej unikalny!
Na odwrocie fotografii znajduje się pieczęć: Związek Polskich Artystów Fotografików Komisja Artystyczna 20 listopada 1954 r. oraz pieczęć autora i odręczny tytuł pracy – „Brzozy II”.

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
1500 ●

Estymacja:
2000-3000

Numer katalogowy: 13

Peter Lindbergh(ur. 1944)

Christy Turlington, 1988/2002

vintage print, 38 x 55 cm

sygnatura autora napisana na odwrocie zdjęcia wraz z tytułem pracy, edycja 13/25

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
70 000 ●

Estymacja:
95 000-100 000

Numer katalogowy: 13

Erna Rosenstein(1913–2004)

Kompozycja, 1965

tusz, papier; 32,5×38 cm

sygnowany p.d. „E. Rosenstein | 1965”

Cena wywoławcza:
9 000 zł ●

Estymacja:
15 000–25 000 zł

Erna Rosenstein(1913–2004)

Prawie ikona, 1957

technika mieszana, papier; 33,5×23 cm

sygnowany l.d. „E. Rosenstein”, p.d. „1957”

Cena wywoławcza:
55 000 zł ●

Estymacja:
70 000–85 000 zł

Frank Boots(ur. 1949)

5 mu 1994, nr 3, 1994

sygnatura

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Numer katalogowy: 15

Adam Marczyński(1908–1985)

Czerwony refleks, 1973

technika własna/relief, akryl, płyta, tektura; 60 × 42 cm

sygnowany na odwrocie: „Adam MARCZYŃSKI | »CZERWONY REFLEKS« | 1973”; nalepka DESA; nalepki inwentarzowe

Cena wywoławcza:
32 000 zł ●

Estymacja:
40 000–50 000 zł

Numer katalogowy: 15

Paweł Pierściński(ur. 1938)

Chemar, 1976

vintage print, gelatin silver print, 19,5 x 29,5 cm

sygnatura, edycja 1/10

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
4000-6000

Numer katalogowy: 16

Kajetan Sosnowski(1913–1987)

Zbombardowane miasto, z cyklu Epitafia, ok. 1958

olej, płótno; 190,5 × 142 cm

sygnowany na odwrocie: „KAJETAN SOSNOWSKI | »ZBOMBARDOWANE MIASTO« | z cyklu

EPITAFIA – 1958 | olej 190 X 140”

Cena wywoławcza:
90 000 zł ●

Estymacja:
150 000–200 000 zł

Numer katalogowy: 16

Maciej Jędrzejewski(ur. 1983)

Dłonie. Barbara Skarga – Leszek Kołakowski, 2007/2017

life time print, kolekcjonerska odbitka wykonana w technice Lambda Print, 30 x 40 cm

sygnatura, edycja 1/10

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
2000-3000

Wiktor Wołkow(ur. 1942)

Pejzaż, przed 2002

life time print, kolekcjonerska odbitka wykonana w technice Lambda Print, 70 x 100 cm

sygnatura

Cena wywoławcza:
3000 ●

Estymacja:
4000-5000

Zbigniew Makowski

Tu es la profondeur de tous les sommets, 1976

akwarela, gwasz i tusz,papier; 55 × 75 cm w świetle oprawy

sygnowany i datowany p.d. „Zbigniew Makowski fecit | III.1976”; tytuł podany na obrazie

Cena wywoławcza:
38 000 zł ●

Estymacja:
45 000–55 000 zł

Numer katalogowy: 18

Krzysztof Gierałtowski(ur. 1938)

Tadeusz Kantor, malarz, 1980

vintage print, gelatin silver print, 40 x 80 cm

sygnatura na odwrocie fotografii, edycja 6/10

własnoręczny napis autora wykonany ołówkiem: „Wojtkowi do kolekcji Krzysztof Gierałtowski”

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
4000 ●

Estymacja:
5000-7000

Numer katalogowy: 18

Jerzy Skarżyński(1924–2014)

Dialog surrealistyczy, 1950

gwasz, tusz, papier; 29,5 × 21 cm

sygnowany p.d.: „J. Skarżyński | 1950”

Cena wywoławcza:
9 000 zł ●

Estymacja:
12 000–18 000 zł

Lech Kunka(1920–1978)

Koguty, 1957

olej, płótno naklejone na płytę; 128,5 × 107,5 cm

na odwrocie nalepka: „LECH KUNKA | »KOGUTY« – 1957 | ol. pł. pilśń., 127,5 × 106”

Cena wywoławcza:
38 000 zł ●

Estymacja:
55 000–70 000 zł

Henri Cartier-Bresson(ur. 1908)

Brasserie, Lipp, 1969/2002

life time print, gelatin silver print, 30 x 40 cm

sygnatura

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
11 000 ●

Estymacja:
16 000-20 000

Numer katalogowy: 20

Tadeusz Wański(ur. 1894)

To go on travel, lata 30. XX wieku

na odwrocie odręczny napis ołówkiem oraz pieczęć

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
4000 ●

Estymacja:
5000-7000

Numer katalogowy: 20

Jonasz Stern(1904–1988)

Noc, 1974

technika własna/asamblaż (kości zwierzęce, klej, farba olejna, szkło piasek); 63 × 77 cm

  • Jonasz Stern. Landschaft nacht der Vernichtung, Centrum Sztuki Prześladowanych przy Muzeum Sztuki w Solingen, 2016.
  • Biuro Wystaw Artystycznych, Wrocław 1978.
  • Jonasz Stern, wystawa indywidualna, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, 1977, nr kat. 14.
  • Kunstmuseum Bochum, Niemcy.

  • B. Kowalska, Jonasz Stern, kat. wyst., Biuro Wystaw Artystycznych, Wrocław czerwiec – lipiec 1978, il. nlb.

  • Jonasz Stern. Krajobraz zagłady | „Jonasz Stern. Landschaft nacht der Vernichtung, katalog wystawy, Kraków 2016, il. nlb.

Cena wywoławcza:
55 000 zł ●

Estymacja:
70 000–90 000 zł

Numer katalogowy: 21

Marek Wajda(ur. 1956)

9797/08 z cyklu Marrakech, 2001

vintage print, kolekcjonerska odbitka wykonana w technice Lambda Print, 28 x 41 cm

sygnatura, edycja 1/15

na odwrocie autorska pieczątka oraz dopiski

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Numer katalogowy: 21

Jonasz Stern(1904–1988)

Kompozycja, ok. 1950

akwarela, papier; 31 × 23.7 cm

na odwrociu, śr.: „Stwierdzam autentyczność pracy Jonasza Sterna ca. 1950 r., akwarela, Barbara Jaroszyńska Stern”; zakup od rodziny artysty

Cena wywoławcza:
9 000 zł ●

Estymacja:
12 000–15 000 zł

Stefan Krygier(1923–1997)

Wielokrotność, 1965

relief/olej, tkanina, płótno; 73,5 × 164,5 cm

sygnowany na odwrocie: „STEFAN KRYGIER | »WIELOKROTNOŚĆ« 1965 | OLEJ/PŁÓTNO/

RELIEF 73X164 | WYST. ŁÓDŹ ‚65 | POZNAŃ ‚66 | I. 70”

Cena wywoławcza:
38 000 zł ●

Estymacja:
45 000–60 000 zł

Dariusz Dyr(ur. 1962)

Wenus. Agnieszka 1, 1998/2003

sygnatura, edycja 1/20

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Nina Andrycz, aktorka, 1980

sygnatura na odwrocie fotografii, edycja 3/10

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
4000 ●

Estymacja:
5000-7000

Ryszard Winiarski(1936–2006)

bez tytułu, 1970

technika własna/akryl, drewno, szkło; 55 × 55 cm

sygnowany na odwrocie: „Winiarski 1970”

Praca posiada ekspertyzę autorstwa dr Bożeny Kowalskiej.

Cena wywoławcza:
190 000 zł ●

Estymacja:
250 000–320 000 zł

Ryszard Winiarski(1936–2006)

Statystyczny kształt rysunku nr 2, 1974

kolaż, rysunek, papier; 60×86 cm

sygnowany p.d. „Statystyczny kształt rysunku | rysunek, 60 × 86, 1974” Inskrypcja: „Losowanie zarysu linii brzegowych rysunku | brzeg lewy | brzeg prawy [szereg cyfr w czterech pionowych kolumnach] | losowano rzutami kostką | sygnatura: Winiarski 1974”

Cena wywoławcza:
60 000 zł ●

Estymacja:
70 000–90 000 zł

Tadeusz Wański(ur. 1894)

Pod brzemieniem nieba, l. 20. XX wieku

na odwrocie zdjęcia naklejka wystawowa z napisem wykonanym na maszynie do pisania: „WAŃSKI Tadeusz, Poland 1. Under the burden of the sky”

Cena wywoławcza:
4000 ●

Estymacja:
5000-7000

Jan Ziemski(1920–1988)

Kompozycja op-artowska z kulką, 1966

technika własna/relief, akryl, drewno; 60 × 80 × 9 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN ZIEMSKI | LUBLIN | AZOTY | 1966”

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Kraków
  • kolekcja rodziny Wojno

  • Jan Ziemski, Z polskich kolekcji prywatnych, Muzeum Narodowe w Kielcach 2009
  • Sympozjum Artystów i Naukowców w Puławach w 1966

  • Jan Ziemski, Z polskich kolekcji prywatnych, katalog wystawy pod red. Iwony Rajkowskiej, Kielce 2009

Cena wywoławcza:
80 000 zł ●

Estymacja:
120 000–150 000 zł

Wiktor Wołkow(ur. 1942)

Pejzaż, przed 2002

sygnatura

Cena wywoławcza:
3000 ●

Estymacja:
4000-5000

Jeanloup Sieff(ur. 1933)

Guermantes, 1986

vintage print, gelatin silver print, 32,5 x 47 cm

sygnatura, na odwrocie pieczątka autorska

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
9000 ●

Estymacja:
12 000-16 000

Andrzej Urbanowicz(1938–2911)

Kwadrat słońca – lewy, 2001

technika własna/relief, karton, płyta; 102 × 102 × 8 cm

sygnowany na odwrocie: „KWADRAT SŁOŃCA | LEWY | ANDRZEJ URBANOWICZ | 2001”; monogram artysty „AU”; nalepki inwentarzowe

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
16 000–19 000 zł

Numer katalogowy: 27

Tomasz Gudzowaty(ur. 1971)

Zebry przy wodopoju, 1999

sygnatura

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Numer katalogowy: 27

Bronisław Kierzkowski(1924–1993)

Obraz 47, 1982

olej, płótno; 90 × 80 cm

sygnowany na odwrocie: „KIERZKOWSKI | 1982 | 47 (w okręgu) wym. 90 × 80 cm”

Cena wywoławcza:
19 000 zł ●

Estymacja:
30 000–40 000 zł

Numer katalogowy: 28

Siłaczki, 1995/2002

vintage print, gelatin silver print, 40 x 45 cm

sygnatura, edycja AP

Cena wywoławcza:
4000 ●

Estymacja:
5000-6000

Numer katalogowy: 28

Jan Berdyszak(1934 –2014)

Księga związanej przezroczystości, 1977–2005

szkło, lina: 27,5 × 42 × 16 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN | BER | DYSZ | AK”

  • T. Książek, Potencjalizm księgi, „Exit”, nr 4 (68)/2006.
  • Jan Berdyszak. Prace 1960–2006, oprac. M. Smolińska, W. Makowiecki, M. Pawłowski, Galeria Miejska Arsenał, Poznań 2006, poz. kat. 205, repr. s. 230 i 231.

Cena wywoławcza:
60 000 zł ●

Estymacja:
80 000–100 000 zł

Jan Berdyszak(1934–2014)

Kompozycja kół XXVI, 1963/64

olej, płótno; 113 × 188 cm

sygnowany l.d. „JAN | BER | DYSZ | AK|; p.d. |19 | 03.64”; sygnowany na odwrociu p.g. „XXVI | 19 | 64”

Cena wywoławcza:
140 000 zł ●

Estymacja:
190 000–240 000 zł

Paweł Pierściński(ur. 1938)

Portret ziemi kieleckiej, 1967

vintage print, gelatin silver print, 22 x 27 cm

sygnatura, edycja 1/10

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
3000 ●

Estymacja:
4000-5000

Jerzy Tchórzewski(1928–1999)

bez tytułu, 1982

akwarela, gwasz, papier; 71 × 46 cm w świetle passe-partout

s/d, J. Tchórzewski 82

Proweniencja:

  • ABC Gallery, Poznań
  • pracownia artysty

  • Jerzy Tchórzewski, z cyklu „Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego”, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, 2002.
  • Jerzy Tchórzewski, z cyklu „Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego”, ABC Gallery, Poznań, 2001.
  • Jerzy Tchórzewski, Retrospektywa, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 2001.
  • Jerzy Tchórzewski, Obrazy na papierze, ABC Gallery, Poznań, 1995.

  • Jerzy Tchórzewski, Obrazy na papierze, ABC Gallery, Poznań, 1995 (katalog wystawy).

Cena wywoławcza:
9 000 zł ●

Estymacja:
13 000–18 000 zł

Chris Niedenthal(ur. 1950)

Constanza z cyklu Sen nocy letniej, 2000/2002

vintage print, kolekcjonerska odbitka wykonana w technice Lambda Print, 31,5 x 47,5 cm

na odwrocie własnoręczny napis autora: „Dla Wojtka do kolekcji. Chris Niedenthal Warszawa 22/11/2002 „Sen nocy letniej”, Hamburg 2000”

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Aleksander Kobzdej(1920–1973)

Otwarcie, 1962

olej, płótno; 33 × 27 cm

sygnowany p.d. „Kobzdej | 1962”, na odwrocie: „Otwarcie | A.Kobzdej | 1962”

Cena wywoławcza:
6 000 zł ●

Estymacja:
10 000–12 000 zł

Jan Spałwan(ur. 1921)

Łan, 1976/1980

vintage print, gelatin silver print, 39 x 49 cm

sygnatura

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
3000 ●

Estymacja:
4000-5000

Aleksander Kobzdej(1920–1972)

bez tytułu, 1961

olej, płótno; 90 × 65 cm

p.d.: „Kobzdej”, na odwrociu: „Miłej | Dobrej | Kochanej | Aby | Pamiętała | Brance | Kobzdej | 26.VI.1961”; kolekcja prywatna, Paryż

Cena wywoławcza:
13 000 zł ●

Estymacja:
16 000–20 000 zł

Wojciech Prażmowski(ur. 1949)

Przemijanie, 1996

vintage print, gelatin silver print, 38 x 45,5 cm

sygnatura, na odwrocie własnoręczny napis autora ołówkiem: „Do kolekcji Wojtka”

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
3000 ●

Estymacja:
4000-5000

Rajmund Ziemski(1930–2005)

Pejzaż 9/74, 1974

olej, płótno; 121,5 × 62 cm

sygnowany l.d.: „Rajmund Ziemski 74.”, na odwrocie: „Rajmund Ziemski 101 | Pejzaż 9/74 | 120 × 60”

Cena wywoławcza:
26 000 zł

Estymacja:
32 000–40 000 zł

Jakub Pajewski(ur. 1962)

Julia, 1999

vintage print, gelatin silver print, 34 x 36 cm

sygnatura, edycja 1/20

na odwrocie naklejka potwierdzająca udział tej pracy w wystawie Marzyciele i świadkowie. Fotografia Polska XX wieku Muzeum Narodowe w Krakowie. 11 maja–20 lipca 2008 r.

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
4000-5000

Rajmund Ziemski(1930–2005)

Pejzaż 21/90, 1990

olej, płótno; 110 × 46 cm

sygnowany l.d.: „Rajmund Ziemski 90.”, na odwrocie: „Rajmund Ziemski 21/90 | 110 × 46”

Cena wywoławcza:
24 000 zł

Estymacja:
30 000–35 000 zł

Franciszek Stobik(ur. 1917)

Dzieci, 1954

na odwrocie pieczęć artysty

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
1500 ●

Estymacja:
2000-3000

Jan Lebenstein(1930–1999)

bez tytułu (postać), 1956

akwarela, tusz, papier milimetrowy; 37 × 25 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: „II/56”

Cena wywoławcza:
8 000 zł ●

Estymacja:
12 000–15 000 zł

Marek Wajda(ur. 1956)

9790/07 z cyklu Marrakech, 2001

sygnatura, edycja 1/15, na odwrocie autorska pieczątka oraz dopiski

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
2000 ●

Estymacja:
3000-4000

Zygmunt Rytka(ur. 1947)

fotografia z cyklu Kontakt, 1993

vintage print, gelatin silver print, 24 x 30,5 cm

oprawa Renes

Cena wywoławcza:
3000 ●

Estymacja:
4000-5000

Roman Opałka(1931–2011)

Szkic – postacie

gwasz, tempera, papier; 11,5 × 15 cm

sygnowany p.d. „R. OPALKA”

Cena wywoławcza:
4 800 zł ●

Estymacja:
6 500–8 000 zł

Teresa Pągowska(1926–2007)

Aleja – zima, 1989

olej, płótno; 140 × 160 cm

sygnowany l.d.: monogram „TP. 89”, na odwrocie: „TERESA PĄGOWSKA | 1989 | ALEJA – ZIMA | 140 × 160 cm”

Cena wywoławcza:
110 000 zł ●

Estymacja:
140 000–160 000 zł

Jacek Sienicki(1928–2000)

Wnętrze pracowni, 1973

olej, płótno; 100 × 70 cm

sygnowane na odwrocie: „JACEK | SIENICKI | MARZEC 1973 | »WNĘTRZE | PRACOWNI«„

  • Obrazy które wchłaniają, o twórczości Jacka Sienickiego, katalog wystawy Jacek Sienicki. Generalia, Muzeum Narodowe w Kielcach, 2017, s. 39.

  • Jacek Sienicki. Generalia, Muzeum Narodowe w Kielcach, 2017.

Cena wywoławcza:
40 000 zł

Estymacja:
60 000–80 000 zł

Jan Dobkowski(ur. 1942)

Górnikom, 1982

olej, akryl, płótno; 150 × 100 cm

Proweniencja:

  • bezpośrednio od artysty

  • Jan Dobkowski. Jestem malarzem abstrakcyjnym w gruncie rzeczy, Galeria Piekary, Poznań 2014.

Cena wywoławcza:
60 000 zł ●

Estymacja:
80 000–100 000 zł

Edward Dwurnik(ur. 1943)

Kamień bronią ludu, 1982

olej, płótno; 146 × 93 cm

opisany l.d. „Kamień bronią ludu”; sygnowany p.d. „E.Dwurnik | 82”; sygnowany na odwrocie: p.g. „cykl: Robotnicy [XVI]” „E.DWURNIK | 1098” nr 791 | KAMIEN BRONIĄ LUDU” L.G. NR: 791

Cena wywoławcza:
80 000 zł ●

Estymacja:
100 000–140 000 zł

Włodzimierz Pawlak(ur. 1957)

z cyklu Dziennik, 22 II – 17 VI, 2016

olej, płótno; 14 prac, każda 18 × 13 cm

sygnowane na odwrocie: „W. PAWLAK | 2016 | WŁODZIMIERZ PAWLAK”; każda z prac opatrzona datą dzienną

Cena wywoławcza:
25 000 zł

Estymacja:
35 000–45 000 zł