1Oferta – katalog aukcyjny

Oferty aktualnych aukcji znajdą Państwo w katalogu aukcyjnym dostępnym w wersji papierowej oraz w wersji pdf do pobrania na naszej stronie. Wszystkie obiekty z danej aukcji, uzupełnione o dodatkowe fotografie i biogramy artystów, można oglądać także w zakładce „aukcje nadchodzące”. Katalogi zawierają wszystkie informacje o obiektach: fotografie, dokładne opisy, proweniencję, historię wystaw oraz cenę wywoławczą i estymację. W każdej chwili nasi eksperci służą Państwu dodatkowymi informacjami.

Wszystkie dzieła z oferty aukcyjnej prezentowane są na ogólnodostępnej, otwartej wystawie przedaukcyjnej. Ekspozycja zlokalizowana jest w naszej galerii przy ul. Złotej 48/54 w Warszawie. Wystawę przedaukcyjną otwieramy około dwa tygodnie przed planowaną datą licytacji. Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji w czasie wystawy. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

 Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym działem merytorycznym: Iwona Wojnarowicz (dyrektor ds. merytorycznych): iwona.wojnarowicz@artlibra.pl lub zapraszamy do naszej galerii, aby porozmawiać osobiście.

2Rejestracja klienta

W licytacjach prowadzonych przez Dom Aukcyjny Libra można uczestniczyć na kilka sposobów:

Licytacja osobista

Wymaga osobistej obecności na sali. Przed przystąpieniem do licytacji należy zgłosić pracownikom domu aukcyjnego chęć udziału w aukcji oraz wypełnić formularz rejestracji – można to zrobić osobiście bezpośrednio przed aukcją, w siedzibie domu aukcyjnego lub pobrać wniosek w wersji elektronicznej i przesłać go droga mailową na adres: zlecenia@artlibra.pl lub drogą pocztową na adres domu aukcyjnego. Po weryfikacji wniosku zostanie Państwu przydzielony numer umieszczony na lizaku aukcyjnym. Lizak będzie można odebrać w recepcji tuż przed aukcją. Poprzez jego podniesienie będą Państwo zgłaszać aukcjonerowi chęć zakupu. Ofertę składają Państwo poprzez podniesienie lizaka. Obiekty będą licytowane od ceny wywoławczej w górę. Aukcjoner zbiera oferty z sali. Licytacja trwa, dopóki nie zostanie zgłoszona kwota, która nie zostanie przelicytowana przez inne osoby biorące udział w aukcji. Zawarcie transakcji kupna/sprzedaży następuje poprzez przybicie młotkiem.

Licytacja telefoniczna

Aby wziąć udział w licytacji telefonicznej, należy wypełnić formularz rejestracji oraz formularz zlecenia licytacji telefonicznej, a następnie przesłać je drogą mailową, pocztą lub złożyć osobiście. Nasi pracownicy skontaktują się z Państwem by ustalić szczegóły licytacji. Prosimy o rejestrowanie się na aukcje nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem licytacji, aby nasi pracownicy mieli czas, aby ustalić z Państwem szczegóły przebiegu licytacji. Oferty telefoniczne są obsługiwane przez pracowników domu aukcyjnego.

Zlecenie z limitem

Jeżeli nie mogą Państwo wziąć osobistego udziału w aukcji lub też licytacji telefonicznej zachęcamy do składania ofert z limitem. Nasi pracownicy będą licytować w Państwa imieniu do wskazanego w formularzu limitu. O wyniku aukcji powiadomią Państwa niezwłocznie po zakończonej aukcji. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, by zakupić dla Państwa prace po możliwie najniższej cenie.

Licytacja przez Internet

Umożliwiamy także licytację online za pomocą portalu www.liveauctioneers.com.
W przypadku licytacji przez Internet opłata aukcyjna wynosi 23%. Po zarejestrowaniu się na portalu aukcyjnym, należy poczekać na kontakt z naszym pracownikiem, który po weryfikacji danych, akceptuje dostęp klienta do udziału w aukcji. Prosimy o rejestrowanie się na aukcje nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem licytacji.

3Wpłata

Po zwycięskiej licytacji otrzymają Państwo potwierdzenie zawarcia transakcji z dokładnym wyliczeniem kosztów. Wylicytowaną kwotę powiększoną o opłatę aukcyjną w wysokości 18% oraz opłatę droit de suit* (jeżeli dotyczy) należy wpłacić do 7 dni od zakończenia licytacji, na wskazane w formularzu konto bankowe, zapłacić kartą kredytową lub gotówką w siedzibie domu aukcyjnego.

*droit de suit – do dzieł, które w katalogu oznaczone są kropką doliczana jest ustawowa (ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych) opłata droite de suite w wysokości do 5%.

4Przekazanie 3% prowizji na cele charytatywne

Dla Domu Aukcyjnego Libra ważna jest zasada odpowiedzialnego biznesu. Dlatego też mogą Państwo wskazać fundację charytatywną, na którą dom aukcyjny przekaże 3% prowizji aukcyjnej. Fundacje, które wspomagamy są zawsze wymienione na końcu katalogu oraz na naszej stronie internetowej. Wraz z potwierdzeniem wygranej licytacji otrzymają Państwo formularz, za pośrednictwem którego mogą Państwo wskazać wybraną przez fundację.

5Odbiór pracy

Po uregulowaniu wpłaty mogą Państwo odebrać zakupione obiekty w terminie do 30 dni od zakończenia aukcji. W razie potrzeby służymy Państwu pomocą w organizacji transportu obiektów pod wskazany przez Państwa adres. Wraz z zakupionym dziełem przekażemy Państwu także sygnowany przez Dom Aukcyjny Libra certyfikat autentyczności oraz potwierdzenie odbioru pracy.

ul. Złota 48/54
00-120 Warszawa
budynek Hotelu Mercure
(wejście od pasażu za budynkiem „Złota 44”)