3. Aukcja Sztuki Nowoczesnej

Termin aukcji: 2 października, godz. 19.00 w Hotelu InterContinental, sala Hemisphere, poziom -1.

Wystawa przedaukcyjna czynna w dniach: 27.09.2017 w godz. 12.00–20.00

28.09–02.10, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9.00–20.00. Hotel InterContinental, sala Hemisphere, poziom –1

Podczas aukcji można licytować osobiście, telefonicznie lub też złożyć ofertę z limitem.
Kontakt w sprawie obiektów: Iwona Wojnarowicz
iwona.wojnarowicz@artlibra.pl
+48 660 293 458

Wacław Taranczewski(1903–1987)

Martwa natura z wazonem i muszlą, lata 60. XX w.

olej, płótno; 101×130 cm

na odwrocie: „126 I (w okręgu)”

Cena wywoławcza:
28 000 zł ●

Estymacja:
35 000–45 000 zł

Henryk Kuna(1879–1945)

Portret dziewczynki, 1917

brąz, odlew współczesny; 30×14×20 cm; edycja 4/8

Cena wywoławcza:
10 000 zł

Estymacja:
15 000–18 000 zł

Marek Włodarski (Henryk Streng)(1898–1960)

Trzej rowerzyści, 1926

ołówek, papier; 20,5×19,5 cm (w świetle oprawy)

datowany l.d.: „1926.”, ślad startej sygnatury; na odwrocie ołówkiem: „IV 278 | 1493”

  • Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1981

  • Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903–1960, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1981, poz. kat. nr IV. 278

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●

Estymacja:
18 000–24 000 zł

Władysław Strzemiński(1893–1952)

Sosny nad morzem, 1939

ołówek, papier; 31×38,5 cm

opisany zielonym atramentem l.g.: „105”

Proweniencja:

  • kolekcja prywatna, Niemcy
  • własność Niki Strzemińskiej

  • Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, Muzeum Sztuki w Łodzi, 1994
  • Warsztat Władysława Strzemińskiego, Galeria Sztuki Współczesnej Anny Wesołowskiej w Łodzi, 1985

  • Władysław Strzemiński 1893–1952. W setną rocznicę urodzin, kat. wyst., Muzeum Sztuki w Łodzi, red. J. Janik, Z. Karnicka, J. Ładnowska, Łódź 1994, s. 223, poz. VI.10
  • Warsztat Władysława Strzemińskiego, kat. wyst., Galeria Sztuki Współczesnej Anny Wesołowskiej w Łodzi, Łódź 1985, poz. 6 (il.)

Cena wywoławcza:
90 000 zł ●

Estymacja:
110 000–130 000 zł

Andrzej Wróblewski(1927–1957)

Dziewczynka na stołku

Dziewczynka na stołku

olej, tusz, papier; 61×43 cm

Proweniencja:

  • zakup od rodziny artysty

  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Retrospektywa, Muzeum Narodowe w Krakowie, 1996
  • Andrzej Wróblewski 1927–1957. Retrospektywa, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 1995

  • Unikanie stanów pośrednich. Andrzej Wróblewski (1927–1957), red. M. Ziółkowska, W. Grzybała, Warszawa 2014, s. 111, poz. kat. 100

Praca posiada certyfikat Fundacji Andrzeja Wróblewskiego.

Cena wywoławcza:
220 000 zł ●

Estymacja:
240 000–260 000 zł

Erna Rosenstein(1913–2004)

Kompozycja surrealistyczna, 1948

gwasz, papier; 87×29 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p. d.: „Rosenstein”, na odwrociu dedykacja: „Tadeuszowi Żywolewskiemu | na pamiątkę naszego miłego spotkania | i rozmowy dn. 19 XII 1987 r., Warszawa | Erna Rosenstein”

Cena wywoławcza:
28 000 zł ●

Estymacja:
35 000–45 000 zł

Kazimierz Mikulski(1918–1998)

B, 1973

collage, papier; 32,5×50 cm

na odwrocie nr katalogowy: „2/150”

  • Kazimierz Mikulski, z cyklu Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego, ABC Gallery i Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 1999
  • Kazimierz Mikulski, Rysunki i collage, Galeria Artemis, Kraków, 1998
  • Kazimierz Mikulski, Malarstwo, grafika, collage, BWA w Łodzi, 1987

  • Kazimierz Mikulski, Malarstwo, Desa Unicum, Warszawa 2000, s. 18
  • Kazimierz Mikulski, z cyklu Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego, katalog wystawy w ABC Gallery i Galerii Miejskiej Arsenał, Poznań 1999, s. 41

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●

Estymacja:
18 000–25 000 zł

Jerzy Nowosielski(1923–2011)

Niewolnice na Morzu Egejskim, 1979

olej, płótno; 60×80 cm

na odwrocie pośrodku dedykacja: „Kochanemu Panu | Franciszkowi Kotuli |w dowód wieloletniej |przyjaźni | Jerzy Nowosielski | 1979”, l.d.: „Zakupiono od Bobuli”, p.d.: „Niewolnice na Morzu Egejskim”

  • Jerzy Nowosielski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1993
  • Jerzy Nowosielski, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 1993
  • Jerzy Nowosielski, Galeria „Zachęta” w Warszawie, Warszawa 1993

  • Jerzy Nowosielski, publikacja towarzysząca wystawie w Zachęcie Państwowej Galerii Sztuki w Warszawie, red. P. Cypryański, A. Szczepaniak, Kraków 2003, s. 506, nr kat. 576
  • A. Kostołowski, W. Nowaczyk, Jerzy Nowosielski, Poznań 1993, poz. kat. 223, s. 269

Cena wywoławcza:
220 000 zł ●

Estymacja:
250 000–300 000 zł

Jan Tarasin(1926–2009)

Zapisy, 1993

akwarela, tusz, papier; 29,5×39 cm

sygnowany l.d.: „Jan Tarasin 93”, na odwrocie: „Zapisy Jan Tarasin 93”

Cena wywoławcza:
5 000 zł ●

Estymacja:
8 000–12 000 zł

Maria Jarema(1908–1958)

Projekt (Studio) nr 12

akwarela, ołówek, papier; 20 × 25 cm

Cena wywoławcza:
26 000 zł ●

Estymacja:
30 000–35 000 zł

Wojciech Fangor(1922–2015)

IS 8, 1975

olej, płótno; 152×152 cm

sygnowany na odwrocie: „FANGOR | I.S.8 |1975 | 60″×60″”

  • Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2015
  • Wojciech Fangor. Przestrzeń jako gra, Muzeum Narodowe w Krakowie, 2012–2013

  • Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości, katalog wystawy w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, red. S. Szydłowski, Wrocław 2015, s. 127
  • Wojciech Fangor. Przestrzeń jako gra, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie, red. S. Szydłowski, Kraków 2012, s. 235

Cena wywoławcza:
900 000 zł ●

Estymacja:
1 000 000–1 200 000 zł

Stanisław Fijałkowski(ur. 1922)

XXXVIII Autostrada, 1976

olej, płótno; 73×60 cm

sygnowany na odwrocie (blejtram): „138 Fijałkowski – XXXVIII Autostrada 11/76”

  • Stanisław Fijałkowski, kat. wyst., Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, poz. kat. nr. 142

Cena wywoławcza:
75 000 zł ●

Estymacja:
80 000–100 000 zł

29 III 60, 1960

akwarela, papier; 27×21,5 cm (w świetle oprawy)

datowany l.d.: „29 III 60”, sygnowany p.d. „S. Fijałkowski”; opis użytych farb

Cena wywoławcza:
8 000 zł ●

Estymacja:
10 000–14 000 zł

Stefan Gierowski(ur. 1925)

Bez tytułu, 2007

akwarela, papier; 69 × 49 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d. „S. Gierowski 2007”

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
15 000–20 000 zł

Numer katalogowy: 15

Jan Berdyszak(1934–2004)

Obszar koncentrujący XXV, 1977–1978

akryl, płótno, deska; 180×10 cm

sygnowany na odwrocie: „JAN | BER | DYSZ | AK | 1977 | 1978 | (w poprzek) AKRYL | OBSZAR KONCENTRUJĄCY XXV”

Proweniencja:

  • Andzelm Gallery, Lublin

Cena wywoławcza:
28 000 zł ●

Estymacja:
35 000–45 000 zł

Numer katalogowy: 16

Jan Berdyszak(1934–2004)

Requiem I, 1966

olej, papier; 64,5×47 cm

sygnowany l.d.: „I | 19 | 66 | JAN | BER | DYSZ | AK”

Proweniencja:

  • kolekcja Ireny Moderskiej, Poznań

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●

Estymacja:
20 000–25 000 zł

Ryszard Winiarski(1936–2006)

Statystyczny kształt rysunku nr 1, 1974

collage, rysunek, papier; 86×60 cm (w oprawie 114,5×84,5 cm),

sygnowany i opisany p.d.: „STATYSTYCZNY KSZTAŁT RYSUNKU | LOSOWANIE KSZTAŁTU STREFY PUSTEJ | OŚ SYMETRII PIONOWA | LOSOWANIE – LEWA – PRAWA | – RZUTEM KOSTK DO GRY | 60 × 86, 1974 WINIARSKI 74”

  • Ryszard Winiarski, Galeria Opera, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, 2017

  • Ryszard Winiarski, katalog wystawy w Galerii Opera, Warszawa 2017, s. 48–49

Cena wywoławcza:
48 000 zł ●

Estymacja:
55 000–70 000 zł

Numer katalogowy: 18

Ryszard Winiarski(1936–2006)

Diagonalna gra 6×6, 1999

akryl, ołówek, płyta; 70×70 cm

sygnowany na odwrocie: „diagonalna gra 6 × 6 | Winiarski ‘99”

Cena wywoławcza:
45 000 zł ●

Estymacja:
55 000–70 000 zł

Jan Tarasin(1926–2009)

Początek, 1998

olej, płótno; 81×60 cm (w oprawie 96,5×75 cm)

sygnowany na odwrocie: „JAN TARASIN | 98 | »POCZĄTEK«”

Cena wywoławcza:
85 000 zł ●

Estymacja:
100 000–120 000 zł

Numer katalogowy: 20

Henryk Stażewski(1894–1988)

bez tytułu, 1975

akryl, płyta; 65×65 cm (w oprawie 71,5×71,5 cm)

sygnowany na odwrocie: „1975 | H. Stażewski”

Cena wywoławcza:
110 000 zł ●

Estymacja:
130 000–150 000 zł

Numer katalogowy: 21

Adam Marczyński(1908–1985)

Kompozycja figuralna, 1958

olej, płyta; 121,5×61 cm

sygnowany p.d.: „Marczyński 58”, na odwrocie: „A. Marczyński | 1958”; nalepka z danymi obrazu

Cena wywoławcza:
45 000 zł ●

Estymacja:
50 000–60 000 zł

Marian Warzecha(ur. 1930)

bez tytułu

technika własna/assemblage, akryl, tkanina, płyta; 98,5×98,5 cm

sygnowany p.d.: „MWarzecha”

Cena wywoławcza:
40 000 zł ●

Estymacja:
50 000–60 000 zł

Teresa Rudowicz(1928–1994)

Kompozycja, 1958

technika własna, kolaż, płótno; 51×45 cm

sygnowany na odwrocie: „Teresa Rudowicz | 1958”

Cena wywoławcza:
15 000 zł ●

Estymacja:
20 000–25 000 zł

Jonasz Stern(1904–1988)

Czerwona tablica, 1978

technika własna/asamblaż, olej, kości, płótno, drewno, szkło; 72×52 cm

sygnowany p.d.: „Stern 1978”; nalepki wywozowe DESA: „destination: 15 Polnische Künstler,

Augsburg 1978”

  • Jonasz Stern. Krajobraz po Zagładzie, Kunstmuseum Solingen (wystawa współorganizowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie), Solingen, 2016
  • Jonasz Stern (1904–1988). Powrót do Lwowa. Krajobraz milczenia, Muzeum Narodowe we Lwowie, 2008
  • Stulecie Sterna, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2005

  • Jonasz Stern. Krajobraz po Zagładzie/Landschaft nach der Vernichtung/Landscape after the Holocaust, katalog wystawy w Kunstmuseum Solingen, red. zbior., Kraków 2016, s. nlb.
  • Jonasz Stern (1904–1988). Powrót do Lwowa. Krajobraz milczenia, Muzeum Narodowe we Lwowie, 2008, poz. kat. 54, reprodukcja s. 62
  • Stulecie Sterna, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2005, poz. kat. 66, reprodukcja s. 54

Cena wywoławcza:
90 000 zł ●

Estymacja:
100 000–120 000 zł

Erna Rosenstein(1913–2004)

Bez tytułu, 1969

akwarela, tusz, papier; 32×23 cm

sygnowany p.g.: „Erna Rosenstein | 1969”

Cena wywoławcza:
4 500 zł ●

Estymacja:
6 000–8 000 zł

Teresa Pągowska(1926–2007)

Kompozycja, 1964

olej, płótno; 40,5×70 cm

na odwrocie dedykacja: „JANUSZKOWI – | – TERENIA | GWIAZDKA 1964 r.” oraz monogram wiązany: „TP”

Cena wywoławcza:
32 000 zł ●

Estymacja:
40 000–50 000 zł

Numer katalogowy: 27

Lech Kunka(1920–1978)

Kompozycja, lata 60. XX w.

olej, płyta pilśniowa; 123,5×62 cm

sygnowany śr.d. „L. Kunka”

Cena wywoławcza:
7 000 zł ●

Estymacja:
12 000–15 000 zł

Numer katalogowy: 28

Bronisław Kierzkowski(1924–1993)

Relief 45, 1986

technika własna, gips, metal, papier, deska; 71×48,5 cm

sygnowany na odwrocie: „45 | KIERZKOWSKI | 1986”

Cena wywoławcza:
35 000 zł ●

Estymacja:
40 000–50 000 zł

Jacek Sienicki(1928–2000)

Wnętrze pracowni, 1987

olej, płótno; 150×110 cm

sygnowany p.d.: „JS | VIII | 87”

  • Jacek Sienicki. Generalia, Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 2017

  • Jacek Sienicki. Generalia, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Kielcach, red. R. Kotowski, P. Walczyk, Kielce 2017, s. 28, nr kat. 14 (oraz reprodukcja na okładce)

Cena wywoławcza:
85 000 zł

Estymacja:
100 000–120 000 zł

Marian Bogusz(1920–1980)

dyptyk: B–IV, B–XII, 1977

akryl, aluminium; 80×60 cm

każda z części sygnowana na odwrocie l.g. „Marian Mogusz – Warszawa | „B–XII (B–IV na drugiej części) – alum + akril | 0.80×0.60–1977 mBogusz 77”

Cena wywoławcza:
24 000 zł ●

Estymacja:
28 000–35 000 zł

Danuta Lewandowska(1927–1977)

Kompozycja nr 26, 1974

technika własna/olej, akryl, płótno, drewno, żyłka; 53,5×48,5 cm

opisany na odwrocie (blejtram): „nr 26/1974”

Cena wywoławcza:
5 000 zł ●

Estymacja:
6 000–8 000 zł

Zbigniew Dłubak(1921–2005)

System F-5, 1978

akryl, płótno; 100×100 cm

sygnatura na odwrocie (częściowo zakryta przez oprawę): „ZBIGNIEW DŁUBAK »SYSTEM F-5« 100×100 cm 1978 akryl”; opis wtórny: „CIEMNY BRUNATNY”

Proweniencja:

  • Systemy, Galeria 102, Warszawa 1979

Cena wywoławcza:
50 000 zł ●

Estymacja:
60 000–75 000 zł

Janusz Orbitowski(ur. 1940)

3/09, 2009

technika własna, relief, akryl, płótno; 70 × 50 cm

sygnowany na odwrocie: „Janusz ORBITOWSKI 2009 | 3/09 |70 × 50 cm”

Cena wywoławcza:
15 000 zł

Estymacja:
20 000–25 000 zł

Kajetan Sosnowski(1913–1987)

Obraz czarny, z cyklu „Układy równowartościowe”, 1982

technika własna, obraz szyty, płótno; 130×100 cm

sygnowany na odwrocie (blejtram): „Kajetan Sosnowski 1982”

Proweniencja:

  • dawna kolekcja Gerarda Jürgena Bluma Kwiatkowskiego
  • kolekcja prywatna, Polska

Cena wywoławcza:
38 000 zł ●

Estymacja:
50 000–60 000 zł

Walenty Gabrysiak(1920–2013)

Miejsca na marzenia VI, 1972

olej, płótno; 115×90 cm

sygnowany na odwrocie (blejtram): „W. Gabrysiak, olej, »MIEJSCE na MARZENIA VI« 115 × 90”, na płótnie: „[zamazane] WALENTY GABRYSIAK | DLA BWA | olej 115 × 90 cm | ROK 1972”

  • Walenty Gabrysiak. Malarstwo i grafika, Galeria Stalowa, Warszawa, 2017

  • Walenty Gabrysiak. Malarstwo i grafika, katalog wystawy w Galerii Stalowa, Warszawa 2017, s. 14

Cena wywoławcza:
6 500 zł

Estymacja:
8 000–10 000 zł

Józef Hałas(1927–2015)

z cyklu „Piony i skosy”, 2014

olej, akryl, płótno; 200×200 cm

sygnowany p.d.: „Hałas X 2014”

  • Józef Hałas. Poszukiwania. Wystawa malarstwa i rysunku, Muzeum Architektury we Wrocławiu, 2017
  • Hałas ’14 MŁODOŚĆ, Mia Art Gallery, Wrocław, 2014

  • Józef Hałas. Poszukiwania. Wystawa malarstwa i rysunku, katalog wystawy Muzeum Architektury we Wrocławiu, Wrocław 2017, nlb. strona tytułowa i s. 19

Cena wywoławcza:
45 000 zł

Estymacja:
60 000–70 000 zł

Andrzej Urbanowicz(1938–2011)

Cuprum – układ I, 1998

technika własna/miedziane monety, papier, płyta; 35,5×35,5 cm (w oprawie 48,5×48,5 cm)

sygnowany na odwrocie: „CUPRUM | UKŁAD I | Andrzej Urbanowicz | 1998”

Cena wywoławcza:
7 000 zł ●

Estymacja:
8 000–10 000 zł

Jonasz Stern(1904–1988)

Kompozycja w zieleniach, ok. 1950

akwarela, gwasz, papier; 24,5×32 cm (w świetle oprawy)

na odwrocie ołówkiem: „Stwierdzam autentyczność | pracy Jonasza Sterna, akwarela | ca. 1950 r. | Barbara Jaroszyńska-Stern”

Cena wywoławcza:
3 500 zł ●

Estymacja:
6 000–8 000 zł

Jerzy Tchórzewski(1928–1999)

bez tytułu, 1982

technika własna, akwarela, papier; 42,5×62 cm (w świetle oprawy)

sygnowany l.d.: „J. Tchórzewski 82”

  • Jerzy Tchórzewski, z cyklu Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, 2002
  • Jerzy Tchórzewski, Retrospektywa, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 2001
  • Jerzy Tchórzewski, z cyklu Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego, ABC Gallery, Poznań, 2001;
  • Jerzy Tchórzewski, Obrazy na papierze, ABC Gallery, Poznań, 1995

Cena wywoławcza:
12 000 zł ●

Estymacja:
14 000–16 000 zł

Marek Piasecki(1935–2011)

Bez tytułu, ok. 1956–58

fotografia czarno-biała; 18,7×26,5 cm

Cena wywoławcza:
4 500 zł ●

Estymacja:
5 000–7 000 zł

Roman Opałka(1931–2011)

Martwa natura, lata 50. XX w.

węgiel, papier; 80×67 cm

sygnowany p.d.: „R. OPALKA”

Cena wywoławcza:
22 000 zł ●

Estymacja:
28 000–35 000 zł

Jan Dobkowski(ur. 1942)

Kobieta Zjawa, 1984

olej, akryl, płótno, 120×160 cm

sygnowany na odwrocie p.g. „Jan Dobkowski | Kobieta Zjawa 1984 | olej akryl | 120×160 cm” l.d.; Monogram artysty

Cena wywoławcza:
18 000 zł

Estymacja:
22 000–26 000 zł

Jan Dobkowski(ur. 1942)

Alpinista, 1971

olej, płótno; 41×33 cm

sygnowany na odwrocie: „Jan Dobkowski | »ALPINISTA« 1971 | olej 41 cm×33 cm”

Cena wywoławcza:
10 000 zł ●

Estymacja:
12 000–16 000 zł

Krzysztof M. Bednarski(ur. 1953)

Moby Dick – Maska perforowana, 2009

brąz polerowany i patynowany; 56×22×23 cm; unikat

sygnowany: „KM Bednarski 2009”

Cena wywoławcza:
30 000 zł

Estymacja:
35 000–45 000 zł

Andrzej A. Sadowski(1946–2016)

Piran – Port III – zielony Ford, 1984

akryl, płótno; 120×90 cm

sygnowany na odwrocie: „243. | ANDRZEJ A. SADOWSKI | ŁÓDŹ UL. JULIANOWSKA 5/7 m 370 A | »PIRAN – PORT III – ZIELONY FORD« | AKRYL, WYM: 120×90 cm, 1984”

  • Andrzej Sadowski – wystawa retrospektywna. Malarstwo, rysunek, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, październik

2012.

  • Andrzej Sadowski – wystawa retrospektywna. Malarstwo,

rysunek, katalog wystawy w Akademii Sztuk Pięknych

w Łodzi, Łódź 2012, s. 47.

Cena wywoławcza:
18 000 zł

Estymacja:
22 000–26 000 zł

Marcin Maciejowski(ur. 1974)

bez tytułu (lekcje angielskiego), 2002–2003

olej, płótno; 90×95 cm

sygnowany na odwrocie: „M. MACIEJOWSKI | 03”

Cena wywoławcza:
72 000 zł ●

Estymacja:
80 000–100 000 zł

Tomasz Tatarczyk(1947–2010)

bez tytułu, 1984/85

technika własna/akryl, płótno, papier, drewno; 121×88,5 cm

sygnowany na odwrocie: „TOMASZ | TATARCZYK | 84/85”, na blejtramie napis: „MIĘĆMIERZ 84”

Cena wywoławcza:
48 000 zł ●

Estymacja:
55 000–70 000 zł

Włodzimierz Pawlak(ur. 1957)

Pamiętaj o mnie¸1987

olej, płótno; 170×150 cm

sygnowany na odwrocie: „WŁODZIMIERZ PAWLAK | PAMIĘTAJ O MNIE | 170×150 | 1987”

Proweniencja:

  • Galeria Art NEW Media, Warszawa

  • Autoportret w powidokach, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2008
  • Włodzimierz Pawlak. Tablice dydaktyczne, Pawilon SARP, Warszawa 1989

  • Włodzimierz Pawlak. Autoportret w powidokach, red. A. Szewczyk, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2008, reprodukcja na s.135

Cena wywoławcza:
24 000 zł ●

Estymacja:
35 000–45 000 zł

Jerzy Truszkowski(ur. 1961)

Snow and Blood 5, 1993

olej, płótno; 150×150 cm

sygnowany na odwrocie: „JERZY TRUSZKOWSKI | „SNOW AND | BLOOD 5.” | 1993, OIL”

Cena wywoławcza:
18 000 zł

Estymacja:
25 000–35 000 zł

Natalia LL(ur. 1937)

Trwoga paniczna, 1989

2×fotografia analogowa, interwencja na negatywie, vintage print, papier; 28,6×29cm każda; egz. 2/3+2 EA

sygnowane na odwrocie: „NATALIA LL | Panic’s Tragedy (odpowiednio: 1 lub 2) | 1989”

Cena wywoławcza:
28 000 zł

Estymacja:
32 000–36 000 zł

Alicja Żebrowska(ur. 1956)

Onone – Świat po świecie / Rebis Versum II / Dziwne Stany istnienia II, 1998/2017

fotografia, papier fotograficzny na dibondzie, 82×74,5 cm; edycja 1/1

sygnowana na odwrocie

Praca posiada certyfikat jakości EPSON technologii Digigraphie.

Cena wywoławcza:
6 000 zł

Estymacja:
8 000–12 000 zł

Numer katalogowy: 52

Basia Bańda(ur. 1980)

bez tytułu (futerko), 2006

technika własna/asamblaż, akryl, płótno, nici, futerko; ok. 50×57×6 cm

sygnowany na odwrocie płótna: „BASIA BAŃDA | LUTY | 2006”

Cena wywoławcza:
4 500 zł ●

Estymacja:
6 000–8 000 zł

Numer katalogowy: 53

Jadwiga Sawicka(ur. 1959)

Płacz płać, 2008

olej, akryl, płótno; 60×50 cm

sygnowany na odwrocie: „JADWIGA SAWICKA | 2008”

Proweniencja:

  • Jadwiga Sawicka. Miła i dobra, Galeria EGO, Poznań, 2008.

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
25 000–30 000 zł

Paweł Susid(ur. 1952)

bez tytułu (zestaw kolorów nr 34), 2013

akryl, płótno; 40×50 cm

sygnowany na odwrocie: „SUDID 2013”

Cena wywoławcza:
18 000 zł

Estymacja:
25 000–30 000 zł

Paweł Althamer(ur. 1967)

Lump Hammer, 2014

brąz, edycja 5/10; 23×13 cm (gablotka 30,5×22×5 cm)

Proweniencja:

  • Institute of Contemporary Arts, Londyn

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●

Estymacja:
25 000–35 000 zł

Numer katalogowy: 56

Zbigniew Libera(ur. 1959)

bez tytułu, 2009

ołówek, papier; 21,5×20,5 cm

sygnowany p.d. „Zbigniew Libera”

Cena wywoławcza:
7 500 zł ●

Estymacja:
9 000–12 000 zł

Numer katalogowy: 57

Wilhelm Sasnal(ur. 1972)

Unexisting book, 2009

linoryt; 35×50 cm; edycja 39/50

Sygnowany i datowany l.d. „Unexisting book 39/50”; p.d. sygnatura artysty i rok 2009

Cena wywoławcza:
3 000 zł ●

Estymacja:
5 000–7 000 zł

Numer katalogowy: 58

Rafał Bujnowski(ur. 1974)

Obraz matki Whistlera, 2003

olej, płótno; 42×62,5 cm, ed. 16/50

sygnowany na odwrocie: „OBRAZ MATKI | WHISTLERA | BUJNOWSKI / 2003 | 16/50”

Cena wywoławcza:
9 000 zł ●

Estymacja:
12 000–14 000 zł

Bartek Materka(ur. 1973)

Poggioreale, 2015

olej, płótno; 140×160,5 cm

sygnowany na odwrocie: „BARTEK MATERKA, 2015, POGGIOREALE /OLEJ/PŁÓTNO”

Cena wywoławcza:
20 000 zł ●

Estymacja:
25 000–35 000 zł

Numer katalogowy: 60

Bartosz Kokosiński(ur. 1984)

bez tytułu (Krakelura), 2014

technika własna, pigment na płótnie; 134×90×10 cm

  • Bartosz Kokosiński, Wspólnota wyobrażeń o gęstości, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 2017
  • Bartosz Kokosiński, Zgrzyt, BWA, Gorzów Wielkopolski, 2016
  • Bartosz Kokosiński, Opary, ABC Gallery, Poznań, 2015

Cena wywoławcza:
9 500 zł

Estymacja:
12 000–14 000 zł

Numer katalogowy: 61

Ewa Juszkiewicz(ur. 1984)

Świnka-dziewczynka, 2010

olej, akryl, płótno; 80×80 cm

Cena wywoławcza:
9 500 zł ●

Estymacja:
10 000–14 000 zł

Numer katalogowy: 62

Karol Radziszewski(ur. 1980)

Mark 1, 2003

olej, płótno; 100×100 cm

sygnowany na odwrocie: „KAROL RADZISZEWSKI 2003”; nalepka Art Program, nalepka z danymi obrazu

Cena wywoławcza:
28 000 zł ●

Estymacja:
32 000–40 000 zł

Numer katalogowy: 63

The Krasnals

Brad Pitt – główny Bękart Wojny Tarantino, 2009

olej, płótno, 270×100 cm

  • The Krasnals. Czułem skurcze twojego przełyku, katalog wystawy w Galerii Miejskiej we Wrocławiu, Wrocław 2016, s. 55

  • The Krasnals. Czułem skurcze twojego przełyku, Galeria Miejska we Wrocławiu, 2016
  • Pozdrawiamy! The Krasnals, Galeria „Zamek” w Reszlu, Muzeum Warmii i Mazur, 2014

Cena wywoławcza:
10 000 zł

Estymacja:
15 000–30 000 zł

Numer katalogowy: 64

Aleksander Roszkowski(ur. 1961)

Pola w śniegu I, 2008

olej, płótno; 97×130 cm

sygnowany na odwrocie: „130.97 cm | ALEKSANDER | ROSZKOWSKI | 886 (w okręgu) | »Pola

w śniegu« | 2008”

Cena wywoławcza:
24 000 zł ●

Estymacja:
28 000–32 000 zł

Numer katalogowy: 65

Sławomir Marzec(ur. 1962)

Obraz przeciw węzłom gordyjskim, 2017

akryl, płótno, klucz; 130×85 cm

sygnowany na odwrocie: „Sławomir Marzec | »Obraz przeciw węzłom | gordyjskim« | akryl, płótno, 2017”

Cena wywoławcza:
8 000 zł

Estymacja:
10 000–12 000 zł

Numer katalogowy: 66

Bartek Otocki(ur. 1978)

bez tytułu, z cyklu „Zostało mniej czasu niż się wydaje”, 2016

olej, płótno; 180×180 cm

  • Bartek Otocki. Zostało mniej czasu niż się wydaje, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, 2016

Cena wywoławcza:
14 000 zł

Estymacja:
18 000–22 000 zł

Numer katalogowy: 67

Aleksandra Waliszewska(ur. 1976)

Śmierć i trzy gracje, 2013

gwasz, karton; 24×34 cm (w świetle oprawy)

sygnowany na odwrocie: „Waliszewska”

  • Aleksandra Waliszewska. Złote rączki drżą, Galeria LETO,

Warszawa, 2014.

Cena wywoławcza:
9 000 zł ●

Estymacja:
12 000–14 000 zł

Numer katalogowy: 68

Norman Leto(ur. 1980)

Myślę, że jak się umiera to widać coś w tym rodzaju, 2014

olej, płótno; 110×150 cm

  • Norman Leto: Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 2016

  • Norman Leto: Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą, katalog wystawy w Państwowej Galerii Sztuki, Sopot 2016, s. 173

Cena wywoławcza:
7 000 zł

Estymacja:
12 000–19 000 zł

Numer katalogowy: 69

Paweł Dunal(ur. 1978)

bez tytułu (Polucja w Krainie Czarów), 2008

olej, płótno; 150×200 cm

sygnowany na odwrocie: „Paweł Dunal | 2008 r. | »Polucja w Krainie Czarów«”

Reprodukowany

  • P. Dunal, Co tygryski lubią najbardziej. Paweł Dunal o pracy »Bez tytułu«, [w:] 77 dzieł sztuki z historią: opowiadania zebrane, zebr. P. Bazylko, K. Masewicz, Warszawa 2010, s. 97.

  • Malarstwo. Bez ram, 9. Konkurs im. Eugeniusza Gepperta, Galeria BWA Awangarda, Wrocław, 2009.
  • 3×Dunal, odsłona 1: Mushroom story, Galeria m2, Warszawa,

2009.

  • Dyplomy 2008, była Wytwórnia Wódek „Koneser”,

Warszawa, 2008

Cena wywoławcza:
28 000 zł ●

Numer katalogowy: 70

Paweł Bownik(ur. 1977)

Krata (Grid), 2012

wydruk archiwalny, dibond; 92×112 cm; edycja 5/6 + 2AP

sygnowany na odwrocie: „GRID | 5/6 + 2AP/2012–14 | Bownik”

Proweniencja:

  • Galeria Starter, Warszawa

  • Co widać. Polska sztuka dzisiaj, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2014
  • Nocne aktywności. Bownikspacer, BWA Katowice, 2014

Cena wywoławcza:
9 000 zł ●

Estymacja:
12 000–14 000 zł

Numer katalogowy: 71

Wojciech Bąkowski(ur. 1979)

Przykre wakacje, ed. 1/1, 2008

akwarela na taśmie filmowej, odbitka na papierze fotograficznym; 24×40 cm

Cena wywoławcza:
4 500 zł ●

Estymacja:
6 000–8 000 zł

Numer katalogowy: 72

Grzegorz Drozd(ur. 1970)

Popatrz, coś tu nie gra, 2009

olej, płótno; 70×90 cm

  • Straż miejska, Galeria Kordegarda, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 2009

  • Grzegorz Drozd. Brak / Lack, katalog wystawy w Galerii Kordegarda, red. S. Szabłowski, Warszawa 2009, s. 106

Cena wywoławcza:
4 500 zł

Estymacja:
6 000–8 000 zł

Numer katalogowy: 73

Mariusz Tarkawian(ur. 1983)

Kolekcja, 2014

ołówek, karton; 70×100 cm

sygnowany l.d. (monogram wiązany): „MT | 2014”

Cena wywoławcza:
4 500 zł ●

Estymacja:
6 000–8 000 zł

Numer katalogowy: 74

Honza Zamojski(ur. 1981)

Girls, 2010

collage, papier; 40×38 cm

Cena wywoławcza:
9 000 zł ●

Estymacja:
12 000–14 000 zł

Numer katalogowy: 75

Aleksandra (Alex) Urban(ur. 1978)

Drzewo/Chappel, 2009

olej, płótno; 150×100 cm

sygnowany na odwrocie: „Alex Urban | 2009 | drzewo”

Cena wywoławcza:
8 000 zł ●

Estymacja:
10 000–12 000 zł

Numer katalogowy: 76

Tomasz Kowalski(ur. 1984)

Procesja, 2006

olej, płótno; 13,5×18 cm

sygnowany na odwrocie: „T. KOWALSKI | 06”

Cena wywoławcza:
4 500 zł ●

Estymacja:
5 000–7 000 zł

Numer katalogowy: 77

Tomek Baran(ur. 1985)

bez tytułu, 2012

gwasz, papier; 138×113 cm; sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:
6 500 zł ●

Numer katalogowy: 78

Xawery Deskur Wolski(ur. 1988)

Portret mojego terapeuty, 2017

akryl, płótno; 110×140 cm

Cena wywoławcza:
4 000 zł

Estymacja:
5 000–7 000 zł

Numer katalogowy: 79

Łukasz Surowiec(ur. 1985)

Sztutowo, obóz koncentracyjny Stutthof, z cyklu „Zielnik”, 2016

suszone rośliny (kielisznik zaroślowy), żywica; 39×38 cm

Cena wywoławcza:
3 200 zł

Estymacja:
4 000–5 000 zł

Numer katalogowy: 80

Krzysztof Mężyk(ur. 1984)

Pokój receptywny, 2015

olej, akryl, płótno; 200×170 cm

Cena wywoławcza:
16 000 zł ●

Estymacja:
18 000–22 000 zł

Numer katalogowy: 81

Zofia Kulik(ur. 1947)

Deseń VIII , 2007

fotografia czarno-biała, archival pigment prints/barytowy papier fotograficzny; 51×51 cm; edycja: 35 + 5 AP

sygnowana na odwrocie: „ZOFIA Kulik 2007 deseń 8 18/35”

Cena wywoławcza:
1 500 zł ●

Estymacja:
2 000–3 000 zł

Numer katalogowy: 82

Anna Baumgart(ur. 1966)

Prawdziwe 3/3, 2001

fotografia czarno-biała (kadr z wideo; wydruk cyfrowy); 40×50 cm

  • Anna Baumgart. Nie pamiętam, wyobrażam sobie, Galeria

Labirynt, Lublin, 2013

  • Anna Baumgart, katalog wystawy w Galerii Labirynt, red. W. Tatarczuk, Lublin 2013, s. nlb.

Cena wywoławcza:
1 800 zł ●

Estymacja:
2 500–3 500 zł

Numer katalogowy: 83

Paweł Kowalewski(ur. 1958)

Europeans Only, 2010

fotografia barwna, papier; 33×43 cm; edycja 5/20

sygnowany p.d.: „PAWEŁ KOWALEWSKI 2010 | 5/20

  • Symulator totalitaryzmu, Galeria Propaganda, Warszawa,

2012.

  • 2. Mediations Biennale, Poznań, 2010

Cena wywoławcza:
2 000 zł ●

Estymacja:
2 400–3 000 zł